Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mężczyźni.net

edytowano lipiec 2009 w Arkan Noego
Mężczyźni.net - znacie to?
«1

Komentarz

  • Duchacze czy coś innego?
  • No z tego co widzę w menu po lewej to pewnie też.
  • To lepiej się trzymać z daleka
  • Bo chodzą na Mszę przodem do ludu :tooth:

    Jeśli tylko nie przedkładają posługujących charyzmatami nad działanie Ducha Świętego przez hierarchię KK, jeśli prócz modlitw charyzmatycznych zgłębiają naukę KK i trwają w niej, i jeśli słuchają KK odnośnie formy posług charyzmatycznych, to w czym problem? Ja wiem, że takich grup jest wcale nie dużo, ale to nie przekreśla 'Odnowy' jako takiej.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Bo chodzą na Mszę przodem do ludu :tooth:
    Brzdąkając do tego na gitarkach w rytm sacro-polo.
    Jeśli tylko nie przedkładają posługujących charyzmatami nad działanie Ducha Świętego przez hierarchię KK, jeśli prócz modlitw charyzmatycznych zgłębiają naukę KK i trwają w niej, i jeśli słuchają KK odnośnie formy posług charyzmatycznych, to w czym problem? Ja wiem, że takich grup jest wcale nie dużo, ale to nie przekreśla 'Odnowy' jako takiej.

    To oni posługują się jakimkolwiek charyzmatem?

    Odnowa w Duchu Świętym czerpie całymi garściami z ruchów zielonoświątkowych. Jeśli to ma być ten charyzmat, to ja wolę trzymać się z daleka.

    Po za tym polecam choć by na początek lekturę tego artykułu.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Po za tym polecam choć by na początek lekturę tego artykułu.
    A czy serwisu Apologetyka do którego odsyłasz nie tworzą przypadkiem również ludzie z Odnowy?
  • [cite] Barbara:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Po za tym polecam choć by na początek lekturę tego artykułu.
    A czy serwisu Apologetyka do którego odsyłasz nie tworzą przypadkiem również ludzie z Odnowy?
    Mówisz? I tak sobie sami plują do zupy? Tam jest całkiem sporo artykułów negatywnych co do charyzmatyków.
  • To myślisz, że sami nie mogą widzieć problemu?
    Jednym z założycieli jest Sławomir Czajkowski, koordynator Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej.
  • A z tych co kojarzę lokalnie to też chyba związki z Odnową.
  • "Gdy jednak w grę wchodzą poglądy, że należy przyjąć dziedzictwo kulturowe i myślowe wspólnot protestanckich, bo jesteśmy przecież jedną chrześcijańską rodziną, zmierzającą ku Chrystusowi, wtedy nie jesteśmy w stanie zaakceptować takiego rozumowania. Dlaczego nie? Dlatego, iż nie możemy - jako katolicy - tolerować dalszego wpływu myśli heretyckiej na święty Kościół Chrystusowy."
    Cytat za: Czy "Odnowa w Duchu Świętym" to ruch pseudo-katolicki?

    Wszystkie znane mi ruchy charyzmatyczne (Odnowa, Oaza, DK, etc...) mocno protestantyzują.
  • Z apologetyki ech...
  • Owszem, może i protestantyztują w praktyce, bo nie wiedzą na czym powinny polegać ich wspólnoty. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie by być ortodoksem posługującym charyzmatami. A charyzmatami posługiwało wielu świętych - od Apostołów po Św.Benedykta, Św.Teresę z Avila itd... Ojej! Oni nie są zwolennikami V2!:shocked:
  • To byli mistycy, ze współczesnymi charyzmatykami nie mają wiele wspólnego.
    A jakimi charyzmatami posługują się współcześni charyzmatycy?
  • A jakimi charyzmatami posługują się współcześni charyzmatycy?
    Mój ojciec ma chryzmat tradycjonalizmu.
  • [cite] Taw:[/cite]Z apologetyki ech...
    Byś wolał, bym podawał za źródło książkę: "Ruch charyzmatyczny" x. K. Stehlina (z resztą jeszcze jej nie czytałem)?
  • Mistycy... Hmm... Poczytaj o Św.Teresie a zobaczysz, że prócz doznań mistycznych miała również doznania charyzmatyczne.


    A jakimi charyzmatami posługują się współcześni charyzmatycy?
    ---

    Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiaryw tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce. (1Kor 12, 8-11)

    I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. (1Kor 12,28)

    1Kor14 - cały o darze języków
  • [cite] Taw:[/cite]A jakimi charyzmatami posługują się współcześni charyzmatycy?
    Mój ojciec ma chryzmat tradycjonalizmu.
    :smile:
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]
    Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiaryw tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce. (1Kor 12, 8-11)

    I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. (1Kor 12,28)

    1Kor14 - cały o darze języków

    Ja się nie pytałem, co jest Piśmie Św na temat tylko jakimi się posługują w ruchach charyzmatycznych. Uzdrawia to ponoć nawet zjawa w Medjugorie.
  • Pytałeś to odpowiedziałem na Twoje pytanie. Od 2000 lat nic się nie zmieniło jesli chodzi o typy charyzmatów.

    Problem był w tym, że aby uniknąć herezji (bo charyzmatami zaczęli "posługiwać" ludzie nieprzygotowani - nie do końca nawrócenie poganie), hierarchia KK zakazała posługiwać darem proroctwa (i innymi). Problem był więc nie w charyzmatach, ale w osobistym nawróceniu i posłuszeństwie KK. Potem każdy przejaw charyzmatu, który dla Apostołów nie był czymś strasznie nadzwyczajnym, był uznawany za mistycyzm albo arcycudotwórstwo.
  • Problem, przynajmniej w przypadku Odnowy leży choćby w takiej sprawie jak "chrzest w Duchu Św." Współczesne ruchy charyzmatyczne cechuje pentekostalizm wzięty żywcem od protestantów.
  • [cite] chato.pl:[/cite]ja znam <a href="http://www.tato.net">tato.net</a>; :wink:
    Z tej strony nie wynika by byli związani z ruchem charyzmatycznym.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Pytałeś to odpowiedziałem na Twoje pytanie. Od 2000 lat nic się nie zmieniło jesli chodzi o typy charyzmatów.
    Tylko ja się nie pytałem, jakie typy charyzmatów istnieją, tylko jakimi się w grupach charyzmatycznych posługują.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Problem, przynajmniej w przypadku Odnowy leży choćby w takiej sprawie jak "chrzest w Duchu Św." Współczesne ruchy charyzmatyczne cechuje pentekostalizm wzięty żywcem od protestantów.
    Coś tam może i cechuje... apologetyke net też coś pewnie cechuje ale nie jestem antysemitą to nie będę pisał.
  • Tylko ja się nie pytałem, jakie typy charyzmatów istnieją, tylko jakimi się w grupach charyzmatycznych posługują.
    W tej z "mojego przykładu" posługują się charyzmatem posłuszeństwa KK.
  • Tylko ja się nie pytałem, jakie typy charyzmatów istnieją, tylko jakimi się w grupach charyzmatycznych posługują.

    ---

    Ech... No to takimi jakie zacytowałem się posługują współcześnie. Zadowolniony poprawnością gramatyczno-logiczną odpowiedzi? Mogę zrobić rozbiór zdania jak chcesz...
  • Na czym polega w Odnowie dar języków? Że ktoś zaczyna nagle mówić perfect po angielsku, choć nigdy nie uczył się tego języka?
  • Paweł: ja się pytałem, bo w znanych mi grupach nie zauważyłem żadnego z wymienionych przez Ciebie charyzmatów.
  • Przeczytaj w Piśmie Świętym. Ludzie otrzymują ten dar w taki sam sposób. Natomiast problem w tym, że w Odnowie wielu gdera czymś co darem języków nie jest, bo nie otrzymali go, tylko wypracowali, a to ma się nijak do nauki KK, bo charyzmat jest darem a nie techniką.

    @Gregorius:
    'Chrzest w Duchu Świętym' jest błędna nazwą danego rodzaju modlitwy, modlitwy o otwarcie na dary Ducha Świętego złożone w Sakramencie Chrztu, Bierzmowania. Nazwa faktycznie jest protestancka i wyssana z palca...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.