Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klapsy powodują głupotę u dzieci, odkryli amerykańscy naukowcy

edytowano wrzesień 2009 w Ogólna
Okazało się, że maluchy, które w wieku 2 - 4 lat dostawały klapsy miały po 4 latach o 5 punktów niższe IQ niż dzieci, które klapsów nie dostawały. - Znaczenie ma także to, jak często dzieci dostają lanie. Im więcej klapsów, tym wolniejszy jest rozwój umysłowy dziecka - mówi prof. Straus.

>> więcej

Komentarz

  • Kurcze,przeczytałam KLOPSY i sie wystraszyłam,bo byly na obiad i w dodatku ta akkcja z konserwami... Brrrr:shamed::shamed::shamed:
  • znalazłam oryginal publikacji w sieci - poczytam, to pogadamy.

    Mnie od razu się nasuwa pytanie - wydawało mi się, że IQ jest zdeterminowane genetycznie?
  • na "użytkowe" (że tak powiem ) IQ składają sie i czynniki genetyczne i stymulacja po urodzeniu. czyli wychowanie.
  • Radzieccy naukowcy też dużo rzeczy odkryli i co i systemik nawalił
  • a ja myślałam, że to klapsy daje się za głupotę.:shamed:
  • można zgłupieć
  • no to teraz wiemy co to społeczeństwo takie głupie
  • Podejrzewam, że w oryginale nie chodziło o klapsy, lecz o bicie. Oczywiście, że bite dzieci mają niższe IQ. Strach i stres nie działają stymulujaco. Mówię o strachu wywołanym bolesnym tłuczeniem, a nie klapem w zadek, który nawet nie boli.
  • no i kurcze jeszcze środowisko, w którym się dzieci bije, też chyba średnio jest słabsze?
  • A moja Teściowa powtarzała mojemu Mężowi nie klep Ani(mnie)po pupie(jak byłam w ciąży) bo będziecie mieli dzieci głupie:bigsmile:
    Myliła się:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.