Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kuria sosnowiecka zwalcza Komunię świętą na klęcząco

edytowano marzec 2010 w Arkan Noego
Podczas gdy Ojciec święty przypomina, że najgodniejszy sposób przyjmowania Komunii świętej to przyjęcie jej na kolanach, sosnowieccy kurialiści na swojej stronie internetowej wciskają wiernym, którzy jeszcze zachowali resztki instynktu samozachowawczego â?? swój kurialny kit.
Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że pozycja klęcząca jest spuścizną po epoce feudalizmu (â??)

ks. Krzysztof Gajewski SDS

Rozumiem, że członkowie Kościoła posoborowego nie zależą całkowicie od Pana Boga, stojącego wyżej w hierarchii, który już nie ma nad nimi władzy, stąd klęczenie przed Panem Bogiem, spuściznę katolickiej epoki feudalizmu wskazane jest wyrzucić na hasiok?

Potem pada cała masa cytatów z przepisów Kościoła, aby na koniec wobec braku rozsądnej argumentacji dobić hydrę feudalizmu argumentem nie do obalenia â?? z autorytetu proboszcza:
ODPOWIEDZIALNYM ZA LITURGIĘ W PARAFII JEST PROBOSZCZ. ON W ZASTĘPSTWIE BISKUPA PASTERZUJE I PROWADZI PARAFIĘ I CAŁĄ TRZÓDKĘ. WIĘC ON WIE CO TO JEST TROSKA DUSZPASTERSKA!

JEŚLI PODCHODZI SIĘ DO KOMUNII PROCESYJNIE
TO JAK WYNIKA Z DOKUMENTÓW PRZYJMUJE SIĘ JĄ NA STOJĄCO

http://www.katedra.sosnowiec.pl/pl/32413/0/Komunia_na_stojaco.html
http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/27/kuria-sosnowiecka-zwalcza-komunie-swieta-na-kleczaco/

Komentarz

  • Podobno mają wprowadzić tam udzielanie Komunii do kieszeni.

    http://www.youtube.com/watch?v=kHgCPzum3Z8&feature=player_embedded
  • Ja Jezus nie godzę się, by ludzie, którzy żyją w celibacie oszukiwali swój lud, który im powierzyłem. Są kapłanami moimi z mojej woli namaszczeni świętymi olejami. Powiedz dziecko temu kapłanowi, do którego nogi twoje skieruję, żeby więcej nie obrażał Mnie i ludu, dla którego moją ofiarę sprawuje.

    Nikt nie jest godzien trzymać mego Ciała i Krwi w swych dłoniach, jedynie po uświęceniu, jakie Ja nadaję. Jeśli z tego tytułu nadużywana jest władza w parafii, w której prowadzę moje owieczki tzn., że wcześniej czy później Ja tych kapłanów zacznę karać. Oni wiedzą dziecko, co czynią źle, a czego nie wykonują w ogóle, bo sumienia ich są letnie, nie czują bicia serca Kościoła.

    Wielu wiernych traci całe morze łask, jeśli się nie opamiętają będę ich karał. Nie może być tak, by wierni jednego Kościoła byli podzieleni przez to, że wprowadza się własne zarządzenia przyjmowania mego Ciała w różnych pozycjach i miejscach nie określonych przez Kościół.

    Pisz dalej, nie bój się. Nie może być tak, żeby wierni w jednym Kościele przyjmowali Mnie w postawie klęczącej, w innym stojącej, a jeszcze gdzie indziej na rękę. Ja Jezus zawsze jestem Ten sam wczoraj, dziś, jutro. Kto dał takie przyzwolenie kapłanom? To rozbija właśnie Kościół, a nie wierni, którzy zaczynają sami się w obrzędach gubić i waśnie wśród nich powstają, a więc następuje rozłam w Kościele, osłabienie autorytetu Kościoła. To prowadzi do rozbicia jedności i utraty posłuchu pośród kapłaństwa (dop. red.: słowa Ojca św. z homilii wygłoszonej w kościele rzym. kat. p.w. Najśw. Imienia Maryi w Rzymie dnia l marca 1989 roku: "Nie odwołuję tego, co powiedział jeden z moich poprzedników: . W tym miejscu, moi umiłowani kapłani, umiłowani bracia i siostry, dozwolone jest przyjmowanie Komunii na język i w postawie klęczącej. Wszystko, co zostało wprowadzone i jest rozpowszechniane przez obcych jest niedozwolone").

    Kapłani swoim życiem muszą dawać przykład wiernym, bo to rzutuje na całość Kościoła. Nie pozwolę, by moje owieczki spierały się stale w zagubieniu, w jakiej postawie mają przyjmować do serca swego Pana. Kościół zna wytyczne i zna Pismo Święte, przez które Ja przemawiam i pouczam. Czyż już tak daleko ręce i kolana przestały służyć Bogu, by bardziej ludziom się podobać i własnej wygodzie? Jestem Bogiem pełnym miłości i miłosierdzia, dla nędzy ludzkiej, ale cały czas jestem Bogiem swego ludu. Ile miłości w narodzie, poranionej, zagubionej, a do tego wygodnictwa? Te sprawy trzeba szybko zmienić.

    Ludu Mój, cóżem ci uczynił, że zapominasz o oddaniu Mi należytej czci, czy tak wiele wymagam? Ja nic od was dzieci nie żądam. Ja proszę odnówcie wasze serca, przyobleczcie je w miłość Chrystusową i niech znikną podziały w Kościele.
    Anna Argasińska
    Jezus Miłosierny Nawraca
  • Kościół zna wytyczne i zna Pismo Święte, 
    przez które Ja przemawiam i pouczam.
    

    Akurat w Piśmie Swiętym jest powiedziane - "bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje...
    (...) bierzcie i pijcie, to jest Krew moja..."

    Nie ma czegoś w tym stylu - padnijcie na kolana, a Ja wam w dzióbki włożę.
  • [cite] Klarcia:[/cite]
    Kościół zna wytyczne i zna Pismo Święte, 
    przez które Ja przemawiam i pouczam.
    

    Akurat w Piśmie Swiętym jest powiedziane - "bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje...
    (...) bierzcie i pijcie, to jest Krew moja..."

    Nie ma czegoś w tym stylu - padnijcie na kolana, a Ja wam w dzióbki włożę.

    Dla nas ma być autorytetem Biblia - nie majaki jakiś prywatnych objawień.
  • aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. (11) I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca. (12) A przeto, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności,
    Flp. 2; 10-12
  • To, że Jezus jest moim osobistym Panem i Zbawicielem - jest dla mnie klar.
  • Komputer - osobisty.
    Telefon - prywatny.
    Personal Jesus - mój osobisty Pan i Zbawca

    All...a!!:di::af:
  • http://img189.imageshack.us/img189/3972/ladderb.jpg
  • [cite] DamianGS:[/cite]Komputer - osobisty.
    Telefon - prywatny.
    Personal Jesus - mój osobisty Pan i Zbawca

    All...a!!:di::af:

    Jezus nie jest wcale "prywatnym" - On pragnie stać się osobistym Panem i Zbawicielem każdego z nas - Twoim również.
  • Oaza czuwa.
  • Klarcia - Bóg ma różne dojścia do naszych serc. Wierzę, ze przyjdzie do każdego szczerze wzywającego.

    A gadki typu: "już dziś wybierz .. na swego osobistego zbawiciela i Pana" nie znoszę.
    On mym Stwórcą i Panem od pojawienia się na tym padole.
    Co niedzielę Go wybieram wyznając wiarę podczas mszy św.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.