Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Walka ze "szkołami domowymi" przybiera na sile w Europie

edytowano listopad 2009 w Polityka
Mnożą się przypadki wywierania nacisku, które potwierdzają, że w niektórych krajach Europy przybiera na sile walka z systemem prywatnych szkół domowych. Niektóre rodziny decydują się nawet na zmianę miejsca pobytu.

Walka z domowymi szkołami jest faktycznie wymierzona przeciwko rodzicom i ich prawu do swobodnego wychowywania dzieci.

W Szwecji praktycznie w większości wypadków zdelegalizowano takie domowe szkoły. W najbardziej restrykcyjnym kraju, w Niemczech, pozostało już w systemie edukacji domowej tylko 300 rodzin.

Rodziny, w których odbywa się nauka domowa są obserwowane przez sąsiadów-donosicieli, przesłuchiwane, karane grzywnami i zmuszane do zamknięcia lub opuszczenia kraju.


>> więcej po angielsku

Źródło

Komentarz

  • W Hiszpanii.
  • Ty mnie kurna Maciek nie strasz
    trnw2pSSHrs&feature
  • Józef Piłsudski?
  • [cite] mona:[/cite]Józef Piłsudski?
    a co? Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne.
  • Jasne, Korea... raczej islamskie szkoly domowe, wzglednie nieposylanie dzieci do szkoly w ogole. Dopiero bylaby jazda. Juz wole ten rzekomy totalitaryzm niz efekty takiego przywolenia.
  • Juz wole ten rzekomy totalitaryzm niz efekty takiego przywolenia.
    a Twoje dzieci Cię nie interesują?
  • Rozwin mysl.
  • Po co? Głupiemu nie wytłumaczę a mądry sam zrozumie.
  • Halny u Ciebie?
  • Trochę wieje... ale tu zawsze wieje... albo na deszcz... albo na słońce... albo na zimno... albo na ciepło... albo na wiatr. Trzeba z tym życ więc nauczyłem się szukac sznura na innych, tych co mi się w rodzinę wpieprzają.
  • [cite] AgaM:[/cite]Jasne, Korea... raczej islamskie szkoly domowe, wzglednie nieposylanie dzieci do szkoly w ogole. Dopiero bylaby jazda. Juz wole ten rzekomy totalitaryzm niz efekty takiego przywolenia.

    tu wypadałoby zacytować słynną wypowiedź dr Sztrosmajera do siostrę Huńkowej :fierce:
  • Przymus nauki w szkole jest oczywisty :

    1.w systemach totalitarnych, w których indoktrynacja obywateli musi odbywać się we wszystkich możliwych dziedzinach życia i rozpoczynać się w możliwie jak najwcześniejszym wieku

    2. w systemach całkowicie zbiurokratyzowanych, ze szkołami skostniałymi, nieskutecznymi (czy wręcz szkodliwymi) wychowawczo i edukacyjnie, instytucjami, do których ani nikt z własnej woli by nie uczęszczał, ani tym bardziej posyłał tam swoich dzieci

    3. gdy brak jest u znacznej większości dorosłych elementarnego rozsądku rodzicielskiego

    4. gdy brakuje odwagi decydentów do zerwania z tym absurdem

    wg dr Zbigniew Pańpuch w Cywilizacji nr 30
  • W której kategorii jest Szwecja, Niemcy, Holandia, Afganistan, Hiszpania czy Grecja, a w ktorej Polska - może we wszystkich naraz!:angry::angry::angry:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.