Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Inny opis stworzenia w drugim rozdziale Genesis?

edytowano marzec 2010 w Arkan Noego
Czy w drugim rozdziale I Księgi Mojżeszowej dano inny opis stworzenia niż w pierwszym? Nawet ten, kto czyta Pismo Święte pobieżnie, zauważa, że na końcu pierwszego rozdziału odnosi się wrażenie, iż jest to opis całości dzieła stworzenia. "I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek â?? dzień szósty. Tak zostały zakończone niebo i ziemia oraz cały ich zastęp. I ukończył Bóg w dniu siódmym dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu. I pobłogosławił Bóg dzień siódmy i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu" (I Mojż. 1,31-2,3). W wersecie czwartym czytamy bowiem, że Bóg dokończył swego dzieła stwarzania "ziemi i nieba".

więcej:
http://creationism.org.pl/RYounker

Komentarz

  • Przeciez Księga Rodzaju to swoista parabola przybliżająca żydowskie podania o stworzeniu świata. Szanowani biblisci (np śp. A. Swiderkówna) by to klarownie wytłumaczyli. Wystarczy spytac tez księdza w parafii..
  • Czyli jednak pochodzimy od małpy?
  • Większość księży wstydzi sie przyznać, że nie. (Taką stawiam tezę z rozmów i obserwacji) Ja uważam, że prawdę napisano w KSiędze Rodzaju i smuci mnie postawa pasterzy, którzy traktują ją jako bajkę. Żydowską.
  • Sprawa jest o tyle istotna na tym akurat forum, że jeżeli Bóg wcale nie nakazał ludziom, aby byli płodni i rozmnażali się (bo to tylko parabola była), to wyjdziemy wszyscy na ciężkich frajerów.
  • Nie wiem. Ale ludność okoliczna uważa, że po pierwszym, góra drugim dziecku należy zawiązać wiadomy narząd na supełek.
  • [cite] Maciek:[/cite]Nie wiem. Ale ludność okoliczna uważa, że po pierwszym, góra drugim dziecku należy zawiązać wiadomy narząd na supełek.

    A od kiedy to powinniśmy kierować się - również osoby niewierzące - tym co ludzie powiedzą lub choćby tylko sobie o nas pomyślą?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.