Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szybkowar - możecie doradzić?

edytowano październik 2010 w Kuchnia
Witajcie
Jakiś czas już szykuję się do zakupu szybkowaru. Niestety nie mam orientacji ani w pojemności ani w firmach.
Możecie mi doradzić? Rodzina z czwórka dzieci - czyli jaki duży najlepiej zakupić?
«1

Komentarz

  • A moze już był taki wątek?
  • Nie wiem jakie sa nowej generacji, ale radze czujności,w grudniu tamtego roku,wybuchł mi szybkowar i poparzył część twarzy,ostrożności!!!
  • tak mi się przypomniało jak Tata robił bigos i też zawór poszedł i bigos był na suficie:tooth:
  • Ja mam coś takiego:

    http://www.johnlewis.com/230855993/Product.aspx

    Nic nie wybucha:wink: Ale nie wiem, czy to jest to, o czym myślicie.
  • Szczurku, to co wkleiłaś, to parowar- urządzenie do gotowania na parze.
    A mowa jest o szybkowarze- garnku, w którym gotuje się pod ciśnieniem.
  • Pokrywka spadła i się zrypał...

    Minimum 8l (do zupy 2/3 pojemności).
    Coś takiego mieliśmy...
    http://www.euro.com.pl/garnki/tefal-innova-8-l.bhtml
  • wiadomo... pomidorowa w poniedziałek
  • no i co - ze tak zapytam - wkladasz produkty na zupę, i po 10 min masz gotowe?
  • Ziemniaki 7min od pyknięcia, a rosół to z pół godziny.
  • Lila a jaki duży ten twój szybkowar? Bo ja myślałam o 7 l, ale czy to nie za duze?
  • Taw a ten Tefal był OK nie wybuchał?
  • Trzeba pamiętac by nie dac za dużo do środka... zwłaszcza jak robisz zupe, bo ziemniaki mozesz dac do pełna i nalac troche wody. Mamy 6 litrowy i jest za mały bo zupy ugotujesz w nim 4 litry.
  • właściwie to mamy jakiś Hiszpański "Fagor" ale to jeden pies mi się zdaje. Nic nie wybuchało tylko pokrywka spadła i się plastikowe elementy połamały. Teraz myślimy dokupic taki 8 l tak by pokrywka pasowała.
  • [cite] Lila:[/cite]to tylko na niedzielę i ew. poniedziałek
    Czasami jak przyjdzie nocny potwór to do rana nie ma...
  • My kupiliśmy Fissler'a. Pamietam, że był dość drogi w porównaniu z innymi, ale warto. U mojej mamy Fissler pracuje już ze 20 lat.

    http://www.naczynia-fissler.pl/

    Szybkowar to rewelacja. Oszczędność czasu gotowania, a przez to dużo niższe koszty (energia czy gaz).

    Jeśli szybkowar ma nominalnie 8 litrów to i tak można nalać chyba do 2/3.
  • my mamy AMC - drogie - ale megasolidne

    mamy jedną pokrywę szybkowarową, i trzy pasujące do tego garnki (8 l, 5 l i 2 l)
    gary mają fajne grube dno i ścianki, i właściwie nie da rady nic przypalić (tzn. mój mąż umie przypalić - ale on wszystko potrafi :fierce: )

    planujemy dokupić jeszcze jeden garnek i drugą pokrywę szybkowarową
  • wielkie dzięki wszystkim
  • Dzięki i co?
    Dobra rada więcej warta niż garnek zupy.
  • Będziesz zimą to sobie sprawdzisz mój sprzęt...
  • ja ostatnio wymyśliłam, że chcę wrotki
  • Jestem dośc na bieżąco, bo niedawno zaczęło mi brakowac czasu na wszystko i wgłebiłam się w temat.
    Na razie mam 2 Fisslery (6l i 4 l). Są bardzo ok. Na bardzo dobre wyglądają mi też WMF, np. linia Perfect coś tam, ale jak dla mnie za drogie. Inne firmy - Beko, Elo, Silit, Tefal. Chcę dokupić jeszcze mały (z 2,5 litra) i patelnię, al to chyba w przyszłym miesiącu.

    W kwestii wielkości
    - zupa dla dużej rodziny, myślę, że 4-6 litrów
    - ziemniaki czy ryż czy jakieś warzywa, to lepszy jest mniejszy, myślę, że taki 18-20 cm średnicy i z 13 wysokości by wystarczył spokojnie (no chyba że rodzina Małgorzaty:wink:, ci mogliby się zdenerwować, że matka im coś po pól ziemniaczka wydziela)
    - duszenie, np. jakieś mięso, rolady, gulasz, warzywa itd., to z kolei najfajniesze są takie bardziej patelniowate (z 22 cm przekroju, 8-10 wysokości).

    Generalnie warto, jak zwykle zresztą, kupic lepszy sprzęt, bo starcza na dziesięciolecia (najwyżej wymieni się gumę, to koszt niecałe 10 eur). Niestety z lenistwa puściłam parę razy pokrywkę w zmywarce i gumka przestała trzymać:wink:, właśnie czekam na dostarczenie nowej.
    Oszczędnośc czasu (i co za tym idzie energii) rewelacyjna. Np. rosól z góra 20 minut, zupa bezmięsna w ciągu 10/12, kartofle z 5, może 7. Poza tym smaczne, zdrowe (zachowuje się więcej witamin), dobra konsystencja mięsa czy warzyw.
    Stałam się fanką urządzenia.
  • Anna99
    Czy ten szybkowar, o którym piszesz to taki?:

    http://www.euro.com.pl/garnki/fagor-future-in.bhtml

    Właśnie rozważam kupno takiego szybkowaru :). Dzięki za opinię ;)
  • Ja też zakupiłam w końcu zestaw 3l, 7 l ii do tego jedna pokrywa. Ale taki tańszy Cook and CO czy coś takiego.
    jestem zadowolona i jako garnaka też można używać i wszystko napradę szybko i jak narazie nic nie wybucha :bigsmile:
  • @Anno99 zapraszamy do wątku powitalnego
    na pierwszej stronie u góry
    napisz nam kilka słów o sobie
    :bigsmile:
  • Używałam szybkowara chyba ze 20 lat temu :shamed:. Byłam panną, to mi się chciało :shocked:. Raz barszczyk i buuuch. Buraczki na suficie :wink:. Przekazałam sprzęt żonie Taty i z tego, co wiem to słuzy. Gotuje w nim na przykład substancję na zimne nóżki :tongue:
  • AgaMaria może współczene szybkowary to nie to samo, co szybkowary sprzed dwudziestu lat. Ja też nieszczególnie wspominam szybkowar przywieziony przez kogoś w latach 80-tych z ZSSR-u, który był u nas w domu. Rzeczywiście nie był zbyt bezpieczny.
  • Yes, to był sowiecki szybkowar. Jak czołg :shocked:. Taki stalowy :wink:. Może kiedyś przy okazji wizyty w sklepie z agd zobaczę nowsze modele :tongue:.
    My mamy parowar, tylko rzadko chce nam się go używać :shamed:. I niestety wolimy podsmażane, niż zdrowsze parowane :shamed:.
  • [cite] Sylwunia:[/cite]@Anno99 zapraszamy do wątku powitalnego
    na pierwszej stronie u góry
    napisz nam kilka słów o sobie
    :bigsmile:
    Ale może jedyne co Anna chciała nam napisać to link do sklepu, a w powitalnym to by był OT... :wink:
  • ja tak pomyślałam, ale chciałam miła być:cool:








    wiesz, ten nowy regulamin :cool::cool::bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.