Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Modlitwy do Świętego od spraw beznadziejnych

edytowano marzec 2011 w Arkan Noego
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Lila - tylu modlitw do Judy Tadeusza nie znałam... :shocked:
  • A ja codziennie odmawiam jeszcze inną :)

    O święty Judo Tadeuszu! Krewny Chrystusa, naszego Zbawcy; Apostole i Męczenniku! Wspaniały w cnotach i cudach; wierny i prędki obrońco tych, którzy Cię uwielbiają i wzywają! Wielki Patronie i potężny Pomocniku w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych! Do Ciebie wołam z głębi duszy i proszę Cię najpokorniej, udarowanego osobliwymi przywilejami do śpieszenia z widoczną pomocą tym, którzy niemal zupełnie o nadziei zwątpili. Przybądź mi na pomoc w tej mojej potrzebie i w mem teraźniejszem położeniu (tu wymienić swe położenie), gdzie się już ludzkiej nie mogę spodziewać pomocy. Przyrzekam Ci uroczyście, święty Judo, ze nie zapomnę przez całe życie tej łaski i tego dobrodziejstwa i czcić Cię będę wszelkimi sposobami i uwielbiać przed całym światem, jako mego osobliwego i wielkiego Patrona! Amen.

    Módl się za nami, o święty Judo Tadeuszu i za wszystkimi, którzy Cię wielbią i wzywają!
  • A ja sie zastanawiam-czy to aby ciężkie strapienie?
  • Ja gdzieś czytałam, że św. Filomena jest również patronką od spraw beznadziejnych, wraz ze św. Judą Tadeuszem i św. Rytą. Sprawdzę, bo gdzieś to mam schowane.
  • św. Rytą :bigsmile:

    NOWENNA POMPEJAŃSKA
    Najświętsza Panna Pompejańska raczyła po kilka razy pouczać swoich czcicieli, co mają czynić, aby mogli odebrać łaski, na których im zależało.

    I tak znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu P. Fortunatynie Agrelli { lat 21 }, do której powiedziała â?žKażdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynneâ? Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu całego Różańca Świętego przez 54 dni, zwanego â?žNowenną nie do odparciaâ?. Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od r.1876. W r.1890 nastąpiło uroczyste uznanie cudów zdziałanych za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej przez papieża Leona XIII . Twórcą bazyliki, dzieł i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo ( Bartłomiej Longo), który ukochał Maryję synowską miłością i rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego.

    Do tej pory nieznany jest fakt, aby choć jedna osoba nie została obdarzona łaskami o które prosi po odmówieniu z wiarą tej nowenny Pompejańskiej.

    http://www.pokochajmilosc.cz.cc/np.html


    Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

    1. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone", wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę...



    Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

    Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

    2. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę...

    Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

    Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

    3. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą", wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę...

    Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

    Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

    O słodkie Serce Jezusa, dla Ciebie tylko jedno jest niemożliwe: nie mieć litości dla strapionych; dlatego okaż litość nad nami, biednymi grzesznikami i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez bolesne i Niepokalane Serce Maryi, Twojej i naszej czułej Matki. Amen. Witaj, Królowo, Matko Miłosierdzia... Święty Józefie, Ojcze przybrany Jezusa Chrystusa, módl się za nami.

    Obietnice Serca Jezusowego
    http://www.padrepio.catholicwebservices.com/polska/Prayer_Polska.htm


    Koronke do Najświętszego Serca Pana Jezusa ułożona przez ojca pio
    sam odmawiałem i mi pomogła

    różaniec też pomaga
    (48) Jezus rzekł do niej: Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju! ...
  • [cite] krzysztof12:[/cite]św. Rytą :bigsmile:
    Co w tym śmiesznego?:shocked:
  • a znasz ryte bo ja nie
    znam za to Św.Rita
  • Ryta, czy Rita...
    To chyba to samo imię w różnych zapisach.
  • ale jak sie mówi Rita to wiadomo o kogo chodzi

    a ryta ma więcej znaczeń
    Ryta, w religijnej i filozoficznej myśli Indii termin oznaczający ład kosmiczny, zasadę rządzącą zjawiskami zachodzącymi we Wszechświecie, a także ustanawiającą porządek ludzkiej społeczności. Ład ten jest niezależny od bogów, ich zadaniem jest jedynie przestrzeganie go i podtrzymywanie.
  • Dwóch synów miała, którzy chcieli popełnić morderstwo. Modliła się, aby Bóg ich od tego obronił. Obaj umarli w następstwie choroby. Grzechu ciężkiego, pozbawiajacego ich życia wiecznego nie popełnili.


    Kto z nas ma taka wiarę, jak św. Rita...?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.