Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Naród tchórzy

edytowano sierpień 2009 w Ogólna
Czy wierzysz, że nie wolno ci bronić siebie, gdyż policja ma lepsze kwalifikacje do chronienia cię, gdyż oni wiedzą, co robią, a ty jesteś totalnym amatorem? Pomijając, że to jest równoważne wierze, że tylko pianiści koncertowi mogą grać na fortepianie i jedynie zawodowi sportowcy mogą uprawiać sporty. Jakie dokładnie są te specjalne talenty posiadane jedynie przez policjantów, a niedostępne nam, zwykłym śmiertelnikom?

Ten, kto wyżej ceni sobie własne życie i poważnie traktuje odpowiedzialność w stosunku do własnej rodziny i społeczności, zdobędzie i będzie udoskonalał środki odparcia ataku, i będzie kontratakował, gdy on sam lub ktoś, kogo kocha, zostanie zagrożony śmiercią, czy ciężkim kalectwem. Nigdy nie zadowoli się wyłącznym poleganiem na innych w kwestii własnego bezpieczeństwa, ani nie będzie myślał, że zrobił wszystko, co możliwe, jedynie znając swoją okolicę i unikając niebezpieczeństwa. Nie ma co owijać w bawełnę: będzie uzbrojony, będzie wyszkolony w użyciu swej broni, i będzie się bronił, zagrożony śmiertelną przemocą.


>> więcej

Komentarz

  • Maciek... Ciiiii... Tu jest UE. Tu nie wolno mieć pozwolenia na broń. Przecież to by był totalitaryzm!
  • Ja to się nawet zgadzam z tym tekstem (choć zaznaczam, przeczytałam pobieżnie). Chcę jednak zwrócić uwagę na fakt, że wszystko ma swoje granice. Rozbrajanie społeczeństwa jest głupie, bo ci co chcą łupić lub mordować broń i tak zdobędą lub sobie ją sami zrobią (przepis na prostą broń był w innym wątku). A każdy ma prawo do obrony.
    Należy jednak pamiętać, że również rozbrajanie może stać się elementem samoobrony. Co by to było gdyby zaczęto wprowadzać do sprzedaży w supermarketach broń masowego rażenia. Che, che nie ma co liczyć na ludzką roztropność, zawsze znajdzie się taki co będzie miał ochotę postrzelać. Karabin pod łóżkiem to bym zniosła bez problemu ale za wąglika w akwarium to już bym podziękowała. No a zdaje się, że dziedzina broni rozwija się bardzo szybko i czasem można przez to wylać dziecko z kąpielą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.