Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciekawe kazanie

edytowano luty 2010 w Arkan Noego
Dzisiaj na kazaniu nasz ksiądz przytoczył b. ciekawe jak dla mnie świadectwo. Twórca Smerfów , Belg - nazwiska nie zapamiętałam - w pewnym momencie rozważając słowa Pisma Świętego postanowił porzucić swój wielki majątek , rozdać go potrzebującym i pójść za Chrystusem. Ostatecznie trafił do Ziemi Świętej , osiadł bodajże w Betlejem. Tam spotkał swoją przyszłą żonę , Niemkę , która wcześniej była zapaloną podróżniczką , na motorze objechała świat. Pobrali się , zamieszkali w Ziemi Świętej i stanowią niesamowite świadectwo jak można żyć szczęśliwie , ponoć pod ich wpływem nawracają się Żydzi. Czy ktoś wie o kogo chodzi , może jakiś link wklei ? Bo ta historia jakoś mnie poruszyła.

Komentarz

  • Twórca Smerfów, faktycznie Belg, Pierre Culliford, ur. 25 czerwca 1928, zmarł 24 grudnia 1992 w Brukseli. Ale to chyba nie o niego chodzi?
  • To już sama nie wiem , cytowałam z pamięci wątek dzisiejszego kazania ...
  • Może pan Peyo?
  • Toż to ten sam...
  • A piękne kazanie które mnie dziś urzekło to to; BÓG obiecał kobiecie że zawsze z nią bedzie ,że będzie ją wspierał i pomagał itp,szli tak razem pustynią i gdy ona się obracała to widziała 2 pary śladów,była pewna że JEZUS jest z nią.Pewnego razu zdarzyło się kobiecie wielkie cierpienie ból smutek i gdy wtedy spojrzała za siebie zobaczyła tylko jedne ślady,spytała BOŻE czemu mnie opuściłeś gdy byłeś mi potrzebny-na to BÓG-wtedy niosłem Cię na rękach.


    nie potrafie dokładnie tego powtórzyć ale sens chyba przekazałam,
  • też to słyszałem
    bóg cały czas jest z nami tylko my nie chcemy go
    http://www.objawienia.pl/argasinska/arga-spis.html
  • [cite] Tadeusz:[/cite]Polecam katolickie kazania dla wszystkich chÄ?tnych.

    Nawet na dziwacznych stronach mo??na znale??Ä?, to co czÄ?sto Klarcia powtarza:

    [url=ttp://www.zrff.pl/bossuet_o_smierci.htm]ttp://www.zrff.pl/bossuet_o_smierci.htm[/url]

    Ale oto w osobie Chrystusa zmartwychwstanie i ??ywot: kto wierzy we??, nie umiera; kto wierzy we??, ju?? ??yje ??yciem duchowym i wewnÄ?trznym; ??yje ??yciem ??aski, kt??re pociÄ?ga za sobÄ? ??ycie chwa??y. Lecz cia??o jest mimo to podleg??e ??mierci. O duszo, pociesz siÄ?: je??eli ten Boski Budowniczy, kt??ry podjÄ??? siÄ? odnowiÄ? ciebie, pozwala rozpa??Ä? siÄ? pokawa??ku starej budowie twego cia??a, to dlatego, i?? chce ci je oddaÄ? w lepszym stanie i odbudowaÄ? je w lepszym porzÄ?dku. Wejdzie On kr??tko do pa??stwa ??mierci, lecz w rÄ?ku jej nie zostawi nic pr??cz samej ??miertelno??ci.
    (...) Czego?? tedy obawiasz siÄ?, duszo chrze??cija??ska, przy zbli??aniu siÄ? ??mierci? Mo??e widzÄ?c rozpadajÄ?cy siÄ? dom sw??j boisz siÄ?, ??e zostaniesz bez schronienia? Lecz pos??uchaj boskiego aposto??a: Wiemy, m??wi on, nie sk??aniajÄ? nas do uwierzenia w to wÄ?tpliwe domys??y, ale my wiemy, bardzo pewnie i z wszelkÄ? pewno??ciÄ?, ??e gdy ten dom z ziemi i b??ota, w kt??rym mieszkamy, zostaje zburzony, to mamy dom inny, kt??ry nam jest przygotowany w niebie. O jak wielkie jest mi??osierdzie Tego, co zaradza naszym potrzebom! Ma On plan, m??wi znakomicie ??w. Jan Chryzostom, odnowiÄ? dom, kt??ry nam da??. Podczas, gdy go burzy i wywraca, by go odbudowaÄ?, trzeba, by??my siÄ? wyprowadzili, bo c???? by??my robili w tym prochu, w tym nie??adzie i zamieszaniu?

    I oto On sam ofiaruje nam sw??j pa??ac, daje nam mieszkanie i w nim ka??e czekaÄ? spokojnie na ca??kowite odnowienie naszej dawnej budowy.
  • [cite] Barbara:[/cite]Toż to ten sam...
    ---
    O, nie wiedziałem... :shamed:
  • Ja też, ale mam gugiel. :bigsmile:
  • jeno gógiel nie mówi nic o tym, żeby Peyo rozdał swój majątek

    raczej, że całą schedę po ojcu przejęły dzieci i żona Nine.


    ponoć jak w internecie czegoś nie ma, to nie istnieje ;-)
  • Ja też, ale mam też wadę - lenistfo :cool:
  • [cite] kerimąż:[/cite]jeno gógiel nie mówi nic o tym, żeby Peyo rozdał swój majątek

    raczej, że całą schedę po ojcu przejęły dzieci i żona Nine.


    ponoć jak w internecie czegoś nie ma, to nie istnieje ;-)
    Ano właśnie...
  • No to może ksiądz coś pomieszał ... Przy okazji się go podpytam , bo sprawa mnie zainteresowała .
  • pewnie pomylił peyo z czegewarą :cool:
    ón miał motór i nawracał :devil:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.