Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś święto Matki Bożej Szkaplerznej

245

Komentarz

  • Kto zaczyna Nowenne ?????????

    Rodzina Szkaplerzna wzywam do odezwu!:wink:
  • Ja z moja Marysią byłam w Czernej na spotkaniu rodziny szkaplerznej, nasza córeczka w tym roku przyjęła szkaplerz. U nas (Rzeszów parafia Św. Krzyża) nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej i nałożenie szkaplerzy przeżywane jest bardzo uroczyście. Czy może ktoś z Was pielgrzymuje do Czernej?
  • Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Nim, a ludźmi, człowiek Jezus Chrystus.


    Czy tradycja, którą pielęgnujecie nie koliduje z tym słowem ?

    Czy tradycja szkaplerzy nie odwraca oczu chrześcijan od CHrystusa ?

    Czy szkaplerz zbawia ? Czy zbawienie mamy przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, Jezusa Chrystusa czy też przez pobożne noszenie szkaplerza ?
  • Dla "jozefa":
    Encyklika "Fides et ratio": Rozpowszechnionym dziś przejawem fideistycznej tendencji jest "biblicyzm", który chciałby uczynić lekturę Pisma świętego i jego egzegezę jedynym miarodajnym punktem odniesienia. Dochodzi do tego, że utożsamia się słowo Boże wyłącznie z Pismem świętym, a w ten sposób odmawia wszelkiego znaczenia nauczaniu Kościoła, które Powszechny Sobór Watykański II zdecydowanie potwierdził. Konstytucja Dei Verbum przypomina, że słowo Boże jest obecne zarówno w świętych tekstach, jak i w Tradycji, po czym stwierdza jednoznacznie: "Święta Tradycja i Pismo święte stanowią jeden święty depozyt słowa Bożego powierzony Kościołowi. Na nim polegając, cały lud święty zjednoczony ze swymi pasterzami trwa stale w nauce Apostołów". Tak więc Pismo święte nie stanowi jedynego odniesienia dla Kościoła. Źródłem "najwyższego prawidła jego wiary" jest bowiem jedność jaką Duch Święty ustanowił między świętą Tradycją, Pismem świętym i Urzędem Nauczycielskim Kościoła, łącząc je tak silną więzią wzajemności, że nie mogą one istnieć niezależnie od siebie.

    A tak przy okazji to od dłuższego czasu zastanawiam się, czy herezja Lutra wyrażająca się w słowach "sola scriptura" ("tylko pismo") występuje gdzieś w Biblii i czy ktoś ją głosił przed nim?
  • Po czym poznać heretyka?
    - Nie znosi Maryji i papieża.
  • Wszyscy chojrakują aż do śmierci a potem proszą o różaniec..
  • święta prawda gdy śmierć się zbliża wszyscy pokornieją
  • [cite] DamianGS:[/cite]Po czym poznać heretyka?
    - Nie znosi Maryji i papieża.

    jeżeli to o mnie, to zpewnością się zagalopowałeś.

    Zadałem parę pytań, które nie świadczą o tym, że nie znoszę Maryji i papieża.

    Który to raz w swoim, życiu dzielisz ludzi na heretyków i mierzysz to własną miarą ?

    Powtórzę moje pytanie:

    Czy szkaplerz zbawia ? Czy zbawienie mamy przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, Jezusa Chrystusa czy też przez pobożne noszenie szkaplerza ?

    I dodam kolejne:

    Czy szkaplerz nie jest rodzajem amuletu, który ma ochraniać ?

    Dlaczego po prostu nie odpowiesz mi na pytanie ?

    Takie wątpliwości nasunęły mi się po lekturze tego co napisaliście.

    Encyklika ? Nie wiem w jakim celu ją zacytowałeś. Cytat nie ma się nijak do pytania, które zadałem ?
  • [cite] Kazimierz:[/cite]Dla "jozefa":

    A tak przy okazji to od dłuższego czasu zastanawiam się, czy herezja Lutra wyrażająca się w słowach "sola scriptura" ("tylko pismo") występuje gdzieś w Biblii i czy ktoś ją głosił przed nim?

    tak, to świetne pytanie i ciekawa może być odpowiedź.
    Ja zadałbym kolejne, dlaczego Luter tak bardzo zaczął nalegać na to by Biblia, była dla chrześcijan swego rodzaju "pionem", odniesieniem dla życia w wierze?
    Co takiego działo się w jego czasach, że postanowił uznać za śmieci, to czego nauczył się będąc w Kościele ?
  • Hmm.. to raczej nie do mnie pytania - ja w tym wątku nie dyskutowałem z Tobą Józefie.

    Co do heretyków - te dwie cechy są wszystkim wspólne. To proste. Sam odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś w Kościele czy nie. Czy jesteś w stanie wyznać wiarę wg Credo?
  • Co do heretyków... nie uważasz, że to sekciarstwo, tak mówić o ludziach ?
  • Mówię ogólnie o tym co łączy heretyków. Nie rozumiem pytania. Przykładowo wypowiadając się o tym co łączy wyborców SLD i PO też zastanawiasz się czy to sekciarstwo?
  • szkaplerz jest to zbroja przeciw grzechowi to usłyszałem w myślach jak kapłan mi nakładał go po prostu ta mysl pojawiła mi sie i poczułem obecność kogoś za plecami chociaz nikt nie stał podczas nakładania tak zaczęło sie moje nawrócenie na wiare
    zacząłem sie modlić i co w wątku ( Medjugorie a robienie ludzi w balona)
    co matka bożą w Medjugorie powiedziała o modlitwie to prawda kto sie modli ten się niczego nie boi bo otwiera się na ducha św wiec trzeba się modlić nie 1 dziesiątkę ale cały różaniec
    Jak wygląda szkaplerz noszony przez zakonników?

    Słowo szkaplerz pochodzi od łacińskiego scapulae, czyli ramiona i o oznacza szatę kształtem przypominającą ornat rzymski, złożoną z dwóch sięgających do stóp płatów sukna z wycięciem na głowę, z których jeden opada na piersi, a drugi na plecy. W tradycji monastycznej stał się częścią habitu, służącą początkowo jako ochrona habitu (tak jak fartuch) w czasie pracy, a potem wyrażającą więź z Maryją.

    Co to jest Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel?

    Jest to znak wyrażający macierzyńską miłość Maryi, oraz nasze przyjęcie i odwzajemnienie tej miłości.
    szkaplerz wyraża więź z Maryją Szkaplerz wyraża pragnienie naśladowania Maryi, Jej stylu życia i cnót, szczególnie cnoty czystości przeżywanej według własnego stanu.

    http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=szkaplerz_symbolika
  • Moje dwie siostrzenice noszą - 11i 9 lat:bigsmile: Zdejmują do kąpieli, przed wyjściem na basen. Widać sznureczki, czasami kawałek obrazka.
  • ja też nosze tylko z materiału medalika szkapleznego nie nosze
    poprostu czułem ze nie i znalazłem ten tekst
    Szkaplerz jest ubiorem- -ubiorem Naszej Pani. Szkaplerz musi być noszony na barkach w taki sposób, że jedna część zwisa z przodu ciała a druga z tyłu. Jeśli jest noszony w inny sposób nie niesie z sobą odpustu oni też obietnic. Nie jest koniecznym, aby go nosić bezpośrednio na ciele. Wielu katolików nie wie, że życzeniem Ojca Świętego było, ażeby bez uzasadnionej przyczyny Medalik Szkaplerzowy nie zastępował Szkaplerza sporządzonego z materiału. Matka Boża nie może być zadowolona, jeśli zastępujemy Szkaplerz Medalikiem z próżności albo też z obawy czynienia otwarcie wyznania wiary. Taka osoba ryzykuje, że nie otrzyma przyrzeczonych obietnic. Medalik nigdy nie został zanotowany jako przyczyna cudownego wydarzenia, tak jak to się działo w przypadku do Brązowego Szkaplerza z materiału.

    Ochrona przed diabłem

    Zrozumiecie dlaczego diabeł walczy przeciwko tym, którzy zachęcają do noszenia Szkaplerza, gdy usłyszycie historię czcigodnego [pierwszy stopień do wyniesienia na ołtarze] Franciszka Ypes. Któregoś dnia spadł z niego Szkaplerz. Wymienił go na nowy, a wtedy diabeł zaczął wrzeszczeć: "Zdejmij ten ubiór, który porywa nam tak wiele dusz!" A potem Franciszek wydobył z niego, że są trzy rzeczy, których demony najbardziej się boją: "Święte Imię Jezusa, Święte Imię Maryji i Święty Szkaplerz Karmelu". Do tej list należy jeszcze dodać: "Święty Różaniec."


    Wielki Święty Piotr Claver, jeden z wielkich herosów Boga, używał Szkaplerza dla przyniesienia wielkiego dobra. Każdego miesiąca do Kartaginy w Kolumbii, w Południowej Ameryce zawijał statek z 1000 niewolników. Św. Piotr starał się zapewnić zbawienie dla swoich nawróconych. Po pierwsze, organizował nauczanie katechizmu a następnie dopilnowywał, żeby byli ochrzczeni i żeby nosili Szkaplerz. Niektórzy duchowni oskarżali Świętego o zbyteczną gorliwość, ale on był pewien, że Maryja będzie doglądała jego ponad 300.000 nawróconych!
    Wypadek kolejowy

    Jeden z najbardziej niezwykłych wydarzeń za przyczyną Szkaplerza miał miejsce w USA. Zdarzyło się na przełomie 20 wieku w miasteczku Ashtabula w stanie Ohio, że człowiek został przecięty na dwoje przez lokomotywę, człowiek ten nosił Szkaplerz. Zamiast umrzeć natychmiastową śmiercią, jak to powinno nastąpić, żył on i pozostał w pełni świadomy przez następnych 45 minut â?? dokładnie tyle, ile potrzebował kapłan na dotarcie, ażeby udzielić Ostatniego Sakramentu. Ten i inne tego samego typu wydarzenia mówią nam, że Nasza Błogosławiona Matka osobiście przejmuje nad nami opiekę w godzinie naszej śmierci. Tak wielką i potężną jest Matka Maryja, że nigdy nie zawiedzie w dotrzymaniu przyrzeczeń umowy Szkaplerzowej, pilnuje również, abyśmy zmarli w stanie łaski Boga

    Nawrócenia

    Powinniśmy również dawać Szkaplerz nie-katolikom, bo Nasza Pani przynosi nawrócenie tym, którzy chcą go nosić i odmawiają jedno Zdrowaś Maryjo, jak mówi następująca prawdziwa historia. Pewien stary człowiek został w pośpiechu przywieziony do szpitala w mieście Nowy Jork. Był nieprzytomny, umierał. Pielęgniarka widząc Brązowy Szkaplerz na jego szyi zadzwoniła po księdza. W trakcie odmawiania modlitw za umierającego, chory odzyskał przytomność i powiedział: "Proszę księdza, ja nie jestem katolikiem." "To dlaczego nosi pan Brązowy Szkaplerz?" zapytał kapłan. "Obiecałem mojemu przyjacielowi nosić go i odmawiać jeden raz Zdrowaś Maryjo w ciągu dnia", powiedział pacjent. "Pan umiera" rzekł kapłan, "Czy chce pan zostać katolikiem?" "Całe życie chciałem nim być!" Został ochrzczony, otrzymał Sakrament Namaszczenia i umarł w pokoju. Nasza Pani jeszcze jedną duszę wzięła pod Swój płaszcz poprzez Szkaplerz!

    Powołanie

    W październiku 1952 oficer lotnictwa z Texas napisał: "Sześć miesięcy temu, bardzo niedługo po tym, gdy zacząłem nosić Szkaplerz, doświadczyłem niezwykłej zmiany w moim życiu. Nieomalże w jednej chwili zacząłem codziennie chodzić na Mszę św. Po krótkim czasie zacząłem przyjmować Komunię św. każdego dnia. W czasie Wielkiego Postu modliłem się z takim zapałem, jakiego nigdy przedtem nie doświadczyłem. Zostałem zapoznany z praktyką medytacji i odkryłem, że robię poważne postępu na drodze do doskonałości. Staram się żyć z Bogiem. Uważam, że wszystko to zawdzięczam Szkaplerzowi Maryji."

    i to ze mną też się stało można porównać ze dostałem patelnia po łbie
    moje zycie sie terz zmieniło czytałem zwykłe ksiazki
    czytam tylko religijne słuchałem techno teraz tylko radio maryja
  • [cite] DamianGS:[/cite]Mówię ogólnie o tym co łączy heretyków. Nie rozumiem pytania. Przykładowo wypowiadając się o tym co łączy wyborców SLD i PO też zastanawiasz się czy to sekciarstwo?

    Tym razem ja nie rozumiem pytania i związku z SLD i PO.

    Ale to nie temat tego wątku.:confused:
  • Znaczy że sam nie rozumiesz swojego pytania.
  • to znaczy, że nie rozumiem Twojego sposobu rozumowania.

    kolejny raz posuwasz się o parę kroków za daleko. :confused:
  • Św. Jan Vianney, proboszcz z Ars, miał dar czytania w sumieniach. Pewnego dnia przyszła do spowiedzi młoda światowa panna, by odprawić spowiedź generalną.

    "Musisz sobie przypomnieć â?? powiedział po chwili święty â?? bal, na którym niedawno byłaś. Na tym balu spotkałaś młodego człowieka, nieznanego nikomu, był on bohaterem balu". â?? Tak, mój ojcze â?? odpowiedziała. â?? "Pragnęłaś z nim tańczyć, byłaś nawet zazdrosna" â?? Tak! "Czy nie przypominasz sobie â?? mówił dalej święty Proboszcz â?? jak wychodząc z balu, spostrzegłaś dwa ogniste płomienie pod jego stopami i myślałaś, że to złudzenie" â?? Tak, ojcze, to wszystko prawda. "To nie było złudzenie, powiedział na końcu Święty, to był szatan. Do ciebie się nie zbliżył, bo nosisz na sobie szkaplerz i masz nabożeństwo do Matki Bożej". Młoda panna pod wrażeniem tych słów świętego Proboszcza, czytającego w głębi jej duszy, wzgardziła światem i wstąpiła do klasztoru.

    O szkaplerzu karmelitańskim Matka Boża powiedziała:

    Ecce signum salutis â?? oto znak zbawienia. Ratunek w niebezpieczeństwie. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego (16 lipca 1251 r.).
  • Moja mama dowiedziała się, że w sobotę mój mąż i moja najstarsza (5 i pół) będą przyjmowali szklaplerz.
    O rany ile się nasłuchałam, że co ja tym dzieciom robię, że pewnie chcę, żeby ona poszła na zakonnicę, że to pewnie będzie tak, że ona przeze mnie później odejdzie od Kościoła itp., itd. Na moje stwierdzenie, że ona sama chce, że jest tym zainteresowana, dała mi do zrozumienia, że chyba ją zmuszam, tak czy inaczej nie wierzy w to i ubolewa, że takie dzieciństwo mają ze mną moje dzieci :sad:
  • Aska, nie łam się! Pamiętasz: na świecie doznacie ucisku...
  • A i że przesadzam i jak zwykle wydziwiam.
  • My jutro wybieramy się do Czernej na uroczystość (jak pogoda dopisze) - jedzie ktoś? Trzeba tam średnią wieku podnieść ;) Rok temu wynosiła 59 lat i tylko dlatego, że byliśmy tam z 2 małych dzieci ;)
  • Nam się kroi wyjazd w niedzielę do Lichenia. Będzie Msza św. za moją śp. Babcię. Mam nadzieję, że dotrzemy szczęśliwie. Licheń znam z młodości, ale nie widziałam jeszcze nowej bazyliki.
  • DeoTata, a to Czerna czy Czermna i która Czerna - czy to tam, gdzie są te czaszki z wojny trzydziestoletniej?
  • Aga: czaszki to Czermna :) Czerna to niedaleko Krakowa. Nie pojechaliśmy ostatcznie, ale za tydzień jest tam zjazd rodziny szkaplerznej - może się uda.
  • ja też z nie wierzyłem dopóki nie założyłem
  • w co nie wierzyłeś Krzysiu?
  • dokładnie tak se myślałem
    ot kawałem szmatki nic mi nie będzie jak założę

    z początku to był stres związany z wyjściem na środek przed ołtarz
    i myślałem kiedy on kapłan skończy recytować te formułki
    a było nas 7 osób co przyjęło szkaplerz


    i gdy tak się stresowałem podszedł do mnie kapłan i zaczął mówić swoje formułki i tak usłyszałem w myślach
    takie zdanie zakładam ci zbroje przeciwko grzechowi
    i zobaczyłem jak na filmie swoje grzechy

    a podobno swoje życie widzi jak człowiek umiera
    to po tym
    czułem sie jak bym od dentysty wyszedł skołowany
  • :shocked:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.