Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

czym jest tegoroczny Wielki Post dla KEP?

edytowano marzec 2011 w Arkan Noego
Jest list KEP, z niego wynika, że tegoroczny Wielki Post to oczekiwanie na beatyfikację JPII, zamiast przygotowania do Wielkiej Nocy.

Co Wy o tym sądzicie?
«13

Komentarz

  • Myślę też ,że daty blisko siebie..
  • Nas też rodzinnie sfrustrował ten list, nawet moja 17-latka była oburzona. Głównie chodziło o równe traktowanie stron politycznych, żeby się pogodzili. Ani słowa o tym, że jedna strona mataczy np. w sprawie katastrofy smoleńskiej i wydaje ustawy przeciwko rodzinie, tylko "trzeba się pogodzić":angry: Mamy być jak te baranki prowadzone na rzeź???
  • [cite] Agnieszka63:[/cite] Mamy być jak te baranki prowadzone na rzeź???

    Podobno taki jest los Chrześciajn...
  • [cite] Gregorius:[/cite]Jest list KEP, z niego wynika, że tegoroczny Wielki Post to oczekiwanie na beatyfikację JPII, zamiast przygotowania do Wielkiej Nocy.

    Co Wy o tym sądzicie?

    Dla mnie ten tekst to stawianie JPII za wzór do naśladowania, aby lepiej przygotować się do Triduum Paschalnego, a okazją do tego jest bliska jego beatyfikacja.
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Nas też rodzinnie sfrustrował ten list, nawet moja 17-latka była oburzona. Głównie chodziło o równe traktowanie stron politycznych, żeby się pogodzili. Ani słowa o tym, że jedna strona mataczy np. w sprawie katastrofy smoleńskiej i wydaje ustawy przeciwko rodzinie, tylko "trzeba się pogodzić":angry: Mamy być jak te baranki prowadzone na rzeź???

    Chrystus umarł za jednych i drugich. Dla nich też zmartwychwstał. Wszystko po to, aby jednoczyć poranioną, skłóconą ludzkość.
  • Chrystus umarł za jednych i drugich. Dla nich też zmartwychwstał. Wszystko po to, aby jednoczyć poranioną, skłóconą ludzkość.
    Chrystus cierpiał i umarł, aby nas zbawić, a nie po to, aby jednoczyć ludzkość.

    Człowiek, który świadomie szkodzi innym ludziom może nie zostać zbawiony czyli może zostać potępiony.
  • A ja po prostu myślałam, że to nie jest list na Wielki Post, a list na przygotowanie do beatyfikacji i z Wielkim Postem nie ma nic wspólnego.
  • Chrystus cierpiał i umarł, aby nas zbawić, a nie po to, aby jednoczyć ludzkość.

    Zbawić najlepiej wszystkich. Ale przedtem modlił się, "abyście byli jedno"
  • Jak się chodzi do dominikanów to się słyszy homilię :bigsmile:

    Listu nie słyszałem. Natomiast w TVP wspominali o tym i jeżeli ktoś uważa, że Wielki Post to przygotowanie do beatyfikacji JP2, ergo beatyfikacja JP2 jest ważniejsza od Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, to uważam, że go pogięło.
  • [cite] Mamatrojga:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Jest list KEP, z niego wynika, że tegoroczny Wielki Post to oczekiwanie na beatyfikację JPII, zamiast przygotowania do Wielkiej Nocy.

    Co Wy o tym sądzicie?

    Dla mnie ten tekst to stawianie JPII za wzór do naśladowania, aby lepiej przygotować się do Triduum Paschalnego, a okazją do tego jest bliska jego beatyfikacja.

    Niech Ci będzie, chociaż uważam, że są lepsze wzorce. A tak wyszło, że znów JPII ważniejszy od Chrystusa
  • @Bogna
    bo tak chyba właśnie jest, tzn. jest to list na beatyfikację aczkolwiek z Wielkim Postem ma coś wspólnego
    ze strony:
    08.03.2011 - List pasterski Episkopatu Polski przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Jak się chodzi do dominikanów to się słyszy homilię :bigsmile:

    Listu nie słyszałem. Natomiast w TVP wspominali o tym i jeżeli ktoś uważa, że Wielki Post to przygotowanie do beatyfikacji JP2, ergo beatyfikacja JP2 jest ważniejsza od Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, to uważam, że go pogięło.

    widziałeś wkładkę do Małego Gościa? Wedle nich to JPII umarł na krzyżu...
  • @Gregorius
    jak widze prawdziwy Trads, tam gdzie mu nie napisali sam sobie dospiewa
    byle znowu Ducha Soboru obnażyć...
  • [cite] Mateusz:[/cite]@Bogna
    bo tak chyba właśnie jest, tzn. jest to list na beatyfikację aczkolwiek z Wielkim Postem ma coś wspólnego
    ze strony:
    08.03.2011 - List pasterski Episkopatu Polski przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II

    Tak, to proszę wytłumaczyć mi to zdanie: "Dobre przeżywanie dni Wielkiego Postu, świętego Triduum Paschalnego i Oktawy Wielkanocy będzie dla Kościoła w Polsce jednocześnie czasem przygotowania do beatyfikacji."
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]Jak się chodzi do dominikanów to się słyszy homilię :bigsmile:

    Listu nie słyszałem. Natomiast w TVP wspominali o tym i jeżeli ktoś uważa, że Wielki Post to przygotowanie do beatyfikacji JP2, ergo beatyfikacja JP2 jest ważniejsza od Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, to uważam, że go pogięło.

    widziałeś wkładkę do Małego Gościa? Wedle nich to JPII umarł na krzyżu...
    ja widziałem
    to nie prawda co piszesz
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Mateusz:[/cite]@Bogna
    bo tak chyba właśnie jest, tzn. jest to list na beatyfikację aczkolwiek z Wielkim Postem ma coś wspólnego
    ze strony:
    08.03.2011 - List pasterski Episkopatu Polski przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II

    Tak, to proszę wytłumaczyć mi to zdanie: "Dobre przeżywanie dni Wielkiego Postu, świętego Triduum Paschalnego i Oktawy Wielkanocy będzie dla Kościoła w Polsce jednocześnie czasem przygotowania do beatyfikacji."
    no bo tak bedzie
    obydwie te "rzeczy" beda w jednym czasie
  • [cite] Mateusz:[/cite]@Gregorius
    jak widze prawdziwy Trads, tam gdzie mu nie napisali sam sobie dospiewa
    byle znowu Ducha Soboru obnażyć...
    Właśnie, ze napisali: Zmartwychwstanie i beatyfikacja maja tą samą wagę, o ile beatyfikacja JPII nie ważniejsza ("Jan Paweł II" pada częściej w tekście KEPu niż "Jezus Chrystus")
  • Czyli przeżycie Triduum ma mnie przygotować do beatyfikacji? WTF?
  • Mateusz: Ale Wielki Post nie jest przygotowaniem do beatyfikacji, co sugeruje treść listu.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Czyli przeżycie Triduum ma mnie przygotować do beatyfikacji? WTF?
    O to, to....
  • [cite] Mamatrojga:[/cite]Chrystus cierpiał i umarł, aby nas zbawić, a nie po to, aby jednoczyć ludzkość.

    Zbawić najlepiej wszystkich. Ale przedtem modlił się, "abyście byli jedno"
    Jedno w oparciu o prawdę. Jak można być jedno z kimś, kto kłamie i świadomie szkodzi innym, zamiast im służyć?
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Mateusz:[/cite]@Gregorius
    jak widze prawdziwy Trads, tam gdzie mu nie napisali sam sobie dospiewa
    byle znowu Ducha Soboru obnażyć...
    Właśnie, ze napisali: Zmartwychwstanie i beatyfikacja maja tą samą wagę, o ile beatyfikacja JPII nie ważniejsza ("Jan Paweł II" pada częściej w tekście KEPu niż "Jezus Chrystus")
    naprawde policzyłes - praedziwy trads! szacun
    juz pisalem związek jest przede wszytskim czasowy a nie funkcjonlany
  • [cite] Gregorius:[/cite]Mateusz: Ale Wielki Post nie jest przygotowaniem do beatyfikacji, co sugeruje treść listu.
    Tylko Ty to sugerujesz, a nie treśc listu
  • [cite] Mateusz:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Mateusz: Ale Wielki Post nie jest przygotowaniem do beatyfikacji, co sugeruje treść listu.
    Tylko y to sugerujesz, a nie treśc listu
    Nie, list to sugeruje, cytowałem odpowiednie zdanie już powyżej. Więc któryś z nas ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Rozumiem, iż sugerujesz, że tą osoba jestem ja.
  • Ja słuchałam tego listu wybiórczo i jak mówili o kłócących się politykach pomyślałam o palikocie. :shamed:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    [cite] Mamatrojga:[/cite]Chrystus cierpiał i umarł, aby nas zbawić, a nie po to, aby jednoczyć ludzkość.

    Zbawić najlepiej wszystkich. Ale przedtem modlił się, "abyście byli jedno"
    Jedno w oparciu o prawdę. Jak można być jedno z kimś, kto kłamie i świadomie szkodzi innym, zamiast im służyć?

    Od tego jest modlitwa o nawrócenie oraz umiejętność przebaczania.
  • [cite] Mamatrojga:[/cite]
    Od tego jest modlitwa o nawrócenie oraz umiejętność przebaczania.
    Przebaczenie tylko żałującemu.
  • [cite] mona:[/cite]Ja słuchałam tego listu wybiórczo i jak mówili o kłócących się politykach pomyślałam o palikocie. :shamed:

    A ja o obecnym prezydencie.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Mamatrojga:[/cite]
    Od tego jest modlitwa o nawrócenie oraz umiejętność przebaczania.
    Przebaczenie tylko żałującemu.

    W sercu - każdemu, ale tylko żałującemu należy je okazać.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Mateusz:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Mateusz: Ale Wielki Post nie jest przygotowaniem do beatyfikacji, co sugeruje treść listu.
    Tylko y to sugerujesz, a nie treśc listu
    Nie, list to sugeruje, cytowałem odpowiednie zdanie już powyżej. Więc któryś z nas ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Rozumiem, iż sugerujesz, że tą osoba jestem ja.
    oczywiście, ze Ty
    juz pisałem dlaczego np #26
  • U nas nie było listu, tylko kazanie na temat IV przykazania. Dziwne. :shocked:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.