Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MSWiA chce dać dzieciom dowody osobiste

edytowano wrzesień 2009 w Ogólna
O nowy dowód będzie się mógł starać każdy obywatel Polski, który ukończył 13 lat. Te dla nieletnich będą wyglądały identycznie jak te dla dorosłych. "Pod względem technicznym wydawanie dwóch różnych wersji graficznych tego samego dokumentu jest tożsame z wprowadzeniem dwóch różnych dokumentów, co istotnie zwiększa koszty produkcji i personalizacji dokumentów" - tłumaczy resort.

>> więcej

Komentarz

  • można zrobić dziecku praktycznie od urodzenia. d.o. mam na myśli. jest ważny 5 lat, podczas gdy dla dorosłych 10.
    dzieci moje mają. mieszkamy niedaleko granicy i zabieramy je zamiast paszportów na wycieczki :D
    jakoś niezbyt gramatycznie mi wyszło, ale zrozumiecie chyba :D
  • No wlasnie, tez juz slyszalam, ze niektorzy wyrabiaja dziecku dowod zamiats paszportu. Poza tym mozna wyrobic na wniosek maloletniego w pewnych okolicznosciach (np. jak malolat dostaje zgode sadu na slub). Takze zadna rewolucja, ale Dz generalnie lubi sie doszukiwac sensacji (nawet na tym forum:tongue:
  • może doszukiwanie się sensacji, a może nowy trend, że jeśli 13-latek nie ma dowodu, to nie jest trendy - podobnie jak z kontami bankowymi (dla dzieci oczywiście)
  • Moi znajomi zrobili d.o. niemowlakowi , żeby wyjeżdzać za granicę , bo w gminie załatwi się szybciej niż paszport w urzędzie wojewódzkim. Ja też się zastanawiałam ale zrezygnowałam , bo i tak dzieci potrzebowały paszportów do Turcji.
  • Legitymacja szkolna nie wystarcza?
  • Z tego co wiem to na legitymacje szkolne mogą dzieci wyjeżdżać tylko grupowo (np. wycieczki szkolne).
  • Z dowodem w ręce dziatwa wreszcie będzie mogła sobie kupić coś do picia.
  • Myślisz, że sprzedawcy będą sprawdzać datę urodzenia w dowodzie, jak nawet teraz niejeden w ogóle nie sprawdza czy kupujący młody człowiek ma dowód?
  • tia... a do wprowadzających należy upraszczanie życia.
  • [cite] Barbara:[/cite]Z tego co wiem to na legitymacje szkolne mogą dzieci wyjeżdżać tylko grupowo (np. wycieczki szkolne).

    teraz za granicę wyjeżdzają z paszportem. tylko z rodzicami wystarcza dowód
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.