Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co śpiewacie dzieciom na dobranoc?

2

Komentarz

  • U nas ostatnio zagościła Magda Anioł "Nie bez przyczyny są chłopcy i dziewczyny", ale to w ciągu dnia :bigsmile: bo efekt (usypianie) byłby chyba odwrotny od zamierzonego :wink:
  • Nasi śpiewają kolędy przez dzień cały w domu i na ulicy, a w ogóle dobieraja repertuar na zasadzie przeciwieństw: wiosną "Hu hu ha, nasza zima zła", zimą " Wiosno, wiosenko". Jak śpiewam kołysanki to krótkie, bo bestie czekają zawsze do końca i polują, az się pomylę czy coś w tekście pokręcę.
  • U nas tradycja kołysanek chwilowo przygasła, ponieważ nasza 3,5 latka jest dzieckiem wrażliwym artystycznie:wink: Co rzewniejsza nuta w utworze powoduje napady łzawych wzruszeń. Także nawet "ta Dorotka" odpada, nie wspominając o Apelu Jasnogórskim.
  • Stasiowi tylko...Reszta oburzona...Może jeszcze o Barbie nam poopowiadasz????
    Och,gdybym tak miala córkę...
    znam taki repertuar dla dziewczynek)))
  • Byl sobie paź....Córcia z uporem śpiewa : Królewna myszkę zjadła....:ap:
    Panience na dobranoc
    Śpij moja Królewno, śpij. Aniołek niech ci sie śni....
  • @MamaMika
    To ćwicz ten repertuar od czasu do czasu, a nuż się kiedyś przyda:wink:
  • Mis I Margolcia, Kolysanki przytulanki Turnau I M.U ,Kto sprawil,Ze usmiechasz sie,Lulajze Jezuniu,Przyjaciela mam,Ach spij kochanie,Krzyzu Swiety,Bogurodzica.
  • A ja teraz mojemu dwulatkowi śpiewam znane piosenki ale zmieniam tekst aby było o nim albo o rodzeństwie, np: " wlazł Jędruś na płotek i skacze, przybiegła mamusia i płacze, ach Ty Jedusiu szybko złaź ........" , inna : " była Jagódka z małym Jędrusiem chowali sobie gołąbki białe...", albo " Ta Karolcia ta malusia..." i inna radosna twórczość. Czasem się sobie dziwię jaka jestem zdolna. Ha, a co !:bigsmile:
  • A ja śpiewałam: Małe dzieci mrużą juz oczka - Turnau i Ummer ( ale śpiewam ja)
    Z popielnika na Wojtusia ....
    Lata lata osa do np. Wojtusia nosa - Woj-tuś śpi .... itd.
    Był sobie król ....
    Ach śpij kochanie ...
    O Paniu ufność nasza ....
  • Ja śpiewałam tylko ,,Był sobie król,był sobie paź",
    ,,Iskiereczka"
    ,,Kotki dwa"
    W okresie świątecznym kolędy i pastorałki.
    To dawno było bo teraz sami zasypiają.

    Normalnie jestem pod wrażeniem tych wszystkich Waszych Różańców i Koronek :cool::
  • Podbiję i dopiszę później.
  • Skoro podbiłaś Isako, to może @MamaMika nam się pochwali repertuarem dla córeczki ;)

    Ja swoi nie śpiewam..a jeśli już, to baardzo żadko..i zwykle klasyka, czyli to, co mi Mama śpiewała czyli "Na Wjtusia", "Był sobie król" oraz moje ulobione "Laura i Filon"
  • czasem śpiewam, ale że gardło mam zdarte, to chętnie się posługuję gotowcem znaczy składanką z netu - zawsze tę samą włączam do skutku, dodam, że Kajtkowi, więc bywa, że godzinną składankę 3-4 razy ;)
  • U nas króluje SDM, słowa sie zgadzają, melodia nie
  • U nas rządzą kolędy.... Moje dzieci je uwielbiają :) Do.tego klasyka o.której wspomniała Kalinosia
  • Na Wojtusia
    Był sobie król..
    Małe dzieci mrużą już oczka
    Ta Dorotka
    Okolicznościowo kolędy, kanony z Taize w różnych językach, nawet hymn swego czasu
    Z filmu "Noce i dnie" nauczyłam się jednej kołysanki:
    Śpij dziecinko moja mała, śliczna oczka zmruż, ja cię będę kołysała a ty zaśnij już"- fajna usypiająca melodia.
  • mi mama śpiewała "śpij córeczko moja mała, czas na ciebie już, ja cię będę kołysała, a ty oczka zmruż" i w tej wersji śpiewałam dziewczynkom :)
  • aa, jak juz całkiem wymiękam przy Kajtku, to mu śpiewam kołysankę dla Kobu (lulilulilaj) z króla lwa 2.
  • Mój mąż Jacka Kaczmarskiego :)
  • Rewelacyjne sa kolysanki Turnau'a i Umer, nasze odkrycie sprzed paru miesiecy.
    A tak glownie piesni religijne spiewam, zima koledy, w Wielkim Poscie Wielkopostne. Ostatnio najczesciej "Wierze w Ciebie, Panie". A mlodszemu spiewalam najczesciej ukrainską piesn "Vyrostesh ty synu" i zawsze sie uspokajal przy tej melodii, moze dlatego, ze w ciazy czasem jej sluchalam
  • A swego czasu hitem byly "Godzinki". Synek pytal " Mamo, a wlączysz mi Godzineczki?"
  • Śpiewam:
    "Fantazja"
    "Szczotka pasta kubek ciepła woda..."
    "Mydło..."
    Piosenki Majki jeżowskiej i Natalii Kukulskiej (repertuar z dzieciństwa)
    W okresie Bożego Narodzenia- kolędy
    Wszystkie piosenki jakie pamiętam, gdy pracowałam w przedszkolu.
  • U nas kiedys wszystko co znalam, a teraz po dlugim czytaniu tylko jedna piosenka i wybierana jest Laleczka z saskiej porcelany,juz od kilku miesięcy codziennie i nie potrafię przeforsować nic nowego...
  • "zapada zmrok" - jednemu synowi od ponad 5 lat.
  • @Kasia_ u nas laleczka nie przeszła - dwoje dzieci płakało przy "nie miała taty ani mamy"!
  • Ja różnie, np. Kiedy w jasną, spokojną, cichą noc...
  • "Pan jest mocą", a ostatnio w kółko i w koło "Bo góry mogą ustąpić"
  • Kołysanki utulanki
  • Improwizuję - aktualnie o piesku, który spadł ze schodów bo były mokre. Akurat ta tematyka jest istotna w życiu mojego dziecka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.