Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poszukiwane

edytowano listopad 2009 w Pomagajmy sobie
Szukam:

1) Starych modlitewników (przedwojennych) w dowolnym formacie (jpg, pdf, djvu...) do ściągnięcia

2) CIC z 1917 po polsku tudzież niemiecku

Komentarz

  • Otwierasz antykwariat? :shocked:

    CIC 1917 istnieje wyłącznie po łacinie, taki był wówczas język Kościoła. Możesz natomiast kupić na Allegro trzytomowe "Prawo Kanoniczne. Podręcznik dla duchowieństwa" x. Bączkowicza.

    Na Allegro kupisz też stare mszaliki i modlitewniki (bardzo zdrożały po "Summorum Pontificum"). Rozrywanie ich na kawałki aby móc zeskanować wydaje mi się barbarzyństwem.
  • [cite] Maciek:[/cite]Otwierasz antykwariat? :shocked:
    Nie, lubię polszczyznę tamtych czasów
    CIC 1917 istnieje wyłącznie po łacinie, taki był wówczas język Kościoła.

    Ten po łacinie wiem gdzie jest online, tyle, ze mój poziom znajomości tego języka do lektury się nie nadaje. Suma Teologiczna Akwinaty też była długo tylko po łacinie...
    Możesz natomiast kupić na Allegro trzytomowe "Prawo Kanoniczne. Podręcznik dla duchowieństwa" x. Bączkowskiego.
    Już to gdzieś pisałem: allegro wchodzi tylko w grę gdy ktoś posiada konto złotówkowe.
    Na Allegro kupisz też stare mszaliki i modlitewniki (bardzo zdrożały po "Summorum Pontificum"). Rozrywanie ich na kawałki aby móc zeskanować wydaje mi się barbarzyństwem.

    Chyba jednak rodzinę w Polsce zatrudnię...
  • hehe... a tłumaczenie na języki narodowe to nie takie trochę wstrętnie posoborowe? :updown:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    CIC 1917 istnieje wyłącznie po łacinie, taki był wówczas język Kościoła. Możesz natomiast kupić na Allegro trzytomowe "Prawo Kanoniczne. Podręcznik dla duchowieństwa" x. Bączkowskiego.

    Chyba jestem za głupi na allegro bo nic nie znalazłem
  • Maciek trochę pomylił nazwisko:
    Prawo kanoniczne-x.Bączkowicz
  • http://www.allegro.pl/item809141049_prawo_kanoniczne_baczkowicz.html

    tydzień temu zakończona bez powodzenia - facet na pewno zgodzi się wystawić jeszcze raz.
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Maciek trochę pomylił nazwisko:
    Prawo kanoniczne-x.Bączkowicz
    To też znalazłem, ale to tylko pierwszy tom.
  • dobra. odpadam przy waszej prędkości... ;)
  • Nie widzę w zakończonych całego kompletu. Znalazłam jeszcze tylko trzeci tom.:confused:
  • Zgromadzenie wszystkich trzech wymaga cierpliwości, ale jest wykonalne. :wink:
  • Szukam tekstu bulli "Consueverunt Romani Pontifices" św. Piusa V w języku polskim
  • Greg ja cię podziwiam normalnie
  • Gregorius,

    ty niemiecki tak dobrze znasz, że takie stare modlitewniki rozumiesz?

    podziwiam

    my mamy taki z końca XIX wieku ale książkę...hehe
  • A czemu nie w języku łacińskim?
  • Książkę w niemieckim gotyku to ja mam nie jedną. Ale szukam rzeczonej bulli i nie wiem co ma to wspólnego ze starymi modlitewnikami.
  • [cite] magg:[/cite]A czemu nie w języku łacińskim?
    A wiesz gdzie, bo też szukałem bezowocnie.
  • [cite] Aneta:[/cite]Greg ja cię podziwiam normalnie
    Bo?
  • Żeście się czepili. Łacina na poziomie dokumentów papieskich to naprawdę wyższa szkoła jazdy.
  • Mam skrzynię niemieckich książek (także w gotyku). Co z tym można zrobić?
    Bulli tam nie ma....:wink:
  • [cite] Marcelina:[/cite]Łacina na poziomie dokumentów papieskich to naprawdę wyższa szkoła jazdy.
    zwłaszcza, iż dokument z 1569
  • [cite] Bogusia3:[/cite]Mam skrzynię niemieckich książek (także w gotyku). Co z tym można zrobić?
    Religijnych? To sprawdzić czy nie ma pozycji kacerskich.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    Religijnych? To sprawdzić czy nie ma pozycji kacerskich.

    Nie ma obrazków, to nie wiem....:wink:
  • Bogusia, :ag::ag::ag:
  • @Bogusia§: przyjadę i sprawdzę. Już raz dostałem książeczkę pisaną niemieckim gotykiem o Ostatniej Wieczerzy. Autorem był kacerski teolog.
  • Zapraszam! Będziesz mógł sobie zabrać, które chcesz i spalić....:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.