Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielodzietni inaczej

edytowano listopad 2010 w Polityka
Zapraszamy do Jedynki we wtorek 30 listopada o godz. 19:10.

Przy pierwszym dziecku słyszy się: gratulujemy. Przy drugim: O, będziecie mieli parkę. Przy trzecim: a Was na to stać? nie słyszeliście o antykoncepcji? Przy czwartym znajomi milczą a nieznajomi uważają, że to rodzina patologiczna. Piąte dziecko i następne wykraczają poza zakres pojmowania.
Lekarze straszą kobiety okropnymi problemami zdrowotnymi, pielęgniarki podpytują czy ciąże nie są wynikiem przemocy. Nikomu nie przychodzi do głowy, że ktoś chce mieć dużo dzieci i to niekoniecznie z powodów religijnych.
Powstaje pytanie: co jest naturalne dla rozwoju ludzkości: rodzina wielodzietna czy model 2 +1 lub 2+2? I dlaczego rząd mówi o prowadzeniu polityki prorodzinnej, skoro według rodzin wielodzietnych, taka polityka w ogóle nie istnieje.
"Wielodzietni inaczej" - reportaż Hanny Bogoryi Zakrzewskiej

Komentarz

  • Prosze, niech ktos nagra :cb:
  • toź to w radiu jest...
  • już wpisuje w przypomnienia w telefonie, dzięki
  • [cite] Zielarka:[/cite]Prosze, niech ktos nagra :cb:
    Jeśli masz w miarę przyzwoity internet, zainstaluj sobie na przykład coś takiego. Nagrywa bardzo dobrze.
  • ha, ha, ha, szkoda że nie wczoraj
  • Ha! Jedynke mam w kuchni, gdy gotuje to krece sie po mieszkaniu w rytm programu pierwszego Polskiego radia! Jeee :di:
  • ale sie usmiałam bo właśnie poinformowałam znajomą o mojej trzeciej ciązy a ona zapytała czy naprawde czuje się tak odważna ? bo to przecież bardzo powazna inwestycja..troje dzieci ...
    ..kurcze chyba mnie nie stac ! i co teraz?!
  • Ja poinformuje jutro w pracy, mam stresa ale cóż najwyżej będę szukać nowej
  • trzeba jej było powiedzieć że teraz bessa jest a najlepiej inwestować w dołku
  • podbijam:bigsmile:
  • [cite] Aneta1:[/cite]Ja poinformuje jutro w pracy, mam stresa ale cóż najwyżej będę szukać nowej
    chyba nie musisz szukac ..NOWA "praca" juz Cie znalazła :bigsmile:
  • DZIEKUJE !!!!!!!!!!! DZIEKUJE !!!!!!!!!!!! DZIEKUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PRAYBOY czy masz moze jakies dojscie do ludzi z tego reportazu ??? Lub ktos z Was zna maleznstwo, gdzie 1,2i 3 dziecko urodzilo sie przez CC a nastepne NATURALNIE !!!!!!!!!! ?

    [Katarzyna sa w Wawie tacy ludzie, sa, sa,sa :di::di::di::di::di::di::gf::gf:]
  • Pro Mamo - jedna z dziewczyn z reportażu (Marta - graficzka) była ze mnę na roku na studiach.
    Pamiętam jak na 4 roku przychodziła z dzieciaczkiem w chuście na zajęcia i malowała. Nawet nie wiedziałem że wystąpi w radiu:smile:
  • Tam, w tym reportazu bylo malzenstwo z neo. Opowiadali jak po 3 cesarkach zyli w strachu przed poczeciem kolejnego dziecka. Spirala itd.
    Wstapili na droge. Urodzila [ta kobieta] kolejne dzieci naturalnie !!!

    O tych mi chodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.