Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kobiety pracujące mają tylko jedno dziecko

edytowano lipiec 2009 w Ogólna
Instytut ds. Rozwoju Korei ujawnił najnowszy raport, prezentujący związek między zarobkami kobiet a ilością dzieci w okresie 1980 â?? 2005. Okazało się, że gdy zarobki kobiet wzrosły o 10%, prawdopodobieństwo urodzenia drugiego dziecka spadła o 0.56-0.92%. Jako, że coraz więcej kobiet zarabia lepiej, skupiają się one na opiece nad jednym dzieckiem pracując jednocześnie, niż mając więcej dzieci i porzucając pracę na rzecz ich wychowania.

Wskaźnik urodzeń w 2008 kształtował się na poziomie 1.19 dużo mniej niż średnia dla OECD (1.65). Nie wszystkie państwa, w których kobiety pracują mają niski wskaźnik urodzeń â?? w USA aktywność ekonomiczna kobiet w 2006 roku wyniosła 66.1% a wskaźnik urodzeń â?? 2.1. W Szwecji natomiast dne kształtowały sie odpowiednio 72.1% i 1.85 w tym samym okresie.


Źródło

Komentarz

  • Wiesz co Maciek... jeszcze się nie widziałem z teściową ale będę u niej jutro więc mi wszystko powie.
  • Kobiety pracujące mają tylko jedno dziecko
    Jasne, te co maja więcej niż jedno cały czas się obijają, bo dzieci za nie pracują...
  • u mnie na odwrót:
    0 dzieci - freelancer
    1 dziecko - stanowisko kierownicze
    2 dzieci - rezygnacja ze stanowiska kierowniczego, przejście na pół etatu
    4 dzieci (bliźnięta) - planuję rezygnację z pracy i dorabianie w czasie wolnym
  • u nas - więcej dzieci = więcej śmiechu!
    pracy tyle co zwykle, poki co o pracy zawodowej nie myślę, bo nie ma jak:wink:
  • To tylko statystyka ...
  • Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana i nie ma takich prostych przełożeń.
  • Bogna, niezłe wejście z blogiem. :bigsmile: :thumbup:
  • u mnie też inaczej
    1 dziecko - wychowawczy
    2 dzieci wychowawczy...pół etatu...etat
    3 dzieci etat...pensja coraz wyżej
    4 dzieci ...jeszcze nie mam, ale gdy będzie, pójdę na wychowawczy...jakieś zleconka dla odświeżenia umysłu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.