Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

194969899100

Komentarz

  • rękodzielniczki podpowiedzcie gdzie kupię
    pudła drewniane ale takie większe jakieś 40/40/40 cm
    chciałabym je ozdobić i zrobić w nich dziewczynom takie pudła ze skarbami z dzieciństwa :)
    oczywiscie gdzie TANIO kupię :)

    @agax4 poradzisz coś?
  • ktoś podpowie mi może jak zrobić getry na szydełku? Jak mierzyć obwód, a może ma ktoś schemat?
  • o tak tak zamykana musi być :)

    dzięki fajne to ostatnie,
    tak lubię Olxa a zupełnie zapomniałam o nim
  • edytowano listopad 2014
    @manna
    nie są srebrne tylko mosiężne lub stop cynku (nie zwierają niklu, ołowiu i kadmu)
    moje dziewczyny noszą bez uczuleń :0
    a zamówić można - właśnie zamówiłam półfabrykaty - bo koleżanki córki tez chcą ;)
  • z wątku bazarkowego przenoszę się tutaj :)

    planujemy zrobić domek dla lalek, dla naszych dziewczyn

    o taki:
    image

    jak nam wyjdzie to się pochwalimy ;)
    ale może ktoś już budował i ma jakies wskazówki?

    robiliście sami meble?
  • edytowano listopad 2014
    mieliśmy też te polecane przez MonikęN, czyli składane z cienkiej sklejki, ale do naszych laleczek nie pasowały, są bardzo maleńkie
    i niektóre elementy się nie składały, generalnie są warte swej ceny, ale gdyby były droższe to już nie...
    niektóre elementy można wykorzystać - jakieś małe stoliczki, czy kołyskę, ale nie wszystkie mnie zachwyciły
  • edytowano listopad 2014
    @uJa poproś @Odrobinkę, żeby pokazała domki, które robi jej mąż, przepiękne są :)
  • Nie bo wpadnę w kompleksy ;) właśnie mąż przywiózł sklejke ale się cieszę na ta pracę; ) a poważnie to odrobinka pokaż!
  • uJauJa
    edytowano listopad 2014
    Joanna dziękuję za inspiracje
    i faktycznie zrobimy tak jak ty :)
    mam parę drewnianych klocków, trochę utniemy z tej sklejki co zostanie z budowy domku i coś stworzymy
    skończyły się już fundusze na prezenty,  a te samodzielnie wykonane może będą trwalsze, jednak O. jest na etapie niszczycielskim ;)

    a domek jednak będzie inny, haha niby dobrze skleję przycięli ale ustaliłam inny rozkład pomieszczeń i będą schody ;)

    edit: już wiem czemu te ręcznie robione domki są tak strasznie drogie, to ta sklejka jest taka droga ! a potem jeszcze malowanie itd. to też mnóstwo czasu pochłania
    ale tak nam się to spodobało że moglibyśmy to robić zawodowo :D tylko kto by chciał takie krzywulce
  • edytowano listopad 2014

    To mow wkleję.

    Nam się nie opłaca robić samym domku i mebelków, bo nie mamy materiałów żadnych, ani drewna, ani materiałów tekstylnych :), więc koszt zrobienia byłby pewnie ogromny.

    Ale wczoraj wybraliśmy już domek do zabaway dla synów, ogromny plusem jest składany dach, o taki:

    http://www.leroymerlin.pl/atelier-artystyczne/artykuly-dla-dzieci/kreatywne-zabawki/domek-dla-lalek,p106749,l1317.html


    Meble jakieś dokupimy jeszcze.

    Załatwiamy tym domkiem prezent gwiazdkowy dla naszych obu synów :).

  • A te mebelki, fakt średnio trwałe, trzeba podkleić.

    Ale figurki Playmobil się mieszczą. W krzesełka trzeba trochę je wciskać, ale łóżka, stoliki, wanny są ok, a dla dzidziusia pasuje nawet krzesełko do karmienia. 

    Dla laleczek pewnie za małe będą.

    Dla ludków z lego klasycznego będą też pewnie w sam raz :).

  • drewna też nie mamy, mąż wczoraj kupił i mu pocięli na wybrane kawałki ;)

    materiałów różnych trochę jest, jakaś farba co została po malowaniu więc się zrobi :)

    na pewno taniej niż 170 zł będzie, ale też nie taki wypaśny jak ten co wkleiłaś
    taki im zrobimy jak trochę podrosną ;)
  • @kuria domowa i @Lila
    napisałam priva
  • @uJa, ale jak sama pisałaś, zrobić jeszcze trzeba :), więc czas poświęcić. Wiem, to może być dobra zabawa.

    Ale wybieram ten z leroy :).I wymiary ma dość spore, więc naprawdę warto. otwierany dach, łatwo się bawić, okna, achodki. porządna robota :).

  • @uJa
    gratuluję wyzwania z domkiem :)

    moje dzieci miały taki domek - oddali go nie dawno swojej kuzynce na urodziny, po moim małym liftingu ;)

    najstarsza córka, która była właścicielką co prawda powiedziała rozczarowana, że wtedy kiedy ona się nim bawiła nie był taki ładny :))
    a poza tym jak była mała długo była przekonana, że domek zbudował samodzielnie dziadek (rodzinna złota rączka) i że przeżyła dramatyczne rozczarowanie jak zobaczyła na wystawie podobny ;)

    więc rodzice do dzieła!!!
  • mebelki mieliśmy z Ikea
  • Agax4 - ten Twój to dopiero super jest, taki domowy

    za dwa lata taki zrobimy ;)
  • edytowano listopad 2014
    Ładny ten domek Agax, naprawdę ładny :)
  • MonikaN to takie jeżyki ;)
    zdecydowanie preferuję te praktyczne ;) mebelki zrobimmy razem z dziećmi
  • Tu http://minifanaberia.blogspot.com/ macie mnóstwo pomysłów na miniaturkowe meble i sprzęty

    Pochwalcie się potem efektem :)
  • @uJa, wiem, wiem, że to miłe, przyjemne i fajne, bo samemu się zrobi, satysfakcja i nikt takiego nie ma i w ogóle :).

    No wiem.

    Ale nie mam materiałów. 

    Zobacz, ten domek z Leroy ma spore wymiary. Ile to trzeba sklejki, drewna. Dużo. To na pewno mniejszy koszt.

    Ale doliczając dojazd do sklepu z materiałami budowlanymi, czas poświęcony na wybór tychże, nie wiem czy czasem, bo tak było, że za każde docięcie do wybranego wymiaru płaci się, więc koszt by się zrobił naprawdę duży.

    Kiedyś w ten sposób chcieliśmy zrobić karmnik dla ptaków, nie opłaca się zupełnie.

    Jak ktoś nie ma dostanych drewienek i sklejek, albo spadow po remoncie/budowie domu, to się nie opłaca.


    BTW ten domek z leroy, jeszcze niedawno, ze 2 lata temu, bo bardzo nam się wtedy już podobał, kosztował ponad 300 zł, i 300 zł, to stanowczo za dużo, a 170 zł, to jest dobra cena za niego. 

    Jakbym miała materiały pewnie bym się z tematem zmierzyła. A tak, to poza dumą, że to moje dzieło i sentymentu w latach późniejszych, jaki to piękny domek zrobiłam, nie widze innych plusów.


    No i robiłam kiedyś kartonowy, och, droga przez mękę, słabo mi to szło :).

  • @MonikaN a widziałaś ten domek z Lidla? Wydaje się bardziej trwały.
    My kupujemy kuchnie drewnianą dla dzieci. Myślalam o tym żeby zrobić, ale koszty materiałów(nawet nie mam starego mebla do przerobienia musialabym kupić) też by wyniosły min 200zł, do tego nie mamy  warunków żeby ją robić w bloku. Podrzucam pomysłu z blogów, może ktoś skorzysta:





  • e no pewnie
    nie namawiam przecież ;)

    jeden lubi ciastolinę inny domki

    ja nie lubię prac plastycznych które są tylko po to żeby się pobawić

    lubię masę solną bo wysuszymy pomalujemy i będzie świecznik, osłonka, czy aniołek na choinkę
    a ciastolina popapram popapram i do kosza ;)

    obiecuję zatem zapisywać koszty i zobaczymy

    na razie za kawałek pociętej sklejki o grubości 10 mm mąż zapłacił 40 zł
    sporo kawałków jeszcze zostanie będzie na mebelki ;)

  • apolonia - kuchnię drewnianą muszę zrobić! muszę i już mimo że panny mają plasikową, ale tak mi się marzy ta drewniana od roku szukam odpowiedniej szafki, mam nadzieję ze w końcu znajdę :)
  • edytowano listopad 2014

    @uJa, ale też już część materiałów masz prawda?


    @apolonia, nie widziałam, wklej linka. 


  • jakich materiałów?

    sklejkę i gwoździe kupiliśmy wczoraj
    tapety i podłogi zamierzam wydrukować z neta i nakleić wikolem/klejem do decoupage - to mam akurat ale koszt całej tubki 6 zł
    firanki, zasłonki itp, ze starych moich firanek, ubranek dzieci, jakichś ścinków, mężowej koszuli w kratkę

    meble z klocków, kawałków filcu (1 arkusz jakieś 2 zł)

    i nie wiem co mi będzie jeszcze potrzebne, pewnie dopiero się okaże


    planuję zamknąć się w 60 zł z rzeczy kupowanych specjalnie do zrobienia domku
    a w 80 zł licząc te materiały co mam w domu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.