Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Znaleziona modlitwa

edytowano grudzień 2009 w Arkan Noego
W zapiskach mej śp babci (przeżyła obie wojny światowe) znaleziono dość, powiedziałbym "posoborową", modlitwę:

"Uspokój serce moje przez wielkie miłosierdzie Twoje, ucisz w nim wszelkie obawy i niepokoje. Niech nic naprzód nie przewiduję złego, niech się niczego nie lękam, ale przekonany o Twojej ojcowskiej dobroci i opiece niech spokojnie w Twoje ręce dolę swoją i losy moich ukochanych składam"

Czy wie ktoś skąd ta modlitwa może pochodzić?

Komentarz

  • Modlitwa jest bardzo ładna i całkowicie przedsoborowa. Pokazuje sposób, w jaki tradycyjnie pojmowano rolę Bożego Miłosierdzia - jako Bożą łaskę, która ma nam ułatwić ziemskie pielgrzymowanie i chronić od grzechu.
  • Przedsoborowa, posoborowa... Może po prostu modlitwa.
  • [cite] Maciek:[/cite]Modlitwa jest bardzo ładna i całkowicie przedsoborowa. Pokazuje sposób, w jaki tradycyjnie pojmowano rolę Bożego Miłosierdzia - jako Bożą łaskę, która ma nam ułatwić ziemskie pielgrzymowanie i chronić od grzechu.

    To bardzo ładne wytłumaczenie, bo mnie to całkowite przywiązanie do miłosierdzia Bożego i jego Ojcowskiej dobroci nieco zmyliło.

    Mi się też ta modlitwa spodobała. Szukam więc źródła.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Przedsoborowa, posoborowa... Może po prostu modlitwa.
    No właśnie. Normalnie chwilami już się niedobrze robi.
  • [cite] Lukasz:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]Przedsoborowa, posoborowa... Może po prostu modlitwa.
    No właśnie. Normalnie chwilami już się niedobrze robi.

    Niektórym też niedobrze się robi np. na mówienie o Radiu Maryja.
    Mam wrażenie, że powtarzam walkę ze stereotypem moherowego beretu. Cokolwiek nie powiesz będzie wykorzystane przeciw tobie...
  • Modlitwa Eucharystyczna z Akita
    Najświętsze Serce Jezusa, prawdziwie obecne w Świętej Eucharystii, ja poświęcam moje ciało i duszę, aby stać się całkowitą jednością z Twoim Sercem, poświęcającym się w każdej chwili na wszystkich ołtarzach świata i oddającym chwałę Ojcu, błagającym o nadejście Jego Królestwa. Proszę, przyjmij tę skromną ofiarę ze mnie. Używaj mnie tak jak chcesz dla chwały Ojca i dla ratunku dusz. Najświętsza Matko Boga, nie pozwól mi oddzielić się od Twojego Boskiego Syna, broń mnie i chroń jako Swoje wyjątkowe dziecko.
    Amen.
  • [cite] Gregorius:[/cite]W zapiskach mej śp babci (przeżyła obie wojny światowe) znaleziono dość, powiedziałbym "posoborową", modlitwę:

    "Uspokój serce moje przez wielkie miłosierdzie Twoje, ucisz w nim wszelkie obawy i niepokoje. Niech nic naprzód nie przewiduję złego, niech się niczego nie lękam, ale przekonany o Twojej ojcowskiej dobroci i opiece niech spokojnie w Twoje ręce dolę swoją i losy moich ukochanych składam"

    Dziekuje za ta modlitwe.
  • W sensie, zupelnie oderwane to myslenie od myslenia tego swiata. A jednak bardzo pocieszajace w mojej sytuacji, kiedy jestem atakowana przez bliskich w zwiazku z kolejna ciaza, snuje sie przede mna wizje rozpadu naszego malzenstwa, wizje ze zostane sama z gromadka niewychowanych rozwydrzonych dzieci... ze zatracam siebie, za nasze dzieci sa pokrzywdzone, bo za duzo placza, histeryzuja. Boze drogi, nawet jesli to prawda, prosze wysluchaj tej modlitwy.
  • Zielarko, nie daj się!
    +++
  • Zielarko trzymaj się z mężem mocno i przeciwstawcie się całej reszcie bliskich. Nie daj się!
  • Zielarko +++ Dużo siły i ufności w Bożą Opiekę! Mimo wszystko...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.