Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Msza trydencka w rzymskim kościele Opus Dei

edytowano lutego 2010 w Arkan Noego
http://img199.imageshack.us/img199/9047/seugenioroma.jpg

Celebracje będą odbywały się w każdą trzecią sobotę miesiąca w kościele pw. św. Eugeniusza, Viale delle Belle Arti 10.

Informacja niby mało ważna, ale jednocześnie ważna :wink:

Źródło:
http://blog.messainlatino.it/2010/02/nuova-messa-roma-grazie-allopus-dei.html

Komentarz

  • Ano. Opus Dei wie, skąd wiatr wieje :smile:
  • Widać na horyzoncie :cool:
  • Celebracje będą odbywały się w każdą trzecią sobotę miesiąca w kościele pw. św. Eugeniusza, Viale delle Belle Arti 10.
    Metrem tam dojadę?
  • [cite] Grzegory:[/cite]Metrem tam dojadę?
    Myślę, że rzymskim metrem jak najbardziej.
  • z Mokotowa?
  • dobra, to jak będę na reko, to się spytam kiedy u nas będą Msze trydenckie w ośrodkach np. na dniach skupienia :wink:
  • [cite] Tadeusz:[/cite]"Wielka tajemnica dokonuje się w czasie Mszy św. Z jaką pobożnością powinniśmy słuchać i brać udział w tej śmierci Jezusa. Poznamy kiedyś, co Bóg czyni dla nas w każdej Mszy św. i jaki w niej dla nas gotuje dar. Tylko Jego Boska miłość na taki dar zdobyć się mogła."
    Z "Dzienniczka" św. Faustyny (Dz 913-914)

    Czy ktoś tutaj niedawno nie wywoływał Tadeusza?
    No i ...
    Z jaką pobożnością powinniśmy słuchać 
    i brać udział w tej śmierci Jezusa.
    

    Ja bym tylko dodała - i w Chwale Jego Zmartwychwstania.
  • [cite] *PIOTR:[/cite]_Joanno_ czego dowiedziałaś się jeśli można zapytać? :bigsmile:

    Już gdzieś pisałam, ale dla porządku napiszę też tu: ksiądz powiedział, jeśli zbierze się grupa osób, która poprosi o nadzwyczajny ryt Mszy św., to jest odprawienie Mszy w tym rycie jest jak najbardziej możliwe.

    Być może brzmi to abstrakcyjnie i można pomyśleć, że w takim razie nigdy się to nie zdarzy, ale moja intuicja mówi mi, że nie trzeba będzie długo na to czekać, bo obserwuję, że coraz więcej ludzi związanych z OD uczestniczy w Mszach odprawianych w rycie nadzwyczajnym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.