Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Franciszkanie dementują fałszywe pogłoski...

edytowano sierpień 2010 w Arkan Noego
http://www.rycerz.franciszkanie.pl/img/covers/2010-07.jpg

Komentarz

  • On był antymasonem. A że masonami żydzi byli... no cóż... trudno się mówi...
  • a ja mieszkam w mieście, w którym urodził się św. Maksymilian i jestem z tego bardzo dumna :)
  • Ale czasy...
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]On był antymasonem. A że masonami żydzi byli... no cóż... trudno się mówi...

    Masonami byli również sławni Polacy.
    A kto z tutaj obecnych wie, że Konstytucję 3 maja, Polska zawdzięcza wolnomularzom?
    Spośród czterech głównych autorów i redaktorów tekstu konstytucji tylko jeden - ksiądz Hugo Kołłątaj - nie był masonem. Pozostali - król Stanisław August, jego sekretarz Scipione Piattoli i Ignacy Potocki - należeli do masonerii. Ignacy Potocki był pierwszym Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Narodowego Polski, który powstał w 1784 r.
    Do masoneri przynależeli również - marszałkowie - Stanisław Małachowski i Kazimierz Nestor Sapieha, który w latach 1789-1794 był Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Narodowego Polski.
    Autorem polskiego hymnu jest wolnomularz Józef Wybicki, Jan Henryk Dąbrowski był wolnomularzem polskim, włoskim i niemieckim. Ślady wolnomularstwa odnajdujemy na sztandarach legionowych. Np. na chorągwi I batalionu fizylierów z 1797 r. obok cyrkla i węgielnicy umieszczono masońskie hasło: "Wszyscy ludzie wolni są braćmi".

    ***
    O. Maksymilian - w tematyce żydowskiej - poddał się klimatom ówczesnych czasów, dziś zapewne ewangelizował by inaczej.
    Niestety, jest faktem, iż media, którymi kierował w znacznym stopniu rozpalały wśród "pobożnych katolików" niechęć do żydowskiej nacji.
  • Klarcia,
    odstosunkuj się od o. Maksymiliana - już na Frondzie Ci tłumaczyli że bzdury gadasz, że Twoja wiedza w tym temacie jest żadna, absolutnie nie kumasz kontekstu historycznego, i na dodatek nie masz pojęcia o tym co pisał o. Maksymilian

    już nawet w Wikipediinie piszą bzdur, które ty powielasz
  • A czy ja pisałem, że Polacy masonami nie byli? Nie, ale byli nimi też i żydzi, więc rozdmuchali, że antymasonizm Kolbego to antysemityzm.

    IMHO zabory były najlepszą sprawą, jaka mogła się Polsce trafić w obliczu masońskiej konstytucji. Może i K3Maja odwoływała się do Boga, ale i pierwsze loże też do Absolutu się odwoływały. K3Maja wzorowana była na Konstytucji francuskiej i amerykańskiej - a te kraje są dziś przesiąknięte masonerią do szpiku. Mielibyśmy to samo gdyby nie zabory, w trakcie których Polaków jednoczyła nie konstytucja ale język, wiara i Kościół.
  • Czyli mówiąc krótko zabory paradoksalnie uratowały nam tyłki przed zbiorową utratą wiary.
    A komuna przed rewolucją 68.
    Czyli jednak Bóg nas strzeże, na siłę niejako trzymając naród przy sprawach naprawdę ważnych.
    Ciekawe co teraz?
    Coś się stanie by Polacy otrzeźwieli?
  • twórca naszego hymnu państwowego też był masonem
  • [cite] Marsjanka:[/cite]Klarcia,
    odstosunkuj się od o. Maksymiliana - już na Frondzie Ci tłumaczyli że bzdury gadasz, że Twoja wiedza w tym temacie jest żadna, absolutnie nie kumasz kontekstu historycznego, i na dodatek nie masz pojęcia o tym co pisał o. Maksymilian

    już nawet w Wikipediinie piszą bzdur, które ty powielasz

    Kontekst historyczny kumam - napisałam przecież: "poddał się klimatom ówczesnych czasów, dziś zapewne ewangelizował by inaczej."
    Na Frondzie było różnie, czepił się mnie - nomen omen - osioł, do którego nie trafiały podane przeze mnie argumenty, ale byłe też osoby, które wsparły Klarcię.
    O.Maksymilian był oddany Bogu, co nie znaczy, iż w swoim życiu nie popełniał błędów.
  • jak grochem o ścianę - na Frondzie bzdury plotłaś w temacie zarzucając antysemityzm o. Maksymilianowi

    jakież to błędy popełnił swoim życiu... oświeć nas...
  • Kontekst historyczny kumam - napisałam przecież: "poddał się klimatom ówczesnych czasów, dziś zapewne ewangelizował by inaczej."
    Dziś to nawet Jezus ewangelizowałby inaczej.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]IMHO zabory były najlepszą sprawą, jaka mogła się Polsce trafić w obliczu masońskiej konstytucji. Może i K3Maja odwoływała się do Boga, ale i pierwsze loże też do Absolutu się odwoływały. K3Maja wzorowana była na Konstytucji francuskiej i amerykańskiej - a te kraje są dziś przesiąknięte masonerią do szpiku. Mielibyśmy to samo gdyby nie zabory, w trakcie których Polaków jednoczyła nie konstytucja ale język, wiara i Kościół.

    Strasznie dziwaczny punkt widzenia.
  • [cite] Marsjanka:[/cite]jak grochem o ścianę - na Frondzie bzdury plotłaś w temacie zarzucając antysemityzm o. Maksymilianowi

    jakież to błędy popełnił swoim życiu... oświeć nas...

    Nie tyle zarzucałam mu antysemityzm, co napisałam, że dzisiaj w pewnych aspektach nie należy go naśladować.
    Pisma, które wychodziły pod egidą ojca podsycały klimaty, które i bez tego były przeciwieństwem głoszenia Dobrej Nowiny.
    Zresztą, po dziś dzień mają się dobrze (owe klimaty) w pewnym środowisku katolików.
  • W czasach międzywojennych doktryna katolicka dzieliła antysemityzm na dobry i zły. Ten dobry dotyczył powstrzymania ekspansji żydów (Polaków wyznania mojżeszowego) w obszarze gospodarki, a także sprzeciwiania się antychrześcijańskiej propagandzie.
  • [cite] Joa:[/cite]Strasznie dziwaczny punkt widzenia.
    Nie mówię, że nie. Ale popatrz na sytuację duchową USA i Francji, na to ile wpływu na życie mają loże masońskie i illuminackie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.