Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sałatki

edytowano sierpień 2010 w Kuchnia
1]

Kapusta pekinska cienko poszatkowana
marchewka utarta na malutkich oczkach
sok z cytryny
sol
oliwa z oliwek


2]
salata lodowa podrobiona
papryka cienko pokrojona
pomodor
ogorek
sok z cytryny+sol+pieprz+ziola prowansalskie

3]
kapusta pekinska drobno poszatkowana
ogorek
pomidor
czerwona cebula
feta
sos do salatek grecki knorr

4]
warzywa na parze :bigsmile:

Komentarz

  • jesteś wielka!! dziękuję :bigsmile:
  • Człowiek idzie nakarmić dziecko, wraca i co? Pół pierwszej strony o jedzeniu!
  • Kochani!
    Zna ktoś może jakiś sprawdzony przepis na surówkę z rzodkwi.
    Mąż ostatnio kupił i leży w lodówce. A ja nie bardzo wiem z czym to się je?
  • Albo z mieszanką jogurtu i majonezu i np. kukurydzą. Startą, niektórzy lubią na papkę, ja wolę na grubych oczkach.
  • wczoraj gdzieś czytałam, że jabłko i śmietana i chyba cukier pasuje do rzepy
  • Mnie się wydaje, że to jakieś gorzkie jest, choć nigdy nie jadłam:shamed:.
    Ale z jabłkiem i śmietaną brzmi całkiem nieźle. Bo skoro z pora można surówkę jeść (osobiście lubię), to pewnie i z rzepy:wink:
  • zamiast śmietany może być jakis ciekawy olej (ja ostatnio maniakalnie wszystko możliwe z lnianym, ale np. delikatny winogronowy lub ryżowy też super) i trochę soku z cytryny dla przełamania smaku, plus typowe przyprawy, starte jabłko albo kawałeczki gruszki

    Ew. bawarski klasyk:
    rzodkiew
    kiełbasa taka mortadelowata (jak robisz zakupy w DE, to po prostu Fleischwurst, taka sprzedawana w pętkach)
    posiekana natka z pietruszki w ilości sporej
    ser Ementaler lub - jeśli lubicie ostrzej - Bergk?¤se
    Wszystko w małą kostkę, dressing olejowo-octowy (Weinbrandessig będzie ok, chociaż można oczywiście i ciemny balsamico), przyprawy. Do tego precle (Brezeln), smakują i dobre do maczania w sosie:wink:, Wei??bier na popitkę.
  • Aga, ja lniany też bardzo ,ale przepyszny jest nieoczyszczony, taki czarny - dyniowy. Pachnie orzeszkami i "robi" całe danie. Już nie mówiąc, że antyrobakowy.
  • Co prawda nie wypróbowałam jeszcze tego przepisu ale podam może się przyda.

    puszka kukurydzy
    5 szt. rzodkiewek
    200g ryżu
    2 szt kiszonych ogórków
    szczypiorek
    łyżka oliwy z oliwek

    puszka kukurydzy+pęczek szczypiorku+5sztuk startej rzodkiewki+1 i 1/2 szkl.ugotowanego ryżu+2 duże kiszone ogórki+kminek+pieprz+sól +łyżka oliwy z oliwek+1 łyżka musztardy
  • Marcelina , gdzie kupujesz ten olej ?
  • Mój mąż bardzo lubi rzepę z żółtym serem. Mniej więcej pół na pół w proporcjach, wszystko starte na grubym tarle, majonez, trochę jogurtu naturalnego lub śmietany, pieprz i sól - gotowe. Jak się ozdobi liściem bazylii czy mięty to nawet ładnie wygląda :)
  • Ja w zwykłym sklepie typu WSS, ale będzie też na pewno w internecie i w sklepach ze zdrową żywnością. Butelka półlitrowa, ciemnozielona, podłużna, na etykietce kropla. Inne oleje dyniowe są ok, ale za bardzo wyczyszczone, jaśniejsze i przezroczyste. Szukaj takiego, który wygląda jak balsamico, ciemnobrązowy i mętny.
  • Dziś jadłam coś pysznego i super prostego:

    SAŁATKA WARSTWOWA Z GRANATEM
    - starte gotowane marchewki
    - jajko na twardo pokrojone
    - tarte jabłko
    - gotowane ziemniaki krojone
    majonez (tak od serca) i na wierzch ziarenka granatu

    Takie proste, a takie dobre... I jak ładnie wygląda na stole!
  • podbijam szukam inspiracji
  • O, fajnie, że podbite. Ja też szukam :)
  • Macie jeszcze jakies ciekawe salatki do grila? Mam robic na impreze, bedzie juz chyba ziemniaczana i z makaronem. Dobrze, gdyby byla bez majonezu, bo upal ma byc straszny.
  • gdzies bl juz salatkowy wtek chyba... przeboj ostatnigo lata:

    kalafior jajka koperek duzo
    majonez sol
  • teraz sezon na pomidory to możesz zrobić takie pomidorki do bruschety, a same grzanki do bruschetty z grilla będą, te pomidorki to poszatkować trzeba w małą kostkę (ale bez szału nie trzeba się katować), do tego trochę czosnku siekanego i dużo posiekanej bazylii, sól niewiele, pieprz, może być papryczki chili trochę i trochę oliwy

    do bruschety można też taką pastę z awokado zrobić

    co do sałatek - moje ulubione wariacje to: sałata lodowa, na to rukola/roszponka/ czy inna drobnica, liście szpinaku też ok, na to gorgonzoli w kostkę , oliwki, i grilowane plastry cukinii lub/i grillowana gruszka, pestki słonecznika lub orzeszki piniowe, (może być też surowy wędzony łosoś jak Ci się nawinie

    do tego w butelce domowy vinegret - ja lubię oliwa, ocet winny, musztarda francuska (z ziarenkami), i miód, nie polewasz michy, tylko każdy sobie na telerzu do smaku, ja nie lubię jak mi zielenina kapcanieje

     

    dobra nie piszę więcej bo już się poplułam ;)

  • Kalafio surowy, ogórek zielony, koper (dużo), jabłko lub sok jabłkowy, sól pieprz, łyżka majonezu opcjonalnie...
  • dla nas najlepsza sałatka do grilla to banał: ogórki kiszone (lub małosolne, nawet lepsze), pomidory, cebula, sól, pieprz, oliwa, opcjonalnie czosnek
  • @iwaslim   kalafiora wrzątkiem nie polewamy???nic a nic---tylko surowy tak?

    mam zamiar jutro na grilla zrobic wiec chce dopytac. 


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.