Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ROBALE :(

edytowano wrzesień 2009 w Ogólna
Jak pozbyć się z mieszkania rybików? Czy ktoś z Was zna skuteczną metodę?

Komentarz

  • przyzwyczaić się, może nie tępić pająków?
  • Mnie tam nie przeszkadzają (podobno nie są szkodliwe). U żony i córek wywołują niestety histeryczne reakcje :confused:
  • Ja domestosem polewam wszystkie kąty i szoruję. ZnikająÂ na jakiś czas. Koleżanka porszkie do prania posypuje, poza tym kupiłam jakiś środek owadobójczy w Castoramie i też nim psikam, z tym, że trzeba uważać na dzieci.
  • Pedro mówi na nie "migotki" :wink:
  • [cite] Spioch:[/cite]Jak pozbyć się z mieszkania rybików? Czy ktoś z Was zna skuteczną metodę?

    daj im cukru.
  • a wogóle to się powinieneś cieszyć :

    Ulubiony pokarm rybika cukrowego stanowią produkty zawierające skrobię i inne polisacharydy: kleje organiczne, resztki ze stołu, cukry, a także martwe i półmartwe owady (owadzi odwłok zawiera chitynę - polisacharyd). Zdolność trawienia celulozy umożliwia rybikom zjadanie papieru, szczególnie pokrytego emulsją fotograficzną.
    (teraz są cyfrówki na szczęście więc tego się nie boimy)

    sprzątanie za darmo

    poza tym:
    Rybik cukrowy (Lepisma saccharina) â?? zaliczany do szczeciogonków (Thysanura), komensal człowieka. Jego nazwa wzięła się od srebrzystej łuseczki pokrywającej ciało oraz zwinnego poruszania się.
    Komensalizm (współbiesiadnictwo; od łac. commensalis = współbiesiadnik; pojęcie wprowadzone przez zoologa van Benedena)
  • Mnie to rybka ... znaczy rybik! No ale żeby od razu biesiadować to chyba lekka przesada :wink:
  • po dzieciach jest zawsze mnóstwo okruchów
  • Dokładnie tak jak mówi Prayboy - by pozbyć się rybików wystarczy dobrze poodkurzać. Jest też dobry Raid (fioletowy - na latające i biegające), mozna nim popsikać po kątach, ale trzeba dobrze potem wywietrzyć bo raz jak się nawdychałem to głowa mi pękała przez tydzień...
  • ja najwięcej rybików miałem jak byłem kawalerem i mieszkałem sam w mieszkaniu przez kilka lat.
    przynajmniej nie czułem się samotny z współbiesiadnikami.
  • Rybik dobrze wykarmić i na patelnie., a spróbuj wodą z solą-duże stężenie soli.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Dokładnie tak jak mówi Prayboy - by pozbyć się rybików wystarczy dobrze poodkurzać. Jest też dobry Raid (fioletowy - na latające i biegające), mozna nim popsikać po kątach, ale trzeba dobrze potem wywietrzyć bo raz jak się nawdychałem to głowa mi pękała przez tydzień...

    rakotwórcza chemia czy rybik?
    rybik
  • "Łazi robal po ścianie,
    mamy wspólne mieszkanie,
    a komorne przyszło...

    tylko do mnie...! "

    Festiwal Piosenki Studenckiej (wieki temu...:D ):crazy:
  • Z robalami na ogół jest tak: facetom nie przeszkadzają za to kobiety reagują na nie, tak jak juz wcześniej wspomniałem, alergicznie i histerycznie. Oczywiście są wyjątki. Niestety moja rodzina wpisuje się w ogólne tendencje.
    Żona do rybików się nie przekona - chemia o ile nie smierdzi i jest skuteczna oraz nie boli od niej głowa jest do zaakceptowania. Argument o rakotworczym działaniu zbyt abstrakcyjny, teraz wszystko podobno jest rakotwórcze.
  • cd.
    Łazi robal po ścianie,
    niewyraźny cos taki,
    pewnie ma ...robaki!

    (na utrzymaniu...)

    j.w.:wink:
  • Pod mikroskopem wygląda właściwie jak miś.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.