Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chorał gregoriański - linki

edytowano października 2009 w Arkan Noego
Słucham sobie właśnie w pracy Dies Irae, przychodzi kolega i mówi: "Fajne, takie uspokajające rytmy".

:cool:



Podzielcie się linkami do chorałów.
Ja jeszcze obczaiłem Requiem Aeternam oraz Ave mundi spes Maria
«1

Komentarz

  • Nie pachnie Ci deizmem?:confused:
  • Aaaaaaaaaaaaaale złośliwa!
  • No i co się krzywisz, miast się cieszyć... :tongue:
  • @ Paweł:

    Słuchać chorału to mało - trzeba go jeszcze śpiewać! :wink:
  • Od czegoś trzeba zacząć :smile:
  • A ja ostatnio zacząłem się uczyć śpiewania chorału z nut i okazuje się, że nawet będąc muzycznym imbecylem można sobie z tym poradzić. To niesamowita muzyka, która zachowując prostotę układu daje wielkie możliwości. Chwałcia Soborowi Watykańskiemu II, że uznał chorał za własny gatunek muzyczny Kościoła katolickiego. :clap:
  • No to czekamy na knrdsk i T. Torquemadę :swingin:
    http://www.gregorian-chant.info/
  • [cite] Maciek:[/cite]A ja ostatnio zacząłem się uczyć śpiewania chorału z nut i okazuje się, że nawet będąc muzycznym imbecylem można sobie z tym poradzić.
    Muszę się drastycznie nie zgodzić. Można być muzycznym imbecylem i dodatkowo mieć uszy nie wiadomo po co... Wtedy najlepsza chęć śpiewania powoduje odwiedziny policji w związku z zakłócaniem spokoju i dobrego smaku sąsiadów.
  • Z autopsji czy opowiadań? :wink:
  • Zawsze możesz trochę "pobuczeć" ;)

    xmkhk9Z8Lu4

    Ogromne wrażenie na mnie to "basowe buczenie" w tych chorałach robi. Tomek kiedyśÂ nam puścił templariuszy... Jak odwiedzi ten wątek to może puści parę "buczących" linków:whorship:
  • [cite] mona:[/cite]Zawsze możesz trochę "pobuczeć" ;)
    Nie potrafię utrzymać jednego tonu, z reszta spytaj się Bogny, jak ja "śpiewam"
  • Skoro sobie rozmawiamy o słuchaniu chorału, to napiszę, że jeżeli tylko nie pojawią się nieprzewidziane przeciwności to za niedługo będę miał okazję usłyszeć go podczas liturgii w klasztorach benedyktynów w Fontgombault i Triors. To będzie prawdziwa uczta :wink:
  • Bardzo sie ciesze, ze dies irae przestalo smierdziec deizmem, ale mam uwage ogolna. Choral jest muzyka uzytkowa - liturgiczna. Sluchanie go z plyty nie ma zadnego sensu.
  • Bardzo sie ciesze, ze dies irae przestalo smierdziec deizmem, ale mam uwage ogolna. Choral jest muzyka uzytkowa - liturgiczna. Sluchanie go z plyty nie ma zadnego sensu.
    ---
    Nie 'Dies Irae' śmierdziało deizmem tylko podejście, że KK to klimat 'Dies Irae'.

    Ano moim zdaniem ma sens - wyrobienie wrażliwości muzycznej.
  • [cite] Maciek:[/cite]A ja ostatnio zacząłem się uczyć śpiewania chorału z nut i okazuje się, że nawet będąc muzycznym imbecylem można sobie z tym poradzić. To niesamowita muzyka, która zachowując prostotę układu daje wielkie możliwości. Chwałcia Soborowi Watykańskiemu II, że uznał chorał za własny gatunek muzyczny Kościoła katolickiego. :clap:

    Chcesz to podeślę Ci fajny tekst o tym, jak odczytywać chorał. Krótki, sensowny, daj maila na priva.
  • Okres liturgiczny nie ten, ale:
    Media vita
  • [cite] Torquemada:[/cite]Bardzo sie ciesze, ze dies irae przestalo smierdziec deizmem, ale mam uwage ogolna. Choral jest muzyka uzytkowa - liturgiczna. Sluchanie go z plyty nie ma zadnego sensu.
    To ciekawe z czego mam słuchać?:shocked:
  • Śpiewać, Aga, śpiewać!:wink:
  • Żeby śpiewać warto wpierw posłuchać dobrych wykonań.
  • Ja ostatni słuchałem kolęd prawosławnychtak z czysrej ciekawości.
    P.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    [cite] Torquemada:[/cite]Bardzo sie ciesze, ze dies irae przestalo smierdziec deizmem, ale mam uwage ogolna. Choral jest muzyka uzytkowa - liturgiczna. Sluchanie go z plyty nie ma zadnego sensu.
    To ciekawe z czego mam słuchać?:shocked:
    Napisz do Radyja, aby zastąpili brak estetyki (muzycznej) chorałem. Np. w adwencie o 06:00 powinni puszczać rorate caeli
  • Będą puszczać kanony z Taize :cry:
  • C7U4flL5_cU
  • [cite] mona:[/cite]Będą puszczać kanony z Taize :cry:
    Obawiam, się że masz rację... :cry:
  • [cite] Gregorius:[/cite]Napisz do Radyja...
    Sam napisz.
  • [cite] mona:[/cite]Będą puszczać kanony z Taize :cry:
    Nasz chórmistrz mówi na kanony z Taize "hity z satelity" :wink:
  • Ja je nazywam "pieśniami masowego rażenia":wink:
  • a ja mam do nich sentyment
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.