Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kwaśne jabłka

edytowano lipiec 2007 w Ogólna
Kupiłem dziś na targu nowe jabłka. Małe i kwaśne, aż człowieka skręca. Ale dzielnie je jemy razem z Józkiem, bo jemu też smakują :bigsmile:

Komentarz

  • o jejusiu,jak tak czytam Wasze wpisy o papierówkach to aż ślinotoku dostaję :hungry:
    a u mojej babci w tym roku nie będzie :cry: bo owocuje co dwa lata.ale za to będą cukrówki u coci :jumping::hungry::crazy:
    z dzieciństwa pamiętam,że jak tylko na drzewach pokazywały się owoce -małe koloru zielonego jabłka, śliwki lubaszki- to dziwne było,jak ktoś z podwórka(dzieciaki) nie miał nimi zapełnionych kieszeni.i nikogo brzuch nie bolał? :shocked:
  • [cite] zuska:[/cite]ale za to będą cukrówki u coci :jumping::hungry::crazy:

    zusko, co to są cukrówki?:shocked:
  • KINGO!to takie słodziusieńkie jabłka,trochę jak papierówki tylko chrupiące.soczyste i słodkie ,bardzo słodkie.takie ,hm.chrupiąco- słodko- malinkowe.różowo-żółte.może to odmiana papierówki?nie wiem czy naprawdę się tak nazywają. tak zawsze mówiła na nie moja ciocia i tak też my je nazywamy.ale to nie malinóka.malinówka jest taka bardziej hm.,,kartoflana".:wink:
  • Buuu, tak sobie teraz z ciekawości popatrzyłam, gdzie Wy mieszkacie i tak nie każdy zaznaczył na mapce...
  • Mmmm, piękna okolica:) macie tam nieliczne w polskim folklorze reprezentacje wielogłosu:)
  • :bigsmile:
    nie wiedziałm, czy tu, czy w pierogach i łazankach-ale z jabłkami związane, wiec tu
    zrobiłam tartę a la ja, czyli:
    na patelni, na maśle usmażyłam jabłka (papierówki) z cukrem -sporo, i z cynamonem,też sporo
    zalałam ciastem naleśnikowym
    z bitą śmietaną były pyyyyszne
    bez śmietany też

    moim zdaniem duuużo lepsze od naleśników z jabłkami i jabłek w cieście-to przez to lekkie skarmelizowanie cukru i masła

    tak smakowały rodzince, ze dorabiałam trzy razy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.