Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluszki jednorazowe

edytowano lutego 2011 w Ogólna
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Znajomi używają pieluszek z Biedronki. Nie widzą zbytniej różnicy od jakichś firmowych, a cena jednak zupełnie inna.
  • Nam też pasują bieluszki DADA z biedronki...
  • Mojemu dziecięciu kupiłam te biedronkowe raz (na wakacjach), fatalne były, nasączone jakimś alergenem. Wywaliliśmy.
    Ok są Bella, a z tanich niemieckich (jakby komuś przyszło kupować za granicą) aldikowe i marki własne z dm.
  • @Aga
    A możesz mi polecić jakieś jednorazówki ekologiczne (bio) dostępne w Niemczech?
    I gdzie można je nabyć?
  • Realowskie kiedyś były ok, teraz nie wiem, bo do reala mam za daleko.
    Dobre są w Tesco, te zwykłe ich "firmowe". Lepsze do biedronkowych.
    W Lidlu też dobre.
    ALe ja alergików nie mam na szczęście, więc w pieluchach specjalistycznych nie doradzę.
  • My używamy Bieda's DADA i nigdy na nie nie narzekaliśmy.
    No ale widocznie jakaś reakcja musiała u Was zajść skoro uczulenie wyszło.
    A w Bied'zie też czasem są promocyjne Huggiesy w fajnych pudełkach tekturowych co się (pudła) świetnie nadają na klocki/domki i w ogóle na wszystko na co tylko sztywne pudło tekturowe się wymyśli by użyć :D
  • Najfajniejsze są Promocje Świąteczne i Wakacyjne :crazy:
    Potem super się czyta w wątku siępochwalnym
  • pieluszki.net

    Polecam Bambo Nature i Bambo (nejczery są droższe o stówkę, ale grubsze).
    Według opisu ekologiczne no i nie mają tych wszystkich obrazków, co to podobno rozwijają kreatywność dziecka-do dziś się z tego śmieje.
  • ja czasem kupuje moltexy. przynajmniej rzepy się nie obrywają.
  • [cite] szczurzysko:[/cite]ja czasem kupuje moltexy. przynajmniej rzepy się nie obrywają.
    O własnie! Molteksy chyba są niemieckie.
  • ja kupuję w uk, ale w w pl też są
  • ja używałam dada z biedronki.
  • @Małgorzata32
    w wielu sklepach i drogeriach powinny być pieluszki Moltex. Kiedyś były tylko takie wyglądające, jakby je z papieru toaletowego zrobili, a przy ostatnich zakupach widziałam już i bielone (czy to jeszcze na pewno eko, czy już tylko nazwa? Nie wiem.).
    Charakterystyczne opakowania, zielone i dzidziuś na ręku leżący (chyba że też się zmieniło, bomy praktycznie wyrośliśmy z pieluch).
    Inne też są, ale to raczej przez net do kupienia.
  • A ja namierzyłam te Moltexy.
  • my odkąd poznaliśmy dadę biedronkową, jesteśmy jej wierni :bigsmile:

    tzn takiego noworodka to w pampersach od pampersa, ale tylko dlatego że ma tę siateczkę na rzadką kupę, i że i tak zmienia się je bardzo często

    kiedy stosowaliśmy pampersa, miały jakieś wysypki
  • O my tak samo, Pampers Newborn z siateczką na jajecznicopodobną kupkę, w pierwszych tygodniach, a potem to Dada'mi lecimy :D
  • U nas też pampersy uczulały, teraz jedziemy na Bella Happy.
  • My na początku Pampersy 1 z siateczką, potem Dada. Te ostatnie w naszej opinii lepsze niż gaga z tesco, bo nie przemakają bokami (pomimo, że nieco twardsze w dotyku).
  • Bella sa OK !
  • Bella Happy niestety często są prawie tak samo drogie jak Pampersy.

    Ja od paru miesięcy kupuję w Carrefour pieluszki Helen Harper. Wychodzą taniej od tych z Lidla i Biedronki i rozciągają się na plecach. Chyba są czeskie.
    W paczce jest bodaj 44sztuki, cena ok. 24zł.
  • Od siebie polecam DADA z biedronki. Od jakiegoś czasu są zupełnie inne niż kiedyś, zmienili nie tylko opakowanie, ale także pieluszki są duzo cieńsze i milsze niż w poprzedniej wersji.
  • Moja pierworodna skończyła właśnie 2 latka i nie chce rozstać z pieluchami Dada, Biedronkowymi oczywiście. Brzmi jak reklama...
    Btw, był już wątek o tym jak zachęcić do nocnika, bo jesteśmy bezradni? :(

    Teraz na młodszej testuje inne tańsze wersje, ale bardziej z ciekawości, bo Dada były naprawde ok, chłonne, moze troche sztywne, ale ortopeda zalecał podwójne pieluchowanie, więc pomyślałam, ze taka pielucha moze miec działanie wręcz zdrowotne. Jak myślicie?
    A z Rossmana nieźle tanio wychodzą, i tez mają coś a'la siateczka. Testy w toku..
  • Aha, jakieś 2-3 tyg temu Dada zmieniło opakowanie i właściwości, nie są już sztywne.
  • Ortopeda mówił o podwójnym pieluchowaniu, że niby lepiej na bioderka. Myślał chyba o tetrze, ale nie umiałam sobie wyobrazic jak to wykonać.
  • ja na pieluche jednorazową zakladałam jeszcze tetrową
  • Aleks i ja tak robilam jak mi sie wielorazowe otulacze skonczyly
  • Kiedyś, za czasów moich starszaków niemal wszystkim dzieciom zalecano podwójne pieluchowanie- znaczy się podwójną tetrę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.