Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bieda w rodzinie? Trzeba zabrać dzieci

edytowano sierpień 2009 w Ogólna
Do rzecznika praw dziecka coraz częściej trafiają skargi rodziców, którym sądy chcą odebrać dzieci, tylko dlatego, że żyją w biedzie. Bo ośrodkom pomocy społecznej bardziej opłaca się kierować do sądu wniosek o odebranie dzieci, niż zorganizować dla takiej rodziny pomoc.

>> więcej

Komentarz

  • Największy dramat polega na tym, że tacy zbrodniarze w togach sędziowskich decydujący o odbieraniu dzieci są po prostu bezkarni.
    Osobiście, gdyby coś takiego mi się przytrafiło całkiem poważnie rozważyłbym emigrację z Polski na zawsze.
  • Niestety taka sytuacja, że bieda jest powodem ograniczenia czy pozbawienia praw rodzicielskich nie jest rzadkością. co mają powiedzieć rodzice rodzin wielodzietnych , którzy dwoją się i troją aby utrzymać rodzinę. Czasami są okresy lepsze i gorsze finansowo, jak wszędzie.
    Jak nic nie zmieni zapędów polityki prorodzinnej to po prostu strach się bać. I Ci asystenci rodzinni- jakoś z hyclami mi się to kojarzy.:cry:
  • Się mówi "niepsumanitarne".
    :tooth:
  • Go5FQtA-vvw
  • No proszę , nowy środek antykoncepcyjny na rynku- polskie prawo prorodzinne do spółki z sądami rodzinnymi.
  • W Polsce jest przyzwolenie na zapewnianiu człowiekowi- małemu dziecku wszystkich dostępnych dóbr materialnych. Czasem nie jest ważne dobro dziecka ani to czy ono rzeczywiście tego potrzebuje.
    I w niektórych rodzinach ogranicza się liczbę dzieci aby to jedno mogło przyoblekać się w firmówki i miało w życiu lżej niż rodzice. Jaki to ma sens nie wiem i raczej nie zrozumiem tłumaczeń rozhisteryzowanych rodziców.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.