Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bóg zapraszający Chrystusa, żeby zasiadł na tronie po Jego prawicy

Komentarz

  • Dla mnie nie. Total niebiblijny - moim zdaniem w fałszywy sposób pokazujący Boską rzeczywistość.
  • Ciekawy zarzut. Wyznajemy, że Chrystus "siedzi po prawicy Ojca". A tu mamy Ojca, prawicę i wygodne krzesełko. Gdzie jest błąd?
  • [cite] Klarcia:[/cite]Dla mnie nie. Total niebiblijny - moim zdaniem w fałszywy sposób pokazujący Boską rzeczywistość.

    heh a skąd Klarcia ma wiedzę o "Boskiej rzeczywistości"?

    bo że z Klarcinym wyobrażeniem tejże może kłócić, w to nie wątpię:wink:
  • [cite] Maciek:[/cite]Ciekawy zarzut. Wyznajemy, że Chrystus "siedzi po prawicy Ojca". A tu mamy Ojca, prawicę i wygodne krzesełko. Gdzie jest błąd?

    To chyba proste - Bóg Ojciec jest bytem transcendentnym , a nie starcem z długą siwą brodą.
    Przy tym Biblia wyraźnie zakazuje tworzyć sobie wizerunki naszego Stwórcy.
  • [cite] Marsjanka:[/cite]
    [cite] Klarcia:[/cite]Dla mnie nie. Total niebiblijny - moim zdaniem w fałszywy sposób pokazujący Boską rzeczywistość.

    heh a skąd Klarcia ma wiedzę o "Boskiej rzeczywistości"?

    Bożą rzeczywistość poznaje się na modlitwie biblijnej, czyli rozważaniu Słowa Bożego - dość skutecznie na Różańcu. Z tym, że nie ma to być bezmyślne "odklepywanie", ale właśnie wchodzenie (dzięki tekstom biblijnym) w daną Tajemnicę
  • Klarciu, nie masz racji. Wolno jak najbardziej tworzyć wizerunki Stwórcy. Mam ich wiele w starym mszaliku i w książkach katechetycznych z imprimatur. Także wiele innych dzieł sztuki przedstawia Boga Ojca z atrybutami dostojeństwa i mądrości, jakimi są cechy wyglądu dojrzałego mężczyzny.

    http://www.kamilianie.eu/10/stworzenie_adama.jpg
  • Maćku, nic na to nie poradzę, że w tego rodzaju dziełach nie gustuję - w ogóle ze "świętości" akceptuję jedynie Ikony.
  • Była kiedyś taka sekta ikonoklastów, czyli obrazoburców...
  • Jedynie Ikona jest przekazem Bożej rzeczywistości, jej się nie maluje, ale właśnie pisze - wierzymy, że to Duch Swięty inspiruje jej twórcę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.