Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Benedykt kontratakuje: Tradi-biskup prymasem Belgii

2

Komentarz

  • Wygooglałem "suche dni" i wyszło:

    "Dni suche (bezpłodne)"

    Wątek bez NPR to wątek stracony.
    :cool:
  • @Cart&Pud:
    :clap::thumbup:

    Gdzie jest ten emotikon?
  • W "sick":wink:
  • Dzięki. Szkoda że wątków nie można oznaczać. Wystarczyłoby w "Szukaj" wrzucic emotkę - i mamy wszystkie wątki o NPR.
  • Wiem, dlatego od razu zrobilam zastrzezenie.
    Mi chodzi tylko o to, ze oni sie nie poddaja, nie licytuja w ustepstwach, nie probuja udowadniac, jacy to sa swiatli, postepowi i w ogole.
    Przyklad absurdalnego postepowania, Europa kontra islam:
    w przedszkolu nie podaje sie w ogole wieprzowiny, bo dzieci muzulmanskie (maly procent wszystkich dzieci) jej przeciez nie jedza. Rodzice dzieci alergicznych maja sami przynosic zamienniki (bezmleczne, bezglutenowe, wegetarianskie), ale mamy w chustkach nie, to cale przedszkole dostosowuje sie do nich. Kolezanka mi niedawno opowiadala, ze u jej corki jest dokladnie to samo.
    I zeby nie bylo, ze chodzi tylko o jedzenie. Nie wolno powiedziec, ze w Boze Narodzenie swietujemy narodziny Jezusa. Bo znowu ktos sie urazi. Ale jak muzulmanie opowiadaja o Ramadanie, to juz super. Tylko moje dziecko ma swietowac np. dzien kartofla (tak, byl taki w programie), ale z okazji BN ma sie nauczyc na potrzeby przedszkola mowic nie Nikolaus (bo to religijne), tylko Weihnachtsmann (to ten w czapie od coca coli).
    Takze chodzi mi o to, ze muzulmanie sie nie przejmuja z jakas taka falszywa "delikatnoscia" i tyle. Bo ze przeginaja w druga strone, to juz zupelnie inna sprawa. Ale naprawde wolalabym, zeby katolicy nie oczekiwali nawet sami od siebie chowania sie po katach.
  • [cite] Namor:[/cite]Wygooglałem "suche dni" i wyszło:

    "Dni suche (bezpłodne)"

    Wątek bez NPR to wątek stracony.
    :cool:

    No wlasnie, co to sa suche dni? NPR czy ze suszy po popijawie?:gv:
  • Ciekawostka, ale warto wiedziec, chocby z historycznej ciekawosci poznawczej. Przyznaje, ze nigdy o tym wczesniej nie slyszalam.
  • Skoro już tak poważnie :sad: to zapytam czy ktoś z was pości w suche dni?

    Ja lubię posty takie żywnościowe. Jako łasuchowi post bardzo dobrze mi przypomina o Bogu gdy poszczę. Post mięsny natomiast jakoś nie sprawia mi jakiegoś szczególnego kłopotu, więc w moim wypadku mało jest wart - oprócz świadectwa wobec otoczenia.

    Może się rzeczywiście tym obchodem zainteresuję jak tylko skumam w praktyce kiedy to wypada dokładnie i zapiszę w kalendarzu.
  • Kalendarz na 2010:
    Suche Dni Wielkiego Postu: 24, 26, 27 lutego, Suche Dni po Zesłaniu Ducha Świętego: 26, 28, 29 maja, Suche Dni Wrześniowe: 22, 24, 25 września, Suche Dni Adwentowe: 15, 17, 18 grudnia.
  • Aga: masz trochę tu
  • [cite] Maciek:[/cite]Nie lubi lefebrystów.

    :di::jumping::iw:
  • Klarci też nie lubi :cool:
  • :bigsmile:
    Kerimąż ty teżÂ jesteś w neokatechumenacie? :shocked::wink:
    Fajni bardzo jesteście...
  • Jak już robimy offtop, to się spytam Kerimęża czy ten jego awatarek ma podłoże ideologiczne
  • [cite] mona:[/cite]:bigsmile:
    Kerimąż ty teżÂ jesteś w neokatechumenacie? :shocked::wink:
    Fajni bardzo jesteście...

    A co, nie mam Kiko Wirtza w awatarze ?:bigsmile:

    ... ojej...

    nie mam Kiko w awatarze :confused::cool:
  • Skoro już tak poważnie :sad: to zapytam czy ktoś z was pości w suche dni?
    _______________________________

    moj maz pości ... od kiedy zawisł na ścianie kalendarz że pierwszym dniem tygodnia jest niedziela
    :bigsmile:
  • Ajj, przez taki kalendarz, to mi się ciągle dni tygodnia mylą ;)
  • [cite] Gregorius:[/cite]Jak już robimy offtop, to się spytam Kerimęża czy ten jego awatarek ma podłoże ideologiczne

    To tak samo wyskoczyło od zbyt częstych wizyt w św. Benonie...
    A to źle? :smile:
  • [quote][cite] mona:[/cite]:bigsmile:
    Kerimąż ty teżÂ jesteś w neokatechumenacie? :shocked::wink:
    Fajni bardzo jesteście...[/quote]

    Po zastanowieniu i konsultacji z synem, doszliśmy do wniosku, że:
    image
  • Pierwszy raz w życiu spotkałam tradycyjnych neonów. :ek::rasta:
  • Ja też :cool:
  • [cite] mona:[/cite]Pierwszy raz w życiu spotkałam tradycyjnych neonów.
    Mam jednego we wspólnocie. :cool:
  • Nas ostatnio ostrzegali, że byli tacy, co w neo zaczęli, a skończyli jako sedewakantyści...:shocked:
    A propos, co z Tadeuszem? :bigsmile:
  • @Kerima: nie może przeboleć, że tu go nie zbanowano (tak jak gdzie indziej)
  • [cite] Kerima:[/cite]
    A propos, co z Tadeuszem? :bigsmile:

    Dziękuje za Madonnę w radio złote przeboje :bm:
  • Za mało prześladowań tu miał ;)
  • [cite] Kerima:[/cite]A propos, co z Tadeuszem? :bigsmile:
    Może poszedł na katechezy?:ap:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.