Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ale jaja :)

edytowano październik 2010 w Kuchnia
Założyłam ten jajeczny wątek bynajmniej nie dlatego, żeby sobie jaja robić...

Chciałam jedynie zapytać czy wasze dzieci też tak bardzo lubią jajka? Moje mogły by jeśc je na okrągło...Najchętniej pod postacią jajecznicy lub "na miękko". Nawet najmłodsza dwulatka wciąż domaga się "jajo!" A dziś np z barszczykiem zjadła trzy sztuki:shocked:

Komentarz

  • Właśnie im robię... coś... nie mam do końca sprecyzowane ale... ciasto jak na naleśniki... tylko białka ubije osobno i dodam zmiksowane jabłka... tak sobie wymyśliłem i zobaczymy.
  • Mendel... znałam to określenie tylko z książek historycznych. Nie miałam pojęcia, że się tego jeszcze używa.:thumbup:
  • Ja bym odpowiedział:
    -Ja pier... mów po ludzku albo sama będziesz leciała.
  • Tak to jest z jajami, u nas czasem jest ich mnóstwo i nie możemy przerobić, a ja zacznie się pieczenie, to nagle idzie tych jaj jak wody.
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Mendel... znałam to określenie tylko z książek historycznych. Nie miałam pojęcia, że się tego jeszcze używa.:thumbup:
    Kurcze, ja też się zastanawiałam co to za historyczna miara:wink:
  • A swoją drogą... Małgorzato, cóż to jest mendel jajek na taką rodzinę jak Wasza. Raczej na kopy trzeba kupować:wink:
  • [cite] MonikaN:[/cite]Tak to jest z jajami, u nas czasem jest ich mnóstwo i nie możemy przerobić, a ja zacznie się pieczenie, to nagle idzie tych jaj jak wody.
    U nas zwykle idą jak woda...Często zastanawiam się, że dopiero były, a tu znów nie ma...
  • Lepiej jak by kupił kopę jaj, na dłużej wystarczy.
    P.
  • u nas też, jajka idą jak świerze bułeczki:cool:: Zużywamy dużo (aczkolwiek w granicach rozsądku :cool:), do naleśników, na miękko, na twardo, jajecznica, ciasta, sałatki, nawet na surowo ( ubite białko z cukrem +żółtko) mniammm, (tylko dobrze umyte i sparzone wrzątkiem, coby się jakiej salmonelli nie nabawić) :bl:

    mędrcy twierdzą, że
    "lecytyna zawarta w jajku zabezpiecza człowieka przed wzrostem cholesterolu, ale pod warunkiem, ze nie jest rozłożona przez smażenie. Tak więc jajka tak, ale tylko gotowane"

    no ja osobiście się do tego nie stosuję, ale może coś w tym jest
  • Cóż, opinie nt jajek są podzielone...Podobnie jak nt mleka, masła czy jeszcze czegoś innego. Ja myślę, że te jajka nie są wcale takie złe. W końcu wszystko zaczęło się od ...jajka:wink:
  • No nie wiem czy jajo było pierwsze, ale słyszałem, że po jajkach lepiej facetom no coś tam coś tam no, wiecie o co chodzi.
    P.
  • No, a newet jeśli to przysłowiowe jajko nie było pierwsze...
    To i tak trudno pominąc fakt, że życie zaczyna się od jajka...A raczej jajeczka.
  • Mendel to 15? Na Twoją rodzinę? To co się dziwić? Chyba tylko, że jeszcze zostały...
  • Ale mendel czy mendel chłopski?
    Zawsze to jajko różnicy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.