Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Polska niezależna

edytowano października 2009 w Ogólna
http://fronda.pl/news/czytaj/ziemkiewicz_krasnodebski_szeremietiew_stanilko_w_debacie_portalu



DrukujDebata Fronda.pl: Ziemkiewicz, Krasnodębski, Szeremietiew, Staniłko

* Kategoria: Polska
* czwartek, 15 października 2009 15:34

Polska nie ma szans, żeby być samodzielnym graczem na arenie międzynarodowej, powinna porzucić swoją politykę zagraniczną opartą o ideę jagiellońską, a musi ją oprzeć na sojuszu z Niemcami.



Takie tezy postawił w swoim tekście w "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz. I wywołał burzę. Czy diagnoza publicysty jest trafna? Czy Polska jest skazana na rolę niemieckiego satelity? Zapraszamy na debatę portalu Fronda.pl, w której oprócz Ziemkiewicza wezmą udział: profesor Zdzisław Krasnodębski (Uniwersytet w Bremie), były minister obrony Romuald Szeremietiew i Jan Filip Staniłko z Instytutu Sobieskiego.

Kiedy? We wtorek 20 października o godz. 18.30.

Gdzie? W Warszawie. W sali teatralnej Centralnego Basenu Artystycznego przy ul. Konopnickiej 6 (za hotelem Sheraton).

popieram Ziemkiewicza!!!

Komentarz

  • A ja nie popieram Ziemkiewicza, lepszy sojusz to północ-południe. (znaczy Skandynawia- Czechy i Słowacja). Wybór miedzy Niemcami a Rosją to zły wybór.
  • Polska ponad wszystko, Polska moją ojczyzną!
    Polska moim domem, Polska z drugim morzem!


    A tak na serio: Z powodów demograficznych Polska jest na z góry przegranej pozycji.
  • Jestem katolikiem, z tego wynika, że ojczyzną o która najbardziej powinienem się martwić jest ojczyzna niebiańska.(Co nie wyklucza miłości do ojczyzny tej ziemskiej, ale priorytety, proszę państwa...)
  • Ziemkiewicz chyba jest niespełna zmysłów... Sojusz z Niemcami? To już nie wystarczy premier na dywaniku u carycy Anieli? Czego jeszcze?
  • Od Niemców nic dobrego nie przyszło, nawet rewolucje sowiecką zainicjowali.
  • Polska nie ma szans, żeby być samodzielnym graczem na arenie międzynarodowej, powinna porzucić swoją politykę zagraniczną opartą o ideę jagiellońską, a musi ją oprzeć na sojuszu z Niemcami.
    No... to chyba robimy wszystko co w naszej mocy w tej kwestii... czy może można jeszcze więcej?

    -Może ksiądz rekolekcjonista powie Ojcze Nasz po niemiecku... wszyscy jesteśmy ciekawi...
    -A po co?
  • a gdzieś przeczytałem (i wydaje mi się to prawdopodobne), że Niemcy przez wieki byli naszymi najlepszymi sąsiadami, że jak się policzy, to na zachodniej granicy było najmniej wojen...
  • [cite] Pioszo54:[/cite]a gdzieś przeczytałem (i wydaje mi się to prawdopodobne), że Niemcy przez wieki byli naszymi najlepszymi sąsiadami, że jak się policzy, to na zachodniej granicy było najmniej wojen...

    Tak ... ale jak już najechali w 1939 to zagrozili biologicznemu istnieniu Narodu :confused:
  • Niemcy przez wieki byli naszymi najlepszymi sąsiadami
    w wyborczej?
  • [cite] Pioszo54:

    Polska nie ma szans, żeby być samodzielnym graczem na arenie międzynarodowej, powinna porzucić swoją politykę zagraniczną opartą o ideę jagiellońską, a musi ją oprzeć na sojuszu z Niemcami.

    Takie tezy postawił w swoim tekście w "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz.
    To nie pierwsza kompromitacja Ziemkiewicza.:tongue:
  • Polska niezależna ciekawe w jakich granicach. Slązacy czasami mówią tak; "Polska to najgorszy okupant, jakiego mieliśmy". To z ruchu autonomii Śląska.
  • Wielkopolanie też się czuja okupowani przez Azjatów z Warszawki.
  • Oczywiście przejaskrawiam, żeby Was (szczególnie Warszawiaków) wzburzyć
  • [cite] Taw:[/cite]Niemcy przez wieki byli naszymi najlepszymi sąsiadami
    w wyborczej?


    a czym sobie zasłużyłem?:smile:

    nie, nie czytuję, już prędzej w NCz albo w Mówią Wieki...
  • [cite] Gregorius:[/cite]Wielkopolanie też się czuja okupowani przez Azjatów z Warszawki.


    i ja się tak czuję (im dalej (w czasie) tym gorzej)
  • Niemcy się starzeją (niestety wolniej niż Polska). Przyrost naturalny jest poniżej granicy zastępowalności pokoleń zarówno u nas jak i u nich. A my tu o sojuszach. Przyjdą Chińczycy, Turcy (u Niemców już są), Wietnamczycy, Murzyni, Arabowie i nas pogodzą :cry:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.