Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

papryka marynowana

edytowano wrzesień 2010 w Kuchnia
ja wiem, że na pewno temat już był, bo w tych sprawach jesteście niezawodni, ale sierota jestem i nie umiem znaleźć

:shamed:

wobec tego , upraszam, podzielcie się wiedzą, doświadczeniem, sprawdzonymi przepisami na zaprawianie papryki.

Komentarz

  • Podarowano mi słoiczek pysznej papryki, zniknął w minutę, jeszcze nie robiłam, ale planuję robić w sobotę, oto przepis:

    5 kg papryki kroimy w różnej wielkości kostki

    Do słoiczków wkładamy
    1 łyżeczka mała gorczycy
    1 listek laurowy
    2 kulki ziela angielskiego
    5 ziarenek pieprzu
    1 łyżka oleju
    1 ząbek czosnku
    1 łyżeczka miodu

    teraz wkładamy paprykę

    Zalewa
    5 szklanek wody
    1 szklanka octu 10% + 2 łyżki cukru
    1 łyżka duża soli
    zalać paprykę gorącą zalewą
    Pasteryzować 10 minut od zagotowania wody
  • Precyzujcie dziewczyny jaki ocet- 10% czy 6%. Teraz coraz więcej przepisów jest z 6%.

    Ja tak właśnie zepsułam ogórki w tym roku- w przepisie miałam 6% a dałam z przyzwyczajenia 10%. Mąż już się nie mógł doczekać, kiedy będzie mógł słoik otworzyć.
    Otworzył. Zjadł. Trochę się spocił i oczy wyszły mu lekko z orbit, po czym zapytał:
    Jesteś w ciąży?!
    :cool:
  • hm, nie wiem, jaki ocet, dopytam
  • A ja mam ochotę sprawdzić przepis na konfiturę z marchewki i cytrusów. Przepis:
    1 kg marchewki
    3 cytryny,
    2 limonki
    1kg cukru
    Marchewki wyszorować obrać i zetrzeć. Cytryny i limonki sparzyć i pokroić razem ze skórkami. Wszystko razem wymieszać i rozdrobnić blenderem. Smażyć ok 4o min z cukrem, ciągle mieszając. Przełożyć do słoików, zapasteryzować. Może jutro albo pojutrz zrobię:)
  • Mój przepis na paprykę
    W tym roku zrobiłam tylko 10 słoiczków ale swoja jest rewelacyjna chrupka nie twarda i zadna tam ciapa ,,,,

    Przyprawy kupuje gotowe te do ogórków konserwowych plus dodatkowo ząbek czosnku nawet dwa

    Zalewa
    1 litr wody
    11 łyżek octu ...ja mam taką jedną bardzo głęboką łyżkę mama mi dała,,,
    4 łyżki cukru
    1 łyżka soli
    Więc należy mierzyć takie czubate łyżki stołowe wszystko dobrze wymieszać z zimną wodą żeby się rozpusciło potem zalewę zagotować ja zazwyczaj czekam aż tak dojdzie do wrzenia przestudzę i zalewam paprykę ,,,i wlewam z łyżeczkę oliwy ,,,

    Gotuję od momentu wrzenia 30 min ,,
    mama podałą mi ,krótszy czas niestety papryka była twarda ...smaczna ale twarda ,,,

    Ocet daje taki jaki mam w domu nawet nie wiem ile ma procent
  • podbijam moją papryczkę :wink:
  • mamuśka, a gdybym Cię poprosiła żebyś zmierzyła ile tego octu ma byc na ml? bo jak masz większe łyżki, to komplikuje sprawę
  • dopytałam, ocet ma być 10%, dopisałam w przepisie :)
  • [cite] Sylwunia:[/cite]mamuśka, a gdybym Cię poprosiła żebyś zmierzyła ile tego octu ma byc na ml? bo jak masz większe łyżki, to komplikuje sprawę

    Sylwia nie mam takiego naczynia ...bo mam takie co 0,25 ,,

    ale zmierzyłam dwukrotnie zwykła łyżką taką jak wiele kompletów chyba ma każdy w domu ,,,i powiem ,że się solidnie zdziwiłam , wyszło mi 18 - 18,5 łyżek ,,
    także dobrze ,ze mnie zapytałas ....

    kurcze jakimi myśmy w domu rodzinnym jedli łyżkami :shocked:
  • No widzisz, a przecież mówi się: lepiej małą łyżką, a częściej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.