Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

CB Radio Harry II w Scudo Expert Jumpy

TawTaw
edytowano sierpień 2009 w Ogólna
CB Radio Harry II w Scudo Expert Jumpy

Jak można zamontowac cb radio do scudo...

imgp2389v.jpg
Należy zwrócic uwagę na: przyręcone za nisko- ograniczy możliwosc wyciągania polielniczki (za wysoko brzydko odstaje) za berdzo w prawo- mikrofon może zablokowac otwieranie do konca schowka pasażera.
imgp2387b.jpg
imgp2394b.jpg
Przykręcone do zapalniczki (wersja raczej dla niepalących). Nie niszczy deski bo otwory wierci się w wyciąganej części (popielniczce). Kable puszczone pod środkową wycieraczką za siedzenie kierowcy (wersja z przesuwanymi drzwiami od strony kierowcy)imgp2391z.jpg
i w górę... imgp2392.jpg

imgp2384.jpg
Łatwy demontaż.

Komentarz

  • Czy na CB trzeba mieć licencję krótkofalarską?
  • za chwilę mówiłem...
    co się wyrywasz

    nie trzeba... w Polsce

    skanuj0001c.jpg
    http://img7.imageshack.us/img7/8615/skanuj0001ydd.jpg
    Bardzo często krótkofalarstwo i CB jest mylone ze sobą, oznacza jednak zupełnie co innego. Radio CB pracuje w tzw. Pasmie obywatelskim i jest przeznaczone dla osób prywatnych do krótkich łączności. Pracować mogą tylko urządzenia homologowane i z maksymalną mocą 4W. Krótkofalowiec może zaś używać wielu zakresów częstotliwości (od fal średnich do mikrofal) dla niego przeznaczonych, może pracować wieloma emisjami (np. telegrafią, przesyłać dane komputerowe). Może również używać legalnie znacznie większej mocy. Ponadto urządzenie krótkofalarskie nie musi posiadać homologacji! Powinno tylko nie przekraczać limitu mocy i nie zakłócać innych urządzeń. Zatem krótkofalowiec może pracować na nadajniku skonstruowanym własnoręcznie.
  • No dobra, tylko chciałem głupie pytanie zadać, bo jestem leniwy i na googlu mi się sprawdzać nie chciało. O kurcze blade, na mym aktualnym miejscu zamieszkania bym potrzebował licencję, a to gnoje te kasztany.
  • Sam kombinowałem trochę i szukałem gdzie je można dac i chyba to rozwiązanie jest dobre. W początkowej wersji miałem dac w tych schowkach u góry ale byłby ograniczony dostęp no i wiszące kable zmusiłyby do ingerowania w tapicerkę.
  • A Scudo nie ma takiej fajnej dużej półki nad przednią szybą (tak jak w Doblo?)
  • Aha i te Twoje tabelki się chyba nie zgadzają, trochę pogooglowałem, i wynika, że na CB jednak w Austrii nie trzeba licencji. (na krótkofalarstwo owszem, ale to chyba w większości państw europejskich tak jest).

    Mam jeszcze Taw pytanie: jak korzystasz z CB? (Znaczy do czego, jak często, czy policja się nie czepia, itd,itp)
  • Mam dopiero od kilku dni i nie miałem do czynienia z policją ale po 10pkt- za 5 mandatów w 3 tygodnie nie miałem za bardzo wyboru. Często ustawiałem sobie 70 na tempomacie i na 50 punktowałem. W domu śmiali się jak to możliwe bo słynę z najwolniejszej jazdy w okolicy...
    Kupiłem z myślą o miśkach jednak w praktyce okazało się że skupia uwagę na drodze (zacząłem interesowac się tym co dzieje się na drodze). Mając CB nawigacji już bym nie kupił...

    Ważna rzecz która powstrzymywała mnie do tej pory przed kupnem to obawa przed rzucaniem mięsem... tego zagwarantowac nie mozna ale nie jest tak zle (przytrafia sie czasami jakis tłuk) ja włączm muzykę na tył. Ostatnio na 10h w trasie napatoczył się tylko jeden koleś po trzech minutach juz go nie było.
  • Czy w Polsce są jakieś internetowe bramki (pozwalające korzystać z CB za pomocą internetu i na odwrót?) I coś mi się wierzyć nie chce, że miśki nie mają zakodowanych połączeń. Czy po prostu kierowcy się ostrzegają? No i jak jest z tymi wszystkimi skrótami (QRG, QRM, QRT, QRV, QRZ itd...) - używa się w Polsce czy nie? Mnie tam zawsze CB rajcowało, więc się głupio wypytuję. Może wreszcie się zdecyduję. Zupełnie też nie mam pojęcia jakie koszty sprzętu są. Niepotrzebnie chyba ten temat zacząłeś, teraz będę zawalał pytaniami.
  • Kierowcy sobie mówią o tym co się dzieje na drodze.

    Przykłady:
    Uwaga mobile. Na A4 na 99 w stronę Wrocławia miśki ustawiają się z suszarką.

    Mobile korek na a4 od 141 do 144.
    odp. to nie korek tylko przewężenie idzie na bieżąco około 10minut.

    Mobile jak dojadę do Karpacza podobno tu od Bolkowa jest jakiś skrót?
    odp. Kolego zaraz za tablicą JElenia góra będziesz miał ograniczenie a za nim fotoradar no to za fotoradarem pierwsza w lewo a dalej pytaj tylko jak jedziesz czyms wiekszym to będzie problem.
  • CB super używam od ponad roku zalety
    1- wiadomości o polujących "miśkach" włącznie z nieoznakowanymi radiowozami
    2- ostrzeżenie przed korkami, wypadkami, pijanymi na drodze
    3- wyśmienita pomoc w nieznanym terenie np poniedziałek jak dojechać do ogrodu botanicznego we Wrocku dwie minuty i już wszystko wiem bez zatrzymywania samochodu i klepania w GPS
    4- dodatkowa możliwość wezwania pomocy w razie wypadku (już tak mi pomogło)
    5-pomoc w podróży autostopem
  • [cite] Rafał:[/cite]
    5-pomoc w podróży autostopem
    Oj tak, tak - znam z autopsji z czasów studenckich (to były czasy.... :thumbup:) Dzięki temu polubiłam tirowców :swingin:
  • CB to moja młodość...
  • "") Dzięki temu polubiłam tirowców""

    cóż zrobić no to mnie nie lubisz
  • >>Ważna rzecz która powstrzymywała mnie do tej pory przed kupnem to obawa przed rzucaniem mięsem.<<

    zabieraj w drogę glany i sprawa załatwiona
  • 3- wyśmienita pomoc w nieznanym terenie np poniedziałek jak dojechać do ogrodu botanicznego we Wrocku dwie minuty i już wszystko wiem bez zatrzymywania samochodu i klepania w GPS
    teraz już nawigacji bym nie kupił dlatego temat, by wielodzietni nie okazywali się frajerami. Pomijając że ta mio s505 co mam jest do bani chyba na emapie i właśnie kombinuje jak ją odblokowac. Chciałem inną ale koleś z bielan niby z autoryzowanego punktu(w galerii tesco) doradził mi nowszą i lepszą... może i jest lepsza tylko nie wiem w czym no i wątek o pedałach już jest więc nie powiem co może sobie z nią zrobic.
  • [cite] Rafał:[/cite]"") Dzięki temu polubiłam tirowców""

    cóż zrobić no to mnie nie lubisz
    :shocked::shocked::shocked:
    Dlaczego???
    Maż coś przeciwko tirowcom?
  • co wy mi tu wątek zaśmiecacie...
    spieprzac dziady
  • Nie każdego stać na scudo. Czasem człowiek musi se pojeździć tirami.
  • Jak w kawale...
    -Nie martw się synu tato kupi ci autobus.
  • no to spieprzam dziadu
  • Re Taw - ja tam nie lubię wiercić w plastikach i radio mam "na wcisk" między fotelem a podłokietnikiem - zaleta łatwo można przerzucić do innego samochodu. Jako bardziej stałe mocowanie rozważałem takie rzepy naklejane na plastik i radyjko. BDW - folię na dach kopiłeś żeby lakieru nie porysować?
    Re Gregorius w Awstrii bodajże są pewne ograniczenia w użyciu CB radia. Bodajże nie można korzystać z częstotliwości FM a jedynie AM. Ichniejsza policja daje straff za radia z opcja nadawania/odbioru w FM.
    Można sobie wygooglać taką tabelkę z ograniczeniu w użyciu CB w różnych krajach EU.
  • folię na dach kopiłeś żeby lakieru nie porysować?
    kupię... nadkole lewe mam porysowane(gdy kupiłem nawigację), tył bo sprawdzałem jak działają czujniki cofania, prawe nadkole bo mijałem się w gałęziach, przód(cały) bo sprawdzałem czy myjka nie rysuje, prawe drzwi tylne bo dzieciaki mają zwyczaj stawiac rowery tez na podjezdzie... więc mi się jakoś tak nie spieszy... na razie mam gumke i staram się ją wycierac jak zakładam.
  • [cite] Taw:[/cite]folię na dach kopiłeś żeby lakieru nie porysować?
    kupię... nadkole lewe mam porysowane(gdy kupiłem nawigację), tył bo sprawdzałem jak działają czujniki cofania, prawe nadkole bo mijałem się w gałęziach, przód(cały) bo sprawdzałem czy myjka nie rysuje, prawe drzwi tylne bo dzieciaki mają zwyczaj stawiac rowery tez na podjezdzie... więc mi się jakoś tak nie spieszy... na razie mam gumke i staram się ją wycierac jak zakładam.

    tyle ci pomoże co antykoncepcja w tabletkach
  • Well z takim tunigiem optycznym to masz rispekt pod każdym supermarkietem...

    Re Rafał - a kol. kupił taką co lakier pościągała czy kabelek naruszył ciągłość powłoki lakierniczej?
  • nie odkleiła się
  • Pacz pan jakie to życie bywa proste...
  • no... ale do respektu koło maca brakuje mi grzanego zydla... rebund i cztery centery już są... kleją i nadają
  • l6LjZEArFtM
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.