Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ból żołądka

edytowano listopad 2015 w Pomagajmy sobie
.

Komentarz

  • mój ojciec stosuje zioła
    niech przejdzie na dietę dąbrowskiej
  • jeśli to wrzody to siemie lniane na pusty żołądek. Tylko trzeba szukać polskiego siemienia a nie chińskiego jest znacznie gorszej jakości.

    W brzuchu może boleć żołądek to po środku, wątroba to po prawej stronie brzucha.
    Jeśli bóle w dole brzucha to może być coś zupełnie innego.
    Niech sobie zbada jelito grube przy okazji czy tam czegoś nie ma.
    Powodzenia.
  • @Bea1 - z objawów to może wyglądać na wrzody żołądka albo dwunastnicy. Czy mama na coś choruje? Jakieś leki bierze? Czy przeżywa ostatnio jakieś poważne stresy? (to mogłoby zapoczątkować zarówno problemy z ciśnieniem jak i z żołądkiem) Dobrze by było zrobić niezwłocznie gastroskopię. Niestety, nie znam nikogo w Lublinie :sad: Obecnie uznaje się, że wrzody są zazwyczaj związane z infekcją helicobacter pylori, więc przy gastroskopii wykonuje się od razu badanie w kierunku tych bakterii i jak się je wykryje, to przypadłość leczy się dość szybko i skutecznie antybiotykami. Można sobie ulżyć w bólu pijąc gotowane siemię lniane (taki kisiel z tego wychodzi jak się ugotuje), biorąc leki zobojętniające kwas żołądkowy (np. alugastrin) oraz, w przypadku bólu, przyjmując środki rozkurczowe (np. scopolan) ale raczej te sposoby nie rozwiążą problemu definitywnie. Podstawa to właściwa diagnoza.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • proponuję zbadanie tarczycy TSH, FT3, FT4 i wit. B12
  • @Bea1 - Z dietą Dąbrowskiej sugerowałabym dużą ostrożność w przypadku podejrzenia wrzodów, bo surowe warzywa i owoce nie będą dobrze tolerowane :sad: Jeśli mama przyjmuje różne leki, to w istocie zwiększa to prawdopodobieństwo uszkodzenia śluzówki żołądka - mogą być wrzody albo zapalenie błony śluzowej. A to, że schudła nie może dziwić, skoro nie jest w stanie nic jeść. Tak, czy inaczej, trzeba niezwłocznie diagnozować i podejmować odpowiednie działania.
  • Ale najpierw gastroskopia, obowiązkowo. Pózniej już będziecie wiedziały na czym stoicie. Moja mama robiła wszystko, tylko bardzo się bała gastroskopii... Leczyła się na helikobakter, wrzody, Piła siemie, stosowała diety.... Ból znikam okresowo i znów się pojawiał... W koncu poszła na gastroskopie, której się tak bardzo bała, w jej przypadku było za późno. Gastrolog i gastroskopie najważniejsze i podstawowe. Rak żołądka jest np najtrudniej wykrywalnym rakiem- zbiera ogromne żniwo, ponieważ ludzie leczą całkiem coś innego, a wystarczy zrobić gastroskopie. To mała cena. Mama miała 50 lat jak odeszła. Powodzenia i żadnych polsrodkow:)
  • edytowano listopad 2015
    .
  • jak nie surowe warzywa to soki najlepiej własne robione
    gerson też stosował soki z warzyw

    kupił ta książkę ale stosuje ,kminek na trawienie niż na bóle
    a sa w aptece tabletki przeciw niestrawności taka nazwa mi pomagają na zgagę

    najlepiej zrobic badania w tedy sie wie na czym stoi

    http://chomikuj.pl/antubis12/kuchnia++i+zdrowie
  • [cite] Majazibi6:[/cite] W koncu poszła na gastroskopie, której się tak bardzo bała, w jej przypadku było za późno. Mama miała 50 lat jak odeszła. quote]

    Majazibi, bardzo mi przykro :sad:
    +++
  • Majazibi6
    Mój tata też zmarł na raka żołądka. I też spóźniona diagnoza, nieskuteczne leczenie na wrzody. Miał 52 lata.
  • AleksandroB, bardzo mi przykro :sad:
    +++
  • Czy gastroskopia jest wystarczającym badaniem, po którym lekarz stawia diagnozę, czy robi się jeszcze inne badania?
  • Wiele wyjaśnia sama gastroskopia - różne zmiany są po prostu widoczne w żołądku czy dwunastnicy - ale szczegółowe informacje (np. dot. charakteru obserwowanych zmian, obecności bakterii itp.) będą znane dopiero po zbadaniu materiału pobranego przy okazji gastroskopii. Na pewno trzeba będzie czekać kilka dni na szczegółowe wyniki ale już w dniu gastroskopii lekarz będzie mógł wiele powiedzieć.
  • Nie czekaj, nie pytaj na forum o domowe/sprawdzone sposoby na leczenie czegoś,co nei zostało zdiagnozowane!!!tylko do lekarza!jak najszybciej
    ostatnio mam za wiele przypadków w otoczeniu i rodzinie cieżkich chorób, które byłyby do wyleczenia, gdyby chorzy zamiast szukać "domowych" sposobów na radzenie sobie z dolegliwościami zrobili porządne badania!
    wytrwalości i dobrej myśli bądźcie
  • edytowano listopad 2015
    .
  • @Bea1 - daj znać po badaniu, jakie wyniki.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • @Bea1 - Chwała Bogu jeśli tylko tyle mamie dolega! Przypadłość nieprzyjemna bardzo, ale mam nadzieję, że zalecona kuracja pomoże.
    A FT3 i FT4 to hormony produkowane przez tarczycę. TSH to hormon przysadki mózgowej, który stymuluje działanie tarczycy (więc jego wyniki wskazują na to, czy organizm pobudza tarczycę do działania - wysokie TSH, czy wręcz przeciwnie - niskie TSH) ale jego poziom nie wskazuje bezpośrednio na to, jak ta tarczyca działa. Z kolei wchłanianie wit. B12 zależy od prawidłowego funkcjonowania tarczycy właśnie, więc jak z tarczycą źle, to i B12 będzie na niskim poziomie.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • @Bea - przy diagnozie zapalenia żołądka lekarka mogła wpaść na pomysł by wdrożyć leczenie w kierunku Helicobacter bez robienia badań (to by była prawdopodobnie kuracja 1-2 tygodniowa dwoma antybiotykami plus leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego), bo ocenia się, że 90% tego typu problemów wiąże się z obecnością tej bakterii. Mogła też pobrać materiał do badań w czasie gastroskopii tylko o tym nie mówić (badany może się nie zorientować, że jest pobierany materiał). Myślę, że trzeba dopytać. Jeśli próbki do badania nie zostały teraz pobrane, a uznacie, że warto określić, czy ta bakteria występuje, to można też robić testy nieinwazyjne (bez gastroskopii).
  • Ale ogólnie wykluczcie też sprawy z sercem, ja tam nie wiem, ale słyszałam że u kobiet stany zawałowe dają dziwne objawy np. ból żołądka, ręki ...
  • część chorób żołądka (różnego rodzaju zapalenia śluzówki żołądka) powoduje bardzo niskie przyswajanie B12 - a z kolei niedobory B12 powodują całą masę różnych komplikacji - zwłaszcza u osób starszych

    tarczycę polecam szczególnej uwadze u kobiet - samo tsh nie wystarczy - a niedoczynność może manifestować się nadciśnieniem, jak również nasilać kłopoty z układem pokarmowym

    u mojej mamy zaczęło się skokami ciśnienia, bólami żołądka, puchnięciem - dlatego napisałam, co warto dokładnie sprawdzić
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Życzymy zdrowia :bigsmile:
  • Dobre wieści. Z serca życzę zdrowia!
  • @Bea1 - co u mamy? Kuracja daje oczekiwane rezultaty?
  • edytowano listopad 2015
    .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.