Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

BUŁECZKI MIODOWE

edytowano sierpień 2010 w Kuchnia
[POKI NIE BEDE SZCZESLIWA MAMA PO ROZWIAZANIU BEDE WAS KATOWAC PRZEPISAMI]:wink:


50g drożdzy,
1/4 szkl. mleka,
1 cukier waniliowy,
1/4 - 1/2 szkl. miodu,
ok. 500g mąki,
1/2 kostki miękkiego masła,
3 jajka

Drożdze rozgnieść z cukrem waniliowym, zalać ciepłym mlekiem, dokładnie wymieszać, dodać miód, ponownie dokładnie wymieszać.
Dodać 2 jajka (lub 3 żóka, wetedy ciasto będzie żółciutkie), wymieszać, dodać masło, wymieszać.
Na koniec dodawać po trochu mąki, wyrabiając ciasto.
Tak przygotowane ciasto można rozwałkować na ok 1 cm i wykrawać krążki lub formować samemu kulki. Wyłożyć na formę i posmarować jajkiem. 
Wstawić do piekarnika nagrzanego na ok.75oC i po 5-10 min. podkręcić na 200oC i piec do uzyskania złotego koloru. Mozna nadziac wisienkami lub jagodami

Komentarz

  • Jutro będę próbować,tylko czy konieczny waniliowy cukier i czy zamiast masła może być margaryna?
  • moze byc margaryna, ale z reka na sercu pisze ze smakuja inaczej - zrob raz takie a raz takie i zobacz ktore Wam lepiej smakuja
  • Czuję się skatowany przepisem. JA CHCĘ MIODOWE BUŁECZKI!
  • :ik: nie wyrabiam z pieczeniem, ledwo drugi raz ucierane zrobiłam...
  • moze byc margaryna, ale z reka na sercu pisze ze smakuja inaczej - zrob raz takie a raz takie i zobacz ktore Wam lepiej smakuja
    a zamiast miodu może byc smalec?
  • Taw a co Ci szkodzi wyprobowac? :wink:
  • [cite] Jadwiga:[/cite]Dzięki Promamo! Średnio raz w tygodniu piekę jakieś bułeczki, zwykle z tych samych, sprawdzonych przepisów. Dla odmiany spróbuję bułeczki z miodem. Czego, jak czego, ale miodu mam w domu dostatek:wink:
    Macie pasiekę?
  • Jadzia te bułeczki świnki moja mama piekła mi do szkoły na 18 urodziny ..zrobiły furorę ,,,
    mam je w jakiejś ksiązce z niemieckimi przepisami w srodku wkładało się dżemik
  • ech, opóźniona jestem...
    dopiero zrobiłam rafaello z przepisu sprzed ładnych paru miesięcy:sad:
  • Pszczoły są moim marzeniem...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.