Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najpopularniejsze imiona w Brukseli

edytowano wrzesień 2008 w Polityka
Najpopularniejsze imiona w Brukseli

Mohamed to imię najczęściej nadawane chłopcom urodzonym w Brukseli - wynika z przedstawionych przez belgijski resort gospodarki danych statystycznych. Po względem popularności wyprzedza ono Adama i Rayana.

Fakt ten tłumaczy duża liczba arabskich imigrantów mieszkających w belgijskiej - i europejskiej - stolicy.

Inaczej wygląda klasyfikacja za zeszły rok na poziomie całego kraju: najpopularniejszym imieniem dla chłopców jest Nathan, a za nim Lucas i Noah. Dla dziewczynek: Emma, Louise i Sarah.

Ze statystyk wynika, że belgijscy rodzice coraz częściej nadają swoim dzieciom niezwykłe imiona, inspirując się np. sławnymi osobistościami ze świata polityki albo kina. Już co dziesiąta dziewczynka i co dwunasty chłopiec noszą unikalne imiona, których nie ma nikt inny w Belgii.

Są więc chłopcy, którzy zostali nazwani Boy, Diesel, Euro i Okay. Wśród dziewczynek znalazły się Condoleezza, Echo, Hallelujah a także... Man.

Coraz większą popularność mają też imiona złożone, z których niektóre także mogą wydawać się dziwaczne: Mel-Gibson, Spencer- Cash, Jean-Public, Sherilyn-Morisette.

Najdłuższym imieniem nadanym w zeszłym roku w Belgii było Mouhamadousaikou (to chłopiec). Najbardziej patriotycznym zaś - Belgiana (dla dziewczynki), które to imię ma szczególną wymowę w dobie trwającego kryzysu politycznego i groźby rozpadu Belgii.


za Wprost

Komentarz

  • A co z Osamą Bin Ladenem? też jest popularny
  • Albo Adolf! :bigsmile:

    P
  • Ale czy to nie fascynujące, że w dzisiejszych czasach łona kobiet zastąpiły pułki wojska? Za kilka pokoleń Europa zostanie podbita przez islamistów wychowanych w jej miastach i żyjących z zasiłków opłacanych przez pozostałych obywateli.
  • Rok 2040, Niemcy, patrol policji zatrzymuje podejrzanego osobnika. Proszą o dowód osobisty, spisują gościa i nagle jeden z policjantów wybucha śmiechem i mówi do kolegi: 'Ahmed, spójrz jakie śmieszne nazwisko! Schmidt!'
  • dokładnie...:cool:
  • :rolling::rolling::rolling:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.