Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Antypedagogika i inne herezje - akcja!

edytowano styczeń 2011 w Polecamy
Czy możemy uwolnić dzieci od ideologizacji w szkole? Czy możemy ustrzec je przed â?žedukacyjnym porwaniemâ?. Obiektywnie patrząc na rzeczywistość jest to zadanie bardzo trudne.

Nasze dzieci przez większość dnia zazwyczaj pozostają poza domem i są kształtowane przez obcych ludzi. Konieczność utrzymania rodziny sprawia, że inne rozwiązanie - w większości przypadków â?? nie wchodzi w grę.

Tym samym nasze dziecko poddawane jest presji przez środowisko rówieśnicze, media, a także najczęściej przez państwową szkołę, w której dominują â?žobiektywne i naukoweâ? metody wychowawcze, teorie i mody edukacyjne. (...)


BLOG DARIUSZA ZALEWSKIEGO proponuje akcję "Stop szkolnej indoktrynacji"

tutaj

Przyłącz się, jeżeli zależy Ci na dobrym wychowaniu Twoich dzieci.

Komentarz

  • Mam! Już wydrukowałam :bigsmile:
    Cieszę się że przez forum trafiłam na bloga D. Zalewskiego.
  • A gdyby tak zaproponować akcję naszym szkołom, tzn. wysłać maila do rejonowych szkół. Co o tym myślicie?
  • W e-booku ciekawe spoztrzeżenia na temat ADHD:

    Skoro bowiem bezpośrednią przyczyną choroby jest słabsze
    â?žprzekazywanie pobudzeń w układzie nerwowymâ?, wynikające z obniżonej aktywności noradrenaliny czy dopaminy (za serwisem: adhd.info.pl), lub, jak twierdzą inni, wolniejszy rozwój prawej kory mózgowej, to dosyć problematyczne wydaje się leczenie tych dysfunkcjiâ?? behawioryzmem czy psychoterapią. Niby dlaczego antidotum na zaburzenie, jakby nie było o podłożu somatycznym, mają stać się magiczne metody (â?žformułyâ?) oparte na tzw. â?žnowoczesnej psychologiiâ??
  • Dzieci należy wychowywać w jakiejś hierarchii wartości. Do naszych czasów uchowały się wartości chrześcijańskie, teraz zaczynają wchodzić pogańskie wartości.

    W mediach wmawiają nam że są jakoby wartości ogólnoludzkie, ale wystarczy spytać Islamistów czy Żydów czym jest dla nich życie innowierców a wartości ogólnoludzkie wpadają prosto do śmietnika.

    Jaki więc wniosek ? Trzeba walczyć o swoje !
  • tak, walczyć i nie poddawać się, a przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek!:bigsmile:
  • Nie ma to jak "nowoczesna psychologia" :bp:
    Momentalnie przypomina mi sie moja ostatnia dyskusja z zagorzałymi ewolucjonistami, że neurologia ci wszystko wyjaśni:crazy:
  • ale juka ma rację, to nie jest tak, że jak masz coś w mózgu biologicznie ustawione to szlus i koniec, no z prostych przykładów - u małych dzieci mózg jest na tyle elastyczny, że nawet poważne uszkodzenie, które z dorosłego zrobi przysłowiowe "warzywko" nie skazuje go koniecznie na dożywotnie problemy. Można wyćwiczyc inne regiony mózgu by przejęły funkcję uszkodzonych. Mam znajomego psychologa zajmującego się taka terapią i naprawdę ma efekty.
  • a jeżeli chodzi o ADHD, też ma efekty?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.