Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Już wiem czyja to wina...

TawTaw
edytowano sierpień 2009 w Ogólna
Zubilewicz, Kowal, Moczarski â?? w latach 80-tych jeździli na rekolekcje i śpiewali piosenki przy ognisku. Teraz pracują w telewizji, zasiadają w parlamencie i radach nadzorczych przedsiębiorstw. Kim są niegdysiejsi oazowicze?

http://www.fronda.pl/news/czytaj/ks_blachnicki_bylby_z_nich_dumny
Oto lista posłów którzy 13 kwietnia 2007 nie poparli poprawki przewidujacej zmiany w art. 30 i 38 Konstytucji RP, gwarantującej prawo do życia "od chwili poczęcia do naturalnej śmierci" oraz gwarantującej "godność człowieka od poczęcia".
1 Kowal Paweł PiS
NIE GŁOSOWAŁ
Województwo małopolskie
3 dzieci
http://www.pilnuj.pl/zycie/,1

4 Polaczek Jerzy PiS
NIE GŁOSOWAŁ
Województwo śląskie
3 dzieci
http://www.pilnuj.pl/zycie/,3


(a tak serio już dawno wiedziałem ile są warci)

Komentarz

  • x. Blachnicki prawdopodobnie podpadł pod anathemę Soboru Trydenckiego mówiącą:

    "Jeśli ktoś twierdzi, że człowiek odrodzony i usprawiedliwiony jest obowiązany nakazem wiary wierzyć, iż jest na pewno w liczbie przeznaczonych (do nieba) â?? anathema sit." (Sesja VI. Kan. 15)

    X. Blachnicki twierdził bowiem, że jest pewien zbawienia. (patrz tutaj, punkt 6.)
  • Ale Polaczkowi trzeba przyznać, że się nie fotografował jako dziewczyna Kilera...

    image
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Niewiele czasu potrzebowała pani Fraszyńska aby od Oazy dojść do rozbieranej sesji zdjęciowej.

    T:confused:
    O scenach erotycznych z filmów "Białe małżeństwo" i "Pora na czarownice" nie wspominając.

    Oto owoce Oazy w pełnej krasie:devil:
  • Ale Polaczkowi trzeba przyznać, że się nie fotografował jako dziewczyna Kilera...
    Racja i choc głosował jak Maksyniuk to nie miał z nim romansu.

    Lewandowska_nago_Maksymiuk.jpg
  • Może gdyby nie Oaza z ww ludźmi byłoby jeszcze gorzej?:devil:

    Zabrakło klasycznego wychowania.
    Tego wychowania nie zabrakło w Oazie, ale w codziennym socjalistycznym życiu: matki realizujące się zawodowo, obiady w stołówkach, wychowanie socjalistyczne w szkole...

    Wychowawczy system ks. Blachnickiego opierał sie przecież na harcerstwie przedwojennym, ale to były tylko oazy w życiu wielu ludzi...tylko oazy...
  • W Oazie nie było też studium dokumentów KK. Była Biblia, ale nauki np. różnych Kongregacji - niewiele. Inspiracją Oazy byli adwentyści, więc nie ma się co dziwić...
  • Inspiracją Oazy byli adwentyści, więc nie ma się co dziwić...
    :shocked:

    Inspiracją oazy było m.in. harcerstwo.

    Inspiracją ruchu charyzmatycznego w Polsce była oaza:tooth:
  • Jakby nie było x. Blachnicki zerżnął sporo od protestantów. O jego wątpliwej treści tekstach możesz poczytać (to moim zdaniem solidny i dobry przegląd)
  • Ja pamiętam, jak będąc na oazie w 7, czy 8 klasie dowiedziałam się od animatora jak to fajnie jest się całować. Oczywiście nie demonstrował, tylko opowiadał...
  • [cite] mona:[/cite]Ja pamiętam, jak będąc na oazie w 7, czy 8 klasie dowiedziałam się od animatora jak to fajnie jest się całować. Oczywiście nie demonstrował, tylko opowiadał...
    I co, zaraz potem spróbowałaś?
  • Pół roku później napadło mnie dwóch Murzynów w Budapeszcie na Taize, dzięki Bogu uciekłam, ale przedtem jednego ugryzłam w język :confused: Było bardzo niebezpiecznie...
    Do tej pory mam traumę "murzyńską"...
  • Inspiracją oazy było m.in. harcerstwo.
    ---
    Między innymi. Ale jak Gregorius zauważył od protestantów wziął dużo, a tyle było do wzięcia z KK...
  • Nie słyszałam nic o kontaktach o. Blachnickiego z protestantami.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]I
    Między innymi. Ale jak Gregorius zauważył od protestantów wziął dużo, a tyle było do wzięcia z KK...
    No proszę popatrzeć jak go ci heretycy chwalą...
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Nie słyszałam nic o kontaktach o. Blachnickiego z protestantami.
    Wiesz co, sam o tym pisał.
  • Jacy heretycy?
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Jacy heretycy?
    Protestanci wszelkiej maści, zwłaszcza luteranie
  • [cite] mona:[/cite]Pół roku później napadło mnie dwóch Murzynów w Budapeszcie na Taize, dzięki Bogu uciekłam, ale przedtem jednego ugryzłam w język :confused: Było bardzo niebezpiecznie...
    Do tej pory mam traumę "murzyńską"...
    Nie przejmuj się, to było wszystko w ramach ekumenizmu dla dobra obustronnego zrozumienia. :wink:
  • Inspiracją ruchu charyzmatycznego w Polsce była oaza:tooth:
    _________________________________________________

    Raczej Zbór Zielonoświątkowy. Wystarczy porównać sposoby modlitwy
    dosłownie kalka. Nawet wielu artystów naszych katolickich śpiewa muzykę soul i inne chrześcijańskie czarne kawałki. To również kalka czarnej muzyki chrześcijańskiej.
    Strasznie tego nie lubię bo to murzyński Jazz nie nasza kultura.

    Myśmy dorobili się jedynie stylu parafialnego który słychać w Radiu Maryja.

    Niestety nie jest to mój ideał. Poza Pospieszalskimi i byłym Acid Drinkers to niewiele muzyki katolickiej na poziomie można u nas znaleźć.

    Smutne to ale prawdziwe
  • Jak murzyński to ja też :wink:
  • Do tej pory mam traumę "murzyńską"...
    Ty patrz... a ja mam to bez całowania.
  • [cite] zbyszek:[/cite]Inspiracją ruchu charyzmatycznego w Polsce była oaza:tooth:
    _________________________________________________

    Raczej Zbór Zielonoświątkowy. Wystarczy porównać sposoby modlitwy
    dosłownie kalka. Nawet wielu artystów naszych katolickich śpiewa muzykę soul i inne chrześcijańskie czarne kawałki.
    Strasznie tego nie lubię bo to murzyński Jazz
    Wiem, że pierwsi polscy liderzy zaczynali w oazie, później ks. Dembowski pojechał do Ameryki i tam zetknął się z ruchem charyzmatycznym w KK i przywiózł go do Polski. Później ks. Dembowski został biskupem.
  • w Ameryce jest dużo protestantów:bigsmile:
  • [cite] zbyszek:[/cite]
    Raczej Zbór Zielonoświątkowy.
    Ci to bardziej ingerowali w powstanie Odnowy w Duchu Świętym. Ale w Oazie też pewne elementy widać.
    [/quote]
    ...wielu artystów naszych katolickich śpiewa muzykę soul i inne chrześcijańskie czarne kawałki.
    Strasznie tego nie lubię bo to murzyński Jazz
    No to Soul czy Jazz? Bo to się trochę różni. Ja tam jazz lubię, bo to dziecko bluesa - tyle, że nie w kościele.
  • Co ja mogę na to odpowiedziec...? Chyba jedynie http://www.tuba.fm/wwwjazz
  • Ja lubię jazz tylko dlatego, że jest dzieckiem bluesa. Blues to jest dopiero "brudna" muzyka (choć nie zawsze). Chyba nie bez powodu nazwana "the devil's music". A z tym czerpaniem z protestantyzmu to coś się nie zgadza bo w USA najwięksi purytanie to protestanci.

    A tu jedna z królowych blues'a:
    95wv7uAUpDM
  • Jeśli chodzi o murzyńskich wykonawców to lubię np.

    Go9aks4aujM

    Niezła jest...
  • [cite] Werka:[/cite]PS. Gregorius, jazz u swoich poczatków czerpał z protestanckich hymnów i psalmów, to miałam na myśli.
    Co to takiego te protestanckie psalmy? Bo ja znam tylko te biblijne...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.