Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Liczba muzułmanów na świecie przekroczyła liczbę katolików

edytowano marzec 2008 w Polityka
Liczba muzułmanów na świecie przekroczyła liczbę katolików - wynika z danych, ogłoszonych w najnowszym Roczniku Papieskim, wydawanym przez Watykan.
Wyznawców islamu jest 1 miliard 322 miliony, a katolików - 1 miliard 130 milionów.

Dziennik "Corriere della Sera", przytaczając w niedzielę dane z opublikowanego właśnie "Annuario Pontificio", podkreśla, że po raz pierwszy Watykan przyznał oficjalnie, że islam stał się pierwszą religią świata.

Wyznawcy islamu stanowią 19,2 proc. populacji, a katolicy - 17,4 proc. Zauważa się, że jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest spadek wskaźnika narodzin wśród katolików i jego wzrost w świecie islamskim.

Największa włoska gazeta przypomina, że pierwszy o liczebnej dominacji muzułmanów nad katolikami poinformował już w zeszłym roku amerykański instytut, zajmujący się religiami - World Christian Database. Stolica Apostolska, nie ufając tym danym, postanowiła sama je zweryfikować. Przeprowadzone przez nią szacunki potwierdziły wcześniejsze wyniki.

Komentarz

  • a nie mówiłam...:tongue:
  • Jest, ale szyici i sunnici, między którymi nie ma różnic doktrynalnych, stanowią 98% społeczności islamskiej. Od biedy można by zsumować katolików i prawosławnych, ale protestantów bym już w takim zestawieniu nie umieszczał.
  • Tak czy tak, pewnie niedługo muzułmanów będzie więcej niż wszystkich chrześcijan razem wziętych. Może jest w tym jakiś plan Boży.

    Trochę szkoda, ale wątpię w możliwość zmiany tych trendów w najbliższych dekadach.
  • Plan bozy? Zapewne tak, Izrael karany byl za nieiernosc wiele razy niewola i jeczal pod obcym butem. Europe czeka zasluzona kara za niewiernosc Ewangelii.

    T
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.