Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Spór o beatyfikację Jana Pawła II

edytowano marzec 2010 w Arkan Noego
http://img153.imageshack.us/img153/1800/photo1f7b4dc0c8b45f74bd.jpg

Bardzo ciekawy blok artykułów w ,,Rzeczpospolitej" - od ks. Stehlina do ob. Obirka.

ks. Karl Stehlin: Zgorszenie dla wiernych
Nawet powierzchowna wiedza o wypowiedziach i działalności Jana Pawła II musi rodzić bardzo poważne wątpliwości, czy należy stawiać go katolikom za wzór do naśladowania - pisze duchowny z Bractwa św. Piusa X

Cezary Gawryś: To był święty człowiek
Obwinianie papieża o to, że gestami pojednania wobec innych wyznań, w tym dla żydów, sprzeniewierzył się Chrystusowi, uważam za sprzeczne z Ewangelią - pisze katolicki publicysta, filozof i teolog

Stanisław Obirek: Nikt nie był tak otwarty
W sprawie pontyfikatu Jana Pawła II można postawić naprawdę poważne znaki zapytania. Trudno mi było zrozumieć choćby jego opór wobec użycia kondomów. Ale papież z wielu innych powodów zasługuje na beatyfikację - uważa były jezuita, teolog i historyk

http://www.rp.pl/artykul/9157,448566.html

Komentarz

  • Intuicja mi podpowiada, że Jan Paweł II wyprzedzał czasy, w których działał.
    Ufam, że był otwarty na DUcha Sw i uwaznie Go słuchał.
    Swiętość broni się sama ks. Karl ani judasz Obirek jej nie zaszargają.
  • Ja bym powiedział raczej - w odniesieniu oczywiście do zdarzeń, które budzą największe kontrowersje - że nie mieścił się w roli, którą przyszło mu odgrywać. Trochę to wyglądało tak, jakby chciał być przywódcą wszystkich religii, jakie istnieją.
  • To ma być obiektywne dziennikarstwo? A dlaczego nie spytali o to Jerzego Urbana? A dlaczego pomija się opinię środowiska Krytyki Politycznej? Last but not least dlaczego o świętości Jana Pawła II nie wypowiada się żaden muzułmanin albo indiański szaman.
  • dlaczego o świętości Jana Pawła II nie wypowiada się żaden muzułmanin albo indiański szaman
    __________________________________________

    może dlatego, że oni nie mają pojęcia o świętości a ks. Karl Stehlin ma o tym pojęcie chrześcijańsko katolickie
  • Poza tym JP2 wąchał czy ta zielona paczka śmierdzi siarką.....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.