Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Staczania się szwedzkich luteran c.d....

edytowano czerwiec 2010 w Arkan Noego
Za wp.pl:

Szwedzcy hierarchowie zaczęli debatować, czy wobec niskiej frekwencji na niedzielnych mszach nie należy przenieść terminu ich odprawiania na inny dzień tygodnia. â?? Wtorek może być tak samo ważny jak niedziela - twierdzi biskup Sztokholmu Eva Brunne.

â?? Zmienił się sposób życia â?? tłumaczyła w programie "Rapport" biskup Sztokholmu Eva Brunne, która żyje w związku lesbijskim z panią pastor. â?? Wcześniej niedziela była dla większości ludzi dniem wolnym. Tradycyjna pora odprawiania nabożeństwa â?? godzina 11 rano w niedzielę â?? wywodzi się z czasów społeczeństwa agrarnego. Dziś w niedzielę wiele osób pracuje w sektorze transportowym czy służbie zdrowia.

Zdaniem pani biskup należy zmieniać tradycje kościelne i własną mentalność. Kościołowi nie wolno nie nadążać za postępem ani trzymać się swych tradycji tylko dlatego, że "zawsze tak czynił". â?? Wtorek może być tak samo ważny jak niedziela â?? podkreśliła.

Inni biskupi również uważają, że Kościół ewangelicko-luterański powinien iść z duchem czasu i podążać za zmianami trybu życia.

Pod koniec 2008 roku Kościół szwedzki liczył 6,75 miliona wiernych, czyli 75% mieszkańców kraju. Rocznie szeregi Kościoła opuszcza mniej więcej 1% wiernych. Według badań 15% Szwedów uważa się za głęboko wierzących.

Komentarz

  • Po co im w ogóle nabożeństwa i kościół , przecież 3/4 Starego i Nowego Testamentu jest niepoprawne politycznie.Musieliby ocenzurować Biblię ( uzunąć z niej ok, 70 % treści) a następnie dopisać sugestę na temat romansu Pana Jezusa ( który był kobietą bo miał długie włosy i szczupłą budowę ) z Marią Magdaleną i św. Janem co zresztą już od paru lat próbuje się ludziom wmawiać.
  • To oczywiście dotyczy luteran, ciekaw jednak jestem kondycji szwedzkich (nielicznych) Katolików
  • pewnie muszą się ukrywać:devil:
  • Oj przestańcie, szwedzcy luteranie są dalej od chrześcijan, niż Świadkowie Jehowy.
  • Ludzie pracują w niedzielę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Oni nie wierzą, że Pan Jezus zmartwychwastał bo dla nich nie był bogiem tylko ludziem i to jeszcze homo albo trans.
  • A czy ma ktoś kontakty z tamtejszymi katolikami?
  • Moja szwagierka z rodziną od 3 lat mieszka w Szwecji. Wiem tylko , że mają proboszcza Hindusa , do mszy prawie same dziewczynki służą. O szczegóły mogę podpytać bo za 2 dni przyjeżdżają do Polski.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.