Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kopiński: Beatyfikacja Jana Pawła II niczego nie zmieni

edytowano październik 2009 w Arkan Noego
Niecierpliwie wyczekiwana w naszym kraju beatyfikacja Jana Pawła II nie będzie miała większego wpływu na polski katolicyzm, od dawna bowiem jest on tutaj otaczany kultem należnym świętym. Jeszcze za życia powszechny był olbrzymi szacunek i podziw dla jego charyzmy, niewątpliwej żarliwej pobożności oraz wielkiej miłości do bliźnich. Dodatkowo nakładała się na to naturalna i w pełni zrozumiała duma z wyniesienia rodaka na Stolicę Piotrową, czego językowym objawem pozostaje utrwalona już zbitka słowna â??Nasz Papież", często zapisywana właśnie tak â?? wielkimi literami.

>> więcej

Tekst jest nieznacznym rozwinięciem tez wypowiedzi autora, udzielonej portalowi Fronda.pl na potrzeby â??Audycji poświęconej", której nie wyemitowało Radio Plus Warszawa.

Komentarz

  • Ta...jasne... kult, cóż on wart, gdy mnóstwo katolików tak zwanych stosuje antykoncepcję,śmiało wygłasza poglądy typu,że ja to jestem przeciw aborcji, ale uważam ,że każdy powinien sam decydować itp. Tu potrzebne są jakieś elementarne katechezy dla dorosłych! Nic to bo mamy KULT. A nasz papież to Benedykt XVI, żaden inny:)
  • W sprawie katechez zapraszam do innego wątku :wink:
  • Z całym szacunkiem, może jakieś inne katechezy:)
  • A czy oprócz DN jakaś inna wspolnota/formacja/ pojedynczy katechisci wewnatrz KK głosi ogolnodostepne i częste katechezy?
    Moja parafia trochę mało aktywna jest wiec moze jestem niedoinformowana ?
  • Katechezy dla dorosłych, dwa razy dziennie, ogólnodostępne, gdy nie można posłuchać na żywo to potem można pobrać zapis z sieci...

    Codziennie w Radio Maryja. :cool:
  • A na żywo ? Bo bezpośredni odbiór jest inny niż z radia a poza tym trzeba włożyć odrobinę wysiłku i dojść do tego kościoła i poświęcić realnie czas na wysluchanie katechezy- a to tez ma duża wartość - zamiast słuchać jednym uchem przy robieniu obiadu albo jadąc samochodem . Te dwa rodzaje przekazu katechezy różnią się od siebie, nie wartosciuje który lepszy, ale mi chodzi o przekaz na zywo, w kościele.
  • Katechetę, nie katechistę :wink:
  • Ale to chyba parafia powinna się takich rzeczy podejmować jak np zapraszanie katechetow. ? Założenie ze jak chce brać udział w katechezach dla dorosłych to muszę sobie zaprosić katechete jest trochę niepowazne. W ten sposób możemy rozgrzeszyc parafie i proboszczow z braku takich inicjatyw bo wierni sobie sami nie zaprosza. A jeszcze kilka wpisów wcześniej elmo pisała ze jest potrzeba takich katechez, co zreszta chyba wszyscy tu na forum dostrzegają widząc co wyprawiaja NPR owcy czy inni...
    Czyli co, nie zaprosilismy sobie katechetow i sami sobie jesteśmy winni ?
  • Teraz pomyślałam ze pójdę faktycznie do proboszcza i zglosze taka potrzebę, zobaczę co powie ;)
  • A druga sprawa, że jak proboszcz będzie widział, że parafianie chcą pomóc przy organizacji to na pewno łatwiej będzie mu się na coś nowego zdecydować.
  • U nas katechezy są odkąd pamietam.Średnia wieku przekraczala 60...i tematyka byla pod "ten wiek".Teraz sa to "katechezy dla rodziców"(nazwa zachecała w/w),ale stały sie obowiązkowe dla rodziców drugoklasistów,w związku z przygotowaniami do komunii i to raczej wygląda na "douczanie rodzica" z katechizmu ,zeby nie wypadł blado przy dziecku...:wink:

    Osobiscie,polecam "Katechizm poręczny" ks.Pawlukiewicza,niestety z radia, a nie na zywo...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.