Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uważajcie na "kup teraz" :)))

edytowano sierpień 2009 w Ogólna
Nie no. Popłakałam się ze śmiechu. To o teściowych było dobre, ale to też niezłe...

VADEMECUM SPRZEDAWCY Z ALLEGRO

Link 10.08.2009 :: 09:57 Komentuj (5)
POST NA FORUM:
Sprzedałem pewien przedmiot za pośrednictwem allegro, z rozpędu zaznaczyłem opcję odbiór osobisty. Pech chciał, że znalazł się kupujący, który chciałby odebrać przedmiot osobiście
Co mam teraz zrobić? Nie ustawię się z nim na mieście bo to wiocha
Najlepszym rozwiązaniem jest zaproszenie kupującego na chatę. Jak wyglądają takie odbiory? Powinien zaprosić go do pokoju, przedstawić przedmiot i od razu inkasować sianko? Czymś poczęstować? Ile przeważnie tacy ludzie siedzą na takim spotkanku?

FORUM ANALIZUJE:
***Nie wiem skad ci do glowy przyszly jakies dlugie posiedzenia. na obiad go jeszcze zapros

***0,5 na stol obowiazkowo - nie wiedziales ?

***Moze autor mysli ze allegro to druga sympatia.pl, ze sprzedaz przedmiotow jest tylko przykrywka

[Autor] Bo zastanawiam się czy nie trafię na jakiegoś agenta, który będzie dokładnie oglądał przedmiot i za każdą wadę będzie chciał zjechać z ceny.

***Przecież już kupił przedmiot za pewną cene, wiec co masz mu schodzić z ceny? no chyba,że w naturze będzie płacił, to wtedy negocjacje wskazane

***Przywitaj go jak księdza po koledzie

***Ubierz sie normalnie bez garniaka i koszuli

***I nie kupuj kwiatow - na pierwszym spotkaniu to przesada

[Autor] I kto pierwszy po spotkaniu powinien wyjść z inicjatywą kolejnego?

***Nie proponuj graj niedostepnego

***Zastosuj taktykę olewania - dzwonisz Ty, ale po 2-3 dniach dopiero

***Kup colę i paluszki, jakieś srabble przed transakcją czy coś..

***I weź mu na droge powrotna zapakuj troche szynki czy cos, albo świniaka od razu

***Już sobie wyobraziłem minę kolesia jak przychodzi odebrać to co kupił, a tam drzwi otwiera gość w garniturze i zaprasza do środka na obiad, potem kawa, a w trakcie opowieść o swoim życiu i motywach, które skłoniły go do sprzedania tej rzeczy na allegro, itd.

***Nie widziales jak sie gosci wita w "Chlopaki nie placza"? To sobie ogladnij

***Pewnie aukcje wygrala jakas dupeczka, sprawdziles jak wyglada na nk, spodobala Ci sie, i teraz chcesz ja poderwac, nie bardzo wiesz jak itd. wiec wymyslasz poczestunki

***Koniecznie tylko splaw rodzicow tuz przed przyjsciem "kontrahenta"

***Kup Delicje, budyń i styknie. Pamiętaj, że jak źle go przyjmiesz to możesz dostać negatywa

***Ciekawe co za komentarz by wystawil jakbys zaprosil go na rodzinny obiad i jeszcze dal kanapki i jakies weki do domu

***I oczywiscie po wszystkim dodaj go do znajomych na nk

***Na dzień dobry zapytaj się czy kupuje grę czy amfetaminę bo nie wiesz czy rozmawiasz z markiem czy XYZ. Możesz być pewny, nie będzie chciał posiedzieć

[Autor] Już po. Było całkiem sympatycznie. Nawet koleś reszty nie chciał

***Z ilu dań skladal się poczęstunek?

***Już myśleliśmy, że na noc u Ciebie zostanie.

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.