Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kilka ważnych powodów, dla których warto mieć kolejne dziecko - było?

edytowano sierpień 2009 w Ogólna
Steven Mosher - Kilka ważnych powodów, dla których warto mieć kolejne dziecko:

1.Warto mieć kolejne dziecko, aby wnieść dodatkową radość w swoje życie

Nie ma większej radości, niż przyjęcie w rodzinie kolejnego dziecka. Będziecie znów cudownie zdumieni dostrzegając, jak wspaniale ukształtowane jest ciało takiego maleństwa.
Przekonacie się, jak szybko miłość do niego owładnie Wami bez reszty. Będziecie oczarowani każdym najdrobniejszym szczegółem wyglądu dzieciątka: kolorem włosków, kształtem noska i ujmującym uśmiechem. I wszystko to stanie się tematem niekończących się debat rodzinnych â?? po kim dziecko odziedziczyło tę uroczą cechę....

Ona była najcudowniejszą rzeczą, jaka kiedykolwiek zdarzyła się w moim życiu â?? napisał o swojej nowonarodzonej córeczce Whittaker Chambers. Wielu z nas czuje podobnie.

Myślałam: pewnego dnia
Zostanę sławną artystką i stworzę wielkie dzieła sztuki.
Zamiast tego Bóg uczynił mnie matką
Moje dzieci są Jego arcydziełem.
Ich życie będzie toczyło się, kiedy mnie już nie będzie
I wszystko, co los wyrysuje w ich sercach,
Będzie trwało wieczność.


2.Warto mieć kolejne dziecko, aby wasze dzieci miały rodzeństwo

Dzieci, które mają rodzeństwo, wcześniej uczą się wszystkim dzielić. Uczą się oczekiwania na swoja kolej i przedkładania potrzeb innych nad swoje własne. Więź, która zawiązuje się między braćmi i siostrami, trwa całe życie. Jest nawet silniejsza od tej, która tworzy się pomiędzy najbliższymi przyjaciółmi.
Chłopcy, którzy mają siostry, uczą się z szacunkiem traktować inne dziewczęta oraz kobiety, wyobrażając sobie, jak chcieliby, aby traktowano ich siostry. Dziewczęta, które mają braci, uczą się, jak rola mężczyzny i kobiety wzajemnie się ubogaca i dopełnia.
Miłość rozpoczyna się od opiekowania się najbliższymi â?? naszymi domownikami.
Matka Teresa z Kalkuty

3. Warto mieć kolejne dziecko, abyście wy i wasi rodzice nie pozostali na starość osamotnieni

Ludzie, którzy mają dzieci, nie będą w starości samotni i zdani na opiekę obcych osób. Nasze dzieci przecież same stają się później rodzicami â?? naszych wnuków. Wnuki wnoszą dodatkową radość, szczęście, uśmiech â?? nie zakłócając przy tym nocnej ciszy dziadków....

4. Warto mieć kolejne dziecko, aby samemu wzrastać w dobrych cechach


Dla wszystkich małżonków, którzy tworzą rodzinę, dzieci stają się najważniejszą drogą i sposobem, aby wzrastać w dobrem. Dzieci uczą rodziców cierpliwości, wytrwałości, miłości i pokory. Dają im możliwość praktykowania uczynków miłosierdzia. Dzieci przychodzą na świat nagie â?? my je odziewamy; głodne â?? my je karmimy; spragnione â?? my dajemy im pić. Wszystko czynimy dla naszych dzieci.


5. Warto mieć kolejne dziecko, aby powstrzymać na świecie aborcję.


Kiedyś młoda kobieta zapytała Matkę Teresę z Kalkuty: Jak najlepiej służyć sprawie obrony życia? Ta odpowiedziała: Mieć dużą rodzinę! To najlepszy sposób, aby powstrzymać na świecie aborcję!
Nietrudno odnieść słowa Matki Teresy do otaczającej nas rzeczywistości. Skoro z powodu powszechnego stosowania antykoncepcji i aborcji dzieci przychodzą na świat coraz rzadziej, całe społeczności coraz częściej pozbawione zostają poznania i doświadczania nadziei i radości, której dostarcza obecność dzieci.

Mając jeszcze jedno dziecko przypominasz światu, że dzieci są najważniejszym darem. Jak powiedział Jan Paweł II, Dzieci tworzą i budują życie rodziny oraz całego społeczeństwa. Nowonarodzone dziecko staje się darem â?? dla swych sióstr, braci, rodziców i całej rodziny. Całe życie dziecka staje się darem dla tych, którzy dali mu życie i którzy stają teraz rozradowani jego obecnością, możliwością dzielenia z nim życia i jego wkładu do dobra wspólnego, społeczności i rodziny. Im więcej dzieci w społeczeństwie, tym bardziej broni ono życia.

6. Warto mieć kolejne dziecko, bo każdy przychodzący na świat człowiek jest studnią możliwości, źródłem pomysłów i nowych idei.

Ludzie zostali obdarzeni wielkim darem, jakim jest intelekt. To dzięki ludzkiej pomysłowości można znaleźć twórcze rozwiązania różnych problemów.
Ludzie, nie mający dzieci, powinni pamiętać, że to czyjeś dziecko zostanie w przyszłości lekarzem, który może uratować im życie. Czyjeś dziecko zostanie kiedyś strażakiem, który ocali ich dom, inżynierem na kolei itp.

Jak można mówić, że na świecie jest za dużo dzieci? To jakby powiedzieć, że na świecie jest za dużo kwiatów.
Matka Teresa z Kalkuty

7. Warto mieć kolejne dziecko, aby wnieść swój wkład w ekonomię kraju i wzmocnić gospodarkę.

Rodzice, którzy mają dzieci "napędzają" całą gospodarkę â?? kupując domy, samochody, opłacając edukację. Bez stałego dopływu młodych, zdolnych i dynamicznych ludzi na stanowiska pracy, cały system emerytalny chwieje się u podstaw. Bez dzieci uczęszczających do szkół nauczyciele tracą pracę. Wiele gałęzi przemysłu w dużym stopniu działa w oparciu o dziecięce potrzeby. To właśnie dzięki potrzebie ich zaspokajania utrzymują się na rynku. Ostatecznie cała gospodarka kraju opiera się na rozwijających się rodzinach.

8. Warto mieć kolejne dziecko, aby przeciwdziałać światowemu wyludnieniu.

Każdy, kto kiedykolwiek przemierzał świat i widział ogrom przestrzeni, sam dostrzegł, że świat nie jest przeludniony. Wskaźnik urodzeń wszędzie gwałtownie spada. Jeśli ta tendencja będzie się pogłębiała, ludność świata osiągnie swój szczyt w połowie obecnego wieku, po czym nastąpi demograficzny spadek.
Problemem długofalowym naszych czasów nie jest zbyt duża, lecz zbyt mała liczba dzieci. Posiadanie kolejnego dziecka pomoże więc uniknąć nadchodzącej katastrofy braku ludności.

9. Warto mieć kolejne dzieckoâ?? dla osób wierzących

bo jeżeli rodzice wierzą w Boga i życie wieczne, to wiedzą, że ich dziecko jest darem Bożym, a oni sami zostali powołani do współpracy z Nim w akcie stworzenia; wiedzą też, że to dziecko po dobrym życiu na ziemi powróci do Boga i razem z nimi i z Nim będzie zawsze szczęśliwe w niebie.

z: Patronat nad rodziną

Co o tym sądzicie?

Komentarz

  • Jak można mówić, że na świecie jest za dużo dzieci? To jakby powiedzieć, że na świecie jest za dużo kwiatów.
    ---
    GENIALNE :bigsmile:
  • Chyba już było - ale zawsze warto przypominać :bigsmile:
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Jak można mówić, że na świecie jest za dużo dzieci? To jakby powiedzieć, że na świecie jest za dużo kwiatów.
    ---
    GENIALNE :bigsmile:
    Ale dzieci tych "odpowiedzialnych" :devil:
  • [cite] mona:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]Jak można mówić, że na świecie jest za dużo dzieci? To jakby powiedzieć, że na świecie jest za dużo kwiatów.
    ---
    GENIALNE :bigsmile:
    Ale dzieci tych "odpowiedzialnych" :devil:
    Ale pamiętliwa jesteś...
  • Jak mi coś "zalezie za skórę", to nie ma "zmiłuj się" :cool:
    Biję się do ostatniej kropli krwi :wink:
  • @ Bogna : wspaniały tekst.
    :clap:
    Nigdy dość przypominania, bo egoizm i wygodnictwo mogą człowieka zaślepić.
  • Jak mi coś "zalezie za skórę", to nie ma "zmiłuj się" :cool:
    Biję się do ostatniej kropli krwi :wink:
    ---
    Last Grosz zawsze miał na pieńku z Północą... :wink:
  • Nie tylko z Północą :bigsmile:
  • Kurka gdybym tyle czytał o tym by miec kolejne dziecko to bym chyba nie miał...
  • Zawsze uważałam, że umiejętność czytania sama w sobie nie jest dobra, zależy co się czyta i jak to działa na czytającego. Walka z analfabetyzmem niekoniecznie okazuje się dobrym przedsięwzięciem.
  • <<Kiedyś młoda kobieta zapytała Matkę Teresę z Kalkuty: Jak najlepiej służyć sprawie obrony życia? Ta odpowiedziała: Mieć dużą rodzinę! To najlepszy sposób, aby powstrzymać na świecie aborcję!>>
    Mądre słowa. Im więcej będzie dużych rodzin w naszych środowiskach, tym bardziej będzie to uważane za normalne, mniej będą się ludzie bać dzieci i mniej będzie aborcji.
  • [cite] strusia:[/cite]<<Kiedyś młoda kobieta zapytała Matkę Teresę z Kalkuty: Jak najlepiej służyć sprawie obrony życia? Ta odpowiedziała: Mieć dużą rodzinę! To najlepszy sposób, aby powstrzymać na świecie aborcję!>>
    Mądre słowa. Im więcej będzie dużych rodzin w naszych środowiskach, tym bardziej będzie to uważane za normalne, mniej będą się ludzie bać dzieci i mniej będzie aborcji.

    znaczy się w jakich środowiskach?
    znaczy się środowisko "nasze" zakładasz a priori że jest dobre a nie "nasze" złe
  • Bogno, nawet bezdzietni z wyboru klikają tu, żeby się dowiedzieć o powody do zmiany decyzji :wink:
  • Ciekawe1.

    Swoją drogą przeczytałam jakiś czas temu, że najliczniejszą podgrupą wśród samobójców są samotne, bezdzietne kobiety po 50. Samorealizują się w "związkach partnerskich", potem ich faceci rzucają dla młodszych i bardziej atrakcyjnych a one budzą się z ręką w nocniku.

    Problem - zgubiłam źródło danych. Może ktoś wie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.