Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki odkurzacz?

124»

Komentarz

  • A może ktoś poleci coś w niższych cenach, co aktualnie można kupić?

    Chciałabym wydać na odkurzacz 300-400 zł, maksymalnie 500 jeśli byłby dużo lepszy, niż tańsze (ale jest to maks, który i tak mocno nadszarpnie budżet domowy). W domu jest alergik, są też zwierzęta, więc szukam czegoś, co dobrze sprząta i nie wypluwa całego syfu tyłem (choć wiem, że w tej cenie też pewnie nie ma nic, co dmucha tylko czystym powietrzem). Najchętniej bezworkowy - nie lubię workowych, z każdym miałam złe przejścia i worki zawsze kończą się w sobotnie popołudnie, kiedy wieczorem mają być goście...
    Chodzi mi o nowy odkurzacz, nie używany...
    Zależy mi żeby naprawdę mocno ciągnął, może być głośny, brzydki, nie mieć 100 końcówek w zestawie (przydałby się za to długi przewód).

    Mam wątpliwości, czy te z mniejszą mocą (po zmianie dzięki UE) będą tak samo silne, z drugiej strony w tej chwili jestem już praktycznie bez odkurzacza i coś kupić muszę...
  • A ja rowneiz powoli zwatpilam w sens kupowania dysona (chwilowo wybrany jest dyson energy care) i zastanawiam sie nad czyms tanszym.
    Dlaczego dyson jest tak chwalony skoro jego moc ssania to tylko 260 W?
    Ponoc dobre odkurzacze to odkurzacze od 350W (moc ssania)?
    ...
    A mial ktos o czynenia z Zelemrem Aquawelt? Taki wielofunkcyjny co rowniez pierze tapicerke...
  • Ramatha, aquawelt odradzam całym sercem...
    wielkie, ciężkie, awaryjne, turboszczotka co rusz się zacina, moc ssania 1700 zupełnie nieskuteczna..
    jeśli lubisz odkurzać, to ten odkurzacz skutecznie Ci to obrzydzi...
  • @Małgorzata32 doczytałam tutaj, że kupowałaś Dysona - my wciąż bez odkurzacza, coś trzeba nabyć i udało się trochę więcej z budżetu domowego na to wyłuskać - warto wydać tyle kasy? Polecasz Dysona po dłuższym czasie używania?

    Ktoś tutaj jeszcze ma Dysona? Jeśli tak to proszę serdecznie o opinie :)

    Chcemy bezworkowy, ponoć w tej kategorii Dysony najlepsze...
  • Dysony sa fajne. Mielismy przez jakies 9 lat, teraz wymienilismy na nowy - tez Dyson. Sszie dobrze, wrecz czuje sie, jak szczotka 'przylepia sie' do podlogi. Ale jednak po latach traca sile ssania, nie oszukujmy sie. Mimo to - wsrod bezworkowych - mysle ze najlepsze.
  • @draconessa
    a powiedz Ty mi, jak to czyścisz? nie narzekasz? sporo ludzi narzeka
  • @jukaa Zbiornik na kurz latwo sie myje przeciez. Nie mam problemu zupelnie, ale moze jestem malo wymagajaca:)))
  • @draconessa
    a masz moc 750 czy 1300? jak działa ta regulacja siły ssania na rączce?
  • Ja mam bodajze 1300...jakis taki najmocniejszy. Regulacji sily ssania praktycznie nie uzywam - u mnie prawie wszedzie dywany etc - wiec i tak wszystko na max odkurzam. r4egulacje sily ssania mam w dwoch miejscach - na raczce i w szczotce. Jak na razie to juz drugi nasz Dyson i jestesmy zadowoleni - to niesamoiwite, ile potrafi wyciagnac z pozornie czystego chodnika...
  • Aha, ta regulacja dosc prymitywna jest - taka przesuwana klapka.
  • up

    Kto ostatnio kupował odkurzacz i jest z niego zadowolony?
    Doradźcie coś na cito!
    Bo własnie z mojego dysona dym poszedł podczas odkurzania :(
    A nie mam siły przekopywać całego forum.
  • przemysowy kupiliśmy i ma tęęęęęęęęę mooooooooc, ale zajmuje dużo miejsca ;)
  • A myślicie, że można go jeszcze naprawić? Dobry był...
  • mamy od kilku miesięcy Zelmer Aquos (ma 2 opcje: z filtrem wodnym lub na worek), kupiliśmy w agito na jakiejś przecenie za 350zł, jestem bardzo zadowolona. Używamy filtra wodnego, jest trochę zabawy z tym, ale nie ma tego smrodku po odkurzaniu. Mamy jeden mały dywanik, ale na nim też daje radę.
  • Ha...Okazało sie, że mój odkurzacze ma jeszcze gwarancję.Bo dyson daje 5 lat.
    I nawet nie ma znaczenia, że kupiony za granicą. Serwis z domu zabiera.
    Wypadałoby się cieszyć...
    Tylko gdzie ja tę gwarancję znajdę???
  • Elunia, ja go kupiłam w Holandii :(
  • A jaki odkurzacz pionowy polecacie?
  • niestety, dyson. Dwa poprzednie (bosh i teesa) zajechałam - "łączność" z elektroszczotką siadła, teesa w ogóle do dupy była, gubiła śmieci po drodze. Teraz mam jakiegoś v6, bo w majówkę była promocja, i nawet do dywanika nie będę wyciągać raczej jeszcze dłuuugo "normalnego" odkurzacza z szafy. Ciągnie ładnie, stacja dokująca przywierona na tyle wysoko, że dzieci nie grzebią przy nim, jak się zdarzało przy poprzednich.
  • edytowano czerwiec 2018
    Mamy Makitę, żona narzeka że ciężki, że za słabo ciągnie. Ale wydaje się być nie do zdarcia, Miele padł w miarę szybko.

    Minusem był brak rury i niemożność jej dokupienia :# . Żona znalazła w Internecie kogoś, kto zrobił za darmo przejściówkę do rur od Henry'ego.

    Dzieci wchodzą na ten odkurzacz i skaczą z niego :) .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.