Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy ktoś ma "Kazania Proboszcza z Ars" w ich dwutomowym wydaniu z 1906 r.?

edytowano luty 2010 w Pomagajmy sobie
Pytam się, albowiem chciałbym je na krótko, ale w bardzo poważnej sprawie, pożyczyć.
Gdyby ktoś miał je i byłby tak dobry, by je mi pożyczyć, prosiłbym o kontakt na maila:
cristiada3@wp.pl
W wydaniu z 1906 roku kazania te noszą tytuł:
"Kazania niedzielne i świąteczne"

Komentarz

  • Brawario no nie żartuj , że nie masz.
  • [cite] ruda megi:[/cite]Brawario no nie żartuj , że nie masz.
    Mam, ale w wydaniu z 2009 roku (wcześniej miałem wydanie z 1999 r.). Problem polega na tym, iż muszę zweryfikować pewną rzecz, a tego nie da się zrobić, bez dostępu do wydania dwutomowego z 1906 roku.
  • A co chcesz sprawdzić?
  • [cite] Maciek:[/cite]A co chcesz sprawdzić?
    A masz to wydanie? (to nie dotyczy tańców ):wink:
  • Nie mam. Mam dużo strarych książek religijnych (np. Twój ulubiony katechizm ludowy Spirago), ale nie przyszło mi do głowy, aby kupować te kazania. A co, współczesne wydanie jest "poprawione"?
  • [cite] Maciek:[/cite]Nie mam. Mam dużo strarych książek religijnych (np. Twój ulubiony katechizm ludowy Spirago), ale nie przyszło mi do głowy, aby kupować te kazania. A co, współczesne wydanie jest "poprawione"?
    Nie, współczesne wydania są OK. Wiele jednak wskazuje, iż w jednej książeczce wydanej przez wydawnictwo M znów włożono w usta św. Proboszcza z Ars coś czego ten nie powiedział (jestem pewien tego na 99 procent, by być jednak pewien tego na 100 procent musiałbym mieć dostęp do oryginalnego wydania z 1906 roku). Pierwszy fałsz w tej książeczce opisałem tu M jak manipulacja. W tamtym wypadku łatwo było zweryfikować to nadużycie w oparciu o współczesne wydania kazań św. Proboszcza z Ars. W tym wypadku jest jednak potrzebny dostęp do najstarszego wydania.
  • Zakupiłem właśnie kazania proboszcza z Ars firmy Viator
    A nie polecam absolutnie : Jan Maria Vianney. Ciche życie proboszcza z Ars
    Książeczka skażona jest tłumaczeniami tego co JMV miał naprawdę na myśli mówiąc o piekle, pokucie czy tańcach.
  • tam jest ta ksiazka do kupienia:
    WYdawnictwo Tedeum
    kontakt: tedeum@tedeum.pl
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.