Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dla książkowych moli i nie tylko

edytowano lipiec 2007 w Polecamy
Polecam serwis biblionetka
na podstawie wpisanych tam w profilu przeczytanych książek (kilkudziesięciu) i ich ocen serwis wyszukuje pozycje które mogą daną osobę zainteresować. Dodatkowo można przeczytać recenzje innych użytkowników. Myślę że serwis pomocny dla dużych i małych :bigsmile:
A swoją drogą, czytaliście ostatnio coś, co chcielibyście polecić? Mam ochotę na nową książkę, ale wolałabym coś poleconego, żeby nie tracić czasu...

Komentarz

  • A jaki jest Twój profil?:)
    Ostatnio przeczytalam Wnuczkę Pana Linha (Philippe Claudel), czyta się w mig (130 s.), ale poruszył mną do głębi i zresetowała parę myśli i pragnień:bigsmile:
  • mój profil to: as1a , a Ty Kingo jesteś tam już?
    wyruszam na poszukiwania "wnuczki" :wink:
  • A to fajne. Tyrmanda znamy i lubimy, ale Filipa nie znam... poszukam.
  • Przyłączam się do Piaseckiego - brudni, ordynarni i bezwzględni faceci o gołębim i nader ludzkim sercu:) ipzrygody, przygody, przygody. dobrze streściłam?:bigsmile:
  • [cite] Yenna:[/cite]Polecam modnego ostatnio Sergiusza Piaseckiego Kochanka Wielkiej Niedzwiedzicy.

    Nie widziałem, że jest modny, ale jak dałem rodzicom kilka jego książek to przez dwa tygodnie nie miałem z nimi kontaktu :) Do normy wróciło wszystko dopiero jak przeczytali...

    Ja tak kiedyś pochłaniałem Józefa Mackiewicza.
  • Pamiętam jego "Zapiski oficera armii czerwonej", które chodziły w drugim obiegu w latach '80. Powszechnie sądzono, że to autentyk :)
  • Na jesienne wieczory (albo dłuższe chwile w toalecie:) polecam kawałek prawdziwej literatury - "Piąte dziecko" Doris Lessing. Nieświatowe, niełatwe, poruszające i na pewno zmusza do głębszej refleksji. Niesamowite, że coś tak bardzo nie na fali dostało Nagrodę Nobla.
    Króciutka i lakoniczna książka, a tak siedzi w głowie po przeczytaniu...

    Akurat ta, bo reszty książek Lessing jeszcze nie znam.
  • Dzięki Kingo :) "Wnuczka Pana Linha" bardzo mi się podobała :bigsmile:, zobaczymy jak będzie z tym "Piątym dzieckiem" :wink:
  • "Podróż Bena" to dalsza część "Piątego dziecka"
  • Odkopuję ten wątek, bo minęły wakacje a i forumowiczów sporo przybyło - czytaliście ostatnio coś godnego polecenia?
  • " Stulecie chirurgów" - Jurgen Thorwald
    " Kobieta boska tajemnica" - Joachim Badeni OP, Judyta Syrek
    "Życie Pi " - Yann Martel

    Czy coś jeszcze czytałam w te wakacje? Ach, tak! Któryś tam raz " Trzech panów w łódce nie licząc psa" - Jerome K. Jerome
  • Sergiusz Piasecki "Zapiski oficera Armii Czerwonej"

    Śmieszno/tragiczny wydźwięk.
  • Ja właśnie czytam "Zazielenił się świat siódmego dnia" - Thora Heyerdahla. Jak dla mnie swietne , autor opowiada o swoim życiu jednocześnie wykładając swoją teorię powrotu do życia zgodnie z naturą. Niedawno przeczytałam też "Rok w podróży " Frances Mayes ( tej od "Toskani"). Co jakiś czas wracam też do " W ogrodzie pamięci" Joanny Olczak -Ronikier . W ogóle dużo czytam , ale teraz nie jestem w stanie podać dokładnie nazwisk autorów. Sprawdzę i dopiszę. Pozdrawiam wszystkie mole książkowe !
  • W kontekście kryzysu, ciężkiej pracy kapitalisty, stabilności fortuny chciałbym polecić Buddenbrooków.
  • "Czarny ogród" Małgorzaty Szejnert - niezwykła śląska opowieść. Jak ktoś lubi stare zdjęcia, historię i opowieści o żywych ludziach, a do tego kocha stary Śląsk, to polecam gorąco.
    I "Rodzinna karuzela", Napier i Whitaker - beletryzująca nieco demonstracja tego, czym jest terapia rodzinna, autorstwa dwóch psychoterapeutów. Łyknęłam w moment.
  • [cite] malgorzata:[/cite]ja ostatnio , seks ,prochy i rock and roll, ..............

    A co na to mąż i dzieci? O-:
  • A ja ostatnio pochłonęłam trylogię J. Grzegorczyka opisującą przypadki księdza Grosera : "Adieu", "Trufle" i "Cudze pole". Grzegorczyk sięga po tematy trudne i tworzy z nich książki popularne, polecam!
  • [cite] malgorzata:[/cite]ja ostatnio , seks ,prochy i rock and roll, ..............
    Ty to masz zdrowie kobieto !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.