Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Via Crucis (Kraków)

edytowano marzec 2010 w Polecamy
plakatokolicznosciowy.jpg

Komentarz

  • Wszechnica Narodowa
    Regnum Christi
    Stowarzyszenie Fides et Ratio w Krakowie

    serdecznie zaprasza na

    MISTERIUM DROGI KRZYŻOWEJ

    wg tekstu poetki Lusi Ogińskiej "VIA CRUCIS"

    Poprowadzą: autorka - poetka Lusia Ogińska
    aktor i reżyser - Ryszard Filipski

    25 marca ( czwartek) 2010 r

    o godz. 17.00 W Kościele Matki Bożej Pocieszenia
    przy ul. Bulwarowej 11 w Krakowie - Nowej Hucie
    ( dojazd tramwajem nr. 1,5 z Krakowa )

    o godz. 19.00 w Klubie "Horyzont" przy ulicy Syrokomli 23 w Krakowie



    Podczas spotkań będzie możliwość nabycia dzieł Poetki

    serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału wraz z rodzinami

    w imieniu organizatorów
    Stanisław Papież
    Krzysztof Tomaszewski
  • Wlaśnie usłyszałam w RM,

    że 24 marca (środa) o 17.30 we Wrocławiu w parafii Chrystusa Króla odbędzie się
    MISTERIUM DROGI KRZYŻOWEJ
    wg tekstu poetki Lusi Ogińskiej "VIA CRUCIS"

    Prowadzący: Lusia Ogińska i Ryszard Filipski
  • A czytałaś jakieś wiersze tej poetki?

    Pamiętam jak swego czasu spiewalismy na mszy środowisk twórczych we Wrocławiu.

    Jedno z czytań wzięła egzaltowana poetka, która poźniej na uwielbienie czytała coś swojego. Wrażenie bardzo przykre.
    Od tego czasu unikam "poetek"..
  • Wszedłem na jej stronę - to calkiem rozsądna "babka":

    Widzi Pani - to wydarzenie kulturalne według mojej oceny jest najlepszym przykładem, że coś złego dzieje się z nami... z Polską...z naszą kulturą i cywilizacją.

    Rzecz nie dotyczy tylko dziedziny sztuki, to jest szersze zjawisko, ale na przykładzie kultury i sztuki uwypukla się to znacząco. Tworzy się takie inscenizacje, nie po to aby zło wypalać, aby krzewić dobro, tworzy się po to by inscenizator zaistniał wśród podobnych sobie mniemaczy. Artyści swoje dzieła opierają na mniemaniach, tracą kontakt z rzeczywistością, narzucają swoją wymyśloną najczęściej bez ładu i sensu - rzeczywistość i w swojej naiwności wierzą, że kogokolwiek są w stanie przekonać! Ostatnio spytałam młodego, niezwykle zdolnego reżysera po co zrobił swój film, ze śmiechem odparł, że dla kasy, chwilę potem dodał, że nie rozumie mojego pytania, że on jako artysta nie kieruje się żadną ideologią. To smutne, bo przecież nie chodzi o ideologię, ale o ideę, chodzi o to aby ludzi uszlachetniać, czynić ich lepszymi, pomagać w chwilach słabości, umacniać w dobrym. Sztuka powinna mieć jasno postawiony cel, niestety tego celu nie ma i nie ma też sensu. Pytał mnie Pan, czy pozbawianie mojej sztuki sensu, to przestępstwo? Pewnie tak, ale ja na Porębę nie mam wpływu i nie chcę mieć z nim do czynienia. Jest to pyszałek pozbawiony wstydu, a co gorsza i talentu. Jak mówi niemieckie przysłowie: "Pycha wyprzedza upadek!", szkoda tylko, że na jego upadek muszą patrzeć ludzie.
  • [cite] DamianGS:[/cite]A czytałaś jakieś wiersze tej poetki?

    Pamiętam jak swego czasu spiewalismy na mszy środowisk twórczych we Wrocławiu.

    Jedno z czytań wzięła egzaltowana poetka, która poźniej na uwielbienie czytała coś swojego. Wrażenie bardzo przykre.
    Od tego czasu unikam "poetek"..
    Tak, nawet sluchałam na żywo.

    Proponuję: uruchom odtwarzacz video i wybierz tytuł....Możesz posłuchać wierszy Lusi Ogińskiej, prawie jak na żywo:smile:
  • Przedstawiamy etiudy z kilku odcinków filmu TV "U źródła prawdy". We fragmentach rozmów występują filozof ojciec prof. Mieczysław A. Krąpiec i poetka Lusia Ogińska.

    uruchom odtwarzacz video
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.