Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mięso z muminków

Komentarz

  • Uwielbiam!!! I Muminki i to mięso:)
  • edytowano maj 2021
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Muminki. Debilna bajka. 

    T :)
    dla debila :)

    cheba że chodzi o kreskówkę, to przepraszam :)
    Podziękowali 1matka-Olka
  • edytowano maj 2021
    Nie moje czasy, nie wiem o co w niej chodzi.
    Podziękowali 1Isako
  • ja przedmuminkowa  :D
  • Pierwsza książka o muminkach wyszła w 1945 roku :)
  • Lubiłam te bajke

  • Maciek_bs powiedział(a):
    Pierwsza książka o muminkach wyszła w 1945 roku :)
    miałam na myśli datę emisji
    internety mówią, że to lata 1990-92
  • Ja mam na myśli książki o Muminkach. Zaczęłam je czytać będąc już po maturze. To nie są książki tylko dla dzieci. A raczej dla dzieci są przy okazji...
    Podziękowali 2MagdaD formatka
  • Ksiazki są super. Filmy były dziwne 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Jeżeli ktoś opiera swoją opinię o Muminkach na filmie animowanym to rozumiem rozczarowanie. Bardzo polecam przeczytać Muminki,. To jest książka tak jak napisała MartaB dla dorosłych. Doskonale opisuje społeczne i psychologiczne niuanse. Absolutnie ponadczasowa.
    Podziękowali 3DaddyPig MartaB Pioszo54
  • Ale polska animacja jest piękna!
  • A "Tatuś Muminka i morze" idealnie opisuje kryzys wieku średniego u mężczyzny.. Świetnie opisane małżeństwo..
  • I "Dolina Muminków w listopadzie" też jest piękna. Mnóstwo bardzo trafnych spostrzeżeń o ludziach.
  • Muminki są super! I książki i animacja. Tylko za sluchowiskiem nigdy nie przepadałam. 
  • Dolinę Muminków w listopadzie najlepiej przeczytać jako ostatnią. 

  • Nie znam. Polskie?
  • Fińskie :)

  • "Muminki" podobnie jak "Alicję w Krainie Czarów" czyta się z różnych poziomów, odkrywając wiele nowych możliwości :)
    Podziękowali 1Tusia
  • "Muminki" uwielbiałam jako dziecko. I film, i książki. Teraz, ku mojemu zaskoczeniu, kiedy czytałam wszystkie części moim dzieciom, wydały mi się dziwaczne. I miejscami bardziej dla dorosłych, niż dla dzieci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.