Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

2456721

Komentarz

  • My też nie dajemy
  • [cite] Maciek:[/cite]A właśnie, że trzeba mówić o podatkach. Każdy, kto uczciwie płaci podatki i inne daniny nie ma powinności uczestnictwa w kweście Owsiaka. Już raz dał pieniądze na szpitale, sprzęt medyczny, lekarstwa, płace dla lekarzy. Nie można mu powiedzieć: korzystać jest lepiej niż dać, bo już dał tyle, ile trzeba.

    Tylko, że to ile trzeba powinno wynosić teraz około 60-70% dochodu, a nie jak teraz wychodzi około 20%. Takie są potrzeby bodżetu i NFOZ
  • Chwilko!!! wysłałam Ci wiadomość na priv
  • tu klikającmożna pocztać o dokonaniach Orkiestry.niech fakty mówią same za siebie.
  • dobra zabawa
    Czy zbiórka usprawiedliwia takie imprezy? Dla wielu owszem
  • [cite] Rafał:[/cite]dobra zabawa
    Czy zbiórka usprawiedliwia takie imprezy? Dla wielu owszem
    zieeeeeew,
    kiepskie-naprawdę nie można powiedzieć, pokazać nic nowego, tylko stale sięgać do tych samych argumentów, nieco już sfatygownych???
  • Nie! 1) Nie mam do pana Owsiaka zaufania - razi mnie jego hasło "róbta co chceta", oraz wypowiedzi na tematy światopoglądowe.
    2) Tego typu akcja charytatywna nie ma nic wspólnego z chrzescijańskim miłosierdziem.
    3) Za dużo "podejrzanych typów" w oparciu o WOŚP wystawia sobie laurki filantropów.
    4) "Kto nie daje ten oszołom" - czyżby? :devil:
  • Jak rodziłam synka, to mocno mi dało do myślenia to, co powiedziała połozna. Przy okazji badania słuchu u noworodków WOŚP wymaga bardzo dokładnych danych matki dziecka (adres zamieszkania, pesel, nr dowodu - to ostanie jesli się nie mylę). Dla mnie to niezbyt zrozumiałe, że bez mojejgo pozwolenia (i wiedzy, bo ta wiadomość dostała się do mnie przypadkiem) wysyła się komuś moje dane. Nikt mnie nie pyta, czy chcę, by Owsiak miał moje dokładne dane. Nie bardzo mi się to podoba.
  • Nie wspieram WOŚP.

    Preferuję datki na potrzeby konkretnych osób, a nie ogólnonarodowe zbiórki a to na armaty a to na resporatory. Kolejne rządy powinny się wstydzić, że na wyposażenie szpitali trzeba organizować publiczne zrzutki.
  • Nie dajemy.

    Byłam dziś na na uniwersytecie, na wykładzie zupełnie nie związanej z kościołem dr socjologii społecznej, która tłumaczyła, dlaczego nie daje na WOŚP.
    Argumenty były naukowe, bardzo konkretne.
    Wszystkie argumenty dotyczyły dziedziny socjologii i wychowywania młodzieży (tzn. [/wielkiej akcji demoralizacyjnej i desocjalizacyjnej wśród młodzieży).b]
    Pani socjolog dla zapoznania się ze sprawą była kilka razy na Woodstock - nagrodzie dla działaczy WOŚP. Nigdy w ciągu wielu lat swej pracy nie widziała nagromadzenia tak licznych patologii i wdrażania coraz młodszych ludzi w działania patologiczne.
  • Z jednej str wielkie serce a z drugiej- młodzieży (hmm...dzieciaki!)-róbta co chceta... Moje sumienie mówi mi, że coś tu nie gra. Zło często potrafi pod maską szczęścia, miłości, grania na ludzkich emocjach,dążyć do swego zupełnie przeciwnego celu. Poza tym, ktoś mądry powiedział, że Dobro jest ciche, pokorne i często niezauważalne. Dlatego z czystym sumieniem wspieram hospicjum-caritas. I nawet jeśli i tam znajdą się tacy, którzy oszukają, wierzę, iż te instytucje przynoszą owiele więcej Dobra-tego cichego-nierozgłaszanego i rozbrzmiewającego na wszystkie strony. No i kierują tam ludzie budzący moje zaufanie, ludzie dla których Bóg jest największym "autorytetem", czego o Jurku O. powiedzieć nie mogę. Uważam również,że dawać też trzeba umieć. Np.nie dam pijanej pani złotówki, bo tym samym przyczyniam się do jej staczania- a może jak nikt nie da, to wróci do domu, otrzeźwieje i zacznie coś robić? Nie wiem.Ja proponuję jedzenie. Może, to czasem zabiera więcej fatygi, ale jeśli, ktoś tego odmawia, to po prostu nie jest głodny!
    Dlatego, podsumowując, uważam, że jak dawać, to mądrze a nie żeby dać po prostu i mięć czyste sumienie i co się dalej z tymi pieniędzmi dzieje,już mnie nie obchodzi, bo cel "szczytny", i ile dobrego a reszta nie ważna...
    To tyle mojego wywodu i tak mi mówi moje sumienie:) i każdy wedle swojego powinien postępować.
    K
  • Nie daję.
    Mam koleżankę, która pracowała przy Przystanku Jezus. I od niej wiem , że bliski współpracownik Owsiaka zrezygnował już kilka lat temu, bo miał dosyć bagna ( z kasą) nad którym szef nie panował.
    Sytuacja z jednego ze szpitali w zielonogórskim, które dostało od WOŚP inkubatory. Wszystkie z magazynów starszawego sprzętu z zachodu, elementy jednorazowego użycia, ktore należy wymieniać przy każdym nowym pacjencie ( nasi je ze względów finansowych je sterylizują, lub szukają zamienników bo zakup oryginalnych by ich wykończył). TO tylko przykład
    Owsiakowi udało się zrobić dobrą robotę przy wsparciu mediów.
    Od początku orkiestra w nich jest.
    To tyle na ten temat.
  • Uważam,że jak we wszystkim każdy ma prawo do podejmowania własnych decyzji.
    Ci którzy dają, dają bo widzą cel i mają czyste sumienie. A druga strona tego celu nie widzi, albo nie podoba się to co jest wokół i też w swym sumieniu jest czysta.
  • NO to się zgadzamy.
  • moim zdaniem to, co zdarza się na Wodstocku trochę odbiega od ideału
    tyle tylko, ze tam znajduje się średnio 400tyś ludzi-czyli tyle, co w sporym mieście-a i tak statystyki są łaskawe: codziennie w każdym mieście dochodzi do bardzo wielu incydentów, przestępstw, rozbojów, handlu narkotykami...
    w porównaniu z tym W. to niemalże obóz oazowy:wink:

    zapomniałam dodać,że zdaję sobie sprawę, że Caritas czyni także dobro-ale w moim odczuciu, po zapoznaniu się z wieloma faktami oraz tym, co odczułam bezposrednio na własnej skórze już nie jawi się jako jedyna słusznie działająca organizacja
    przekrętów finansowych jest znacznie wiecej, niż przenikających do powszechnej świadomości
    i zauważmy,że C. wyciąga pazernie ręce przy każdej możliwej katastrofia, katakliźmie, nieszczęściu-pieniądze płyną szerokim strumieniem, ba!-wodospadem niemalże, ale tylko ułamek tego, co zebrano lub przekazano z funduszy publicznych trafia do tych, na których organizowana była zbiórka

    więc proszę mi nie wmawiać, że Owsiak i jego fundacja jest be, a Caritas cacy
    Owsiak już wielokrotnie udowodnił, że rzetelnie i uczciwie wydaje zebrane fundusze co do złotówki, nawet te % z kont, które tu zostały przywołane są wydawane na zakup sprzętu

    Caritas jakoś nie "zniża się" do rozliczeń, a jeśli zostanie wywołany to od razu pojawia się zaklęcie: "to atak na Kościół i wszytskich wierzących, dobrych ludzi"
    każda niepochlebna opinia o osobie od razu zostaje zamieniona w cudowny sposób w atak na Kościól, Boga i wiernych
  • Trudno wymagać, aby praca, której poświeca się mnóstwo czasu była tylko i wyłącznie charytatywną
    W WOŚP jest tylko kilka etatów "płatnych", reszta to wolontariusze,którym również przysługują pewne prawa, zgodnie z ustawą o wolontariacie

    jest całe mnóstwo fundacji dobroczynnych działających na podobnych zasadach

    ale przyznaję to, co już tu gdzieś zostało powiedziane-tu, gdzie wchodzą w grę pieniądze trudno czasami oprzec się pokusie
    zawsze pojawia się czynnik ludzki

    ja nieodmiennie jednak bronić będę WOŚP jak i kilka innych fundacji
    :smile:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Quatromamo, ale o co chodzi? Na Przystanku W. nikt nie pije, tak? I nie ćpa? Ten rynsztok organizuje pan Owsiak i odpowiada za wszystkie nieszczęścia, jakie spotykają tam młodych ludzi. Nie jeden ulega zgorszeniu i na tym przystanku sięga po alkohol, narkotyki czy probuje przygodnego seksu. Czy to nie jest zgorszenie???

    T

    racja: i popijają, i ćpają i uprawiają niekiedy przygodny seks
    ale naprawdę myślisz, ze ten szał ogarnia te kilkaset tysięcy ludzi na raz?wszyscy się temu oddają?

    cóz, ja sama byłam swiadkiem podobnych zachowań obserwując młodzież oazową
    uwierz mi: woodstockowiczowie mogliby się wiele nauczyć od nich

    a nie twierdzę przecież, że zawsze na obozach oazowych tak jest:wink:
  • czytaj uważnie Tomku, co napisałam...
    a ile znasz bandziorów zajmujących się działalnością charytatywną?
    odpowiedź nasuwa sie sama, prawda?
    :bigsmile:
  • wiesz, Tomaszu-z tymi zakonnicami to też nie najlepszy przykład-wszak mają i dach nad głową i utrzymanie:wink:

    o czym własciwie jest ta dyskusja?
    czy chcesz mi powiedzieć, że w Caritasie i innych fundacjach masz samych wolontariuszy?
    otóż ni, mój drogi-i uwierz, że np. w C. biorą za to całkiem niezłe pieniążki, samochody, komóreczki i inne przywileje
    poza tym dodam, że działalność WOŚP to nie tylko ten jeden dzień tak widoczny i nagłośniony w mediach
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]kociara, powtórzę za Maćkiem. A w Ameryce bija murzynów.

    Wystarczy ze 4000 jest zachlanych, zaćpanych i parzy sie publicznie w błocie. Reszta się na to patrzy i gorszy. I w tym cały problem.

    T

    rozumiem, ze co roku bywasz przez te kilka dni na Woodstocku? stąd te dokładne dane?
  • Tomaszu-szkoda, ze nie chesz napisać nic o C. i ustosunkować się do moich wypowiedzi i pewnego rodzaju zarzutów

    filmiki widuję i owszem
    nie robią na mnie większego wrażenia pod tym względem, ze nie trudno coś takiego zmontować na podobnej imprezie
    bolesne to, fakt

    o-a propos: widziałam też kilka z imprez typu: "Kato-disco, Kato-rock, kato-blues"-wrażenia podobne, oczywiscie w mniejszym z uwagi na ilość uczestników wymiarze
    i nie traktuję tego jak Ty w odniesieniu do Owsiaka i jego imprezy
  • Tomaszu-"katodisco","katorock", "katopolo", "katoblues" to ogolna nazwa muzyki w treści nawiązująca do Pana, twórczośc na Jego chwałe-funkcjonuje już kilka dobrych lat i w mej wypowiedzi nie ma w tym wypadku zabarwienia pejoratywnego. To tak dla wyjaśnienia.
    Masz rację-słowo przeciw słowu. Możemy się spierać i dyskutować, każde z nas będzie próbowało usilnie przekonać drugiego. Mnie jednak nie o to chodzi.
    Chcę zwrócić jedynie uwagę na to, że nie wszystko można generalizować i upraszczać.
    Zgodzę się (i zawsze zgadzałam), że zarówno po jednej jak i drugiej stronie są rzeczy, których nie akceptuję, które są niezgodne z moimi wyobrażeniami o konkretnym rodzaju działalności.
    Ale nie zgodzę się takze z tym, że O. jest zły i wciąga na manowce, a np. C. jest z gruntu dobry i idealny.
    Kreowanie O. na guru to małe nieporozumienie. A w zasadzie chęć widzenia go tym guru-którym raczej nie jest.
    skupia wokół siebie tysiące dobrych, zaangażowanych ludzi.
    Niestety-znajdują się i tacy, którzy niewłaściwie rozumieją jego idee i chęci.
    a co z akcją nauki udzielania pierwszej pomocy?
    co z patrolem?
    co z ludźmi, którzy skupieni są na walce z patologią pojawiającą się podczas całej działalności?
    mogłabym rzec słowami Maćka:"te nieprawidowości są problemem i bolączką fundacji"

    Barbaro-a co z rozliczeniami milionów, które wpływają na konta C?nie ma ich, albo są szczątkowe i bardzo ogólne-niewiele z nich wynika.
    Co do obozów oazowych-w miejscowości, w której spędzałam prawie wszystkie swoje wakacje(diecezja Płocka) corocznie były grupy oazowe. Dość dobrze poznałam sporo osób. Świetnie się kryli z paleniem, piciem, randkami. Sama piłam z nimi alkohol. Ksiądz nie za bardzo nad nimi panował, nie zawsze był w pobliżu.
    Nie znaczy to oczywiście, że na każdym takim obozie tak jest.
    pozdrawiam
  • Po pierwsze - co tu robi Caritas? Może by nowy wątek załozyć i tam dyskutować o C?
    Po drugie @Maria
    Lewicowa niewierząca młodzież to bardzo charytatywne środowisko, pełne humanitarnych odruchów - wszak wierzą tylko w człowieka i w to, że byt określa świadomość. Nie wyśmiewam, ale wskazują, że nie każda dobroczynność to przejaw działania Boga. Ostatnia encyklika celnie opisuje, jak z dobrych chęci budowaliśmy przez wieki piekło na ziemi.

    @Dudi
    Nie dopatruj się wszędzie (np w WOŚP) działania Pana Boga, dobrymi chęciami również i piekło jest wybrukowane.

    @Quatromama
    Nie daję Owsiakowi, tak jak nie kupuję GW, nie dorabiałam w Polmosie i nie pracowałabym u producenta papierosów. Nie wspieram ideologii, które moim zdaniem są niegodne - nawet jeśli firmują jakiś jeden zbozny cel i są profesjonalnew tym, co robią. Nie tylko Owsiak zbiera pieniądze. Jeśli poczuję, że chcę dać, dam komu innemu. Dzieciom nie pozwoliłabym biegać z puszką Owsiaka - poszukałabym im innego autorytetu. Ale to moje decyzje i moje przekonanie- lewacka dobroczynność ma bardzo słabe fundamenty i sklepienie grożące katastrofą.
  • Quatromamo, to nie uprzedzenia, tylko starania o konsekwentna postawę, głównie własną - nie wspieram popularności środowisk, których moralność, wartości nie odpowiadają temu, co uważam za dobre. Na szczęście nie tylko Pan Owsiak może w tym kraju kupić inkubator etc.
    Ty możesz mieć inne wyczucie dobra, mnie ono dziwi i nie powiem Ci, że jest OK, ale też rób, co chcesz. To Ty masz nastoletnie dzieci, nie ja, i wiesz, co dla nich najlepsze.
  • Tomaszu i Ewo skąd w Was tyle nienawiści???
    Tak nie wypada.
    Bo jeżeli jesteście bez winy to rzućcie pierwsi kamień...
    Trochę wyrozumiałości do poglądów innych ludzi to obowiązek ludzi wiary.
    Nawet Jezus kochał celników i faryzeuszy...
  • Kociaro zieeew brak argumentów widok tarzających się w błocie dobra zabawa więc nie ma dyskusji
  • Tomaszu i Ewo poczytajcie swoje posty tylko dokładnie a zobaczycie...
    Oto wasze cytaty :

    Quatromamo, nie obraź się, ale piszesz, delikatnie mówiąc, bzdury. Jako wychowawca młodzieży, mogłabyś sobie darować.

    Dudi, nikt jeszcze z Owsiaka proroka nie robił. Jesteś pierwszy. Brawo. Jurek Owsiak - apostoł dobroczynności, śmiechu warte.

    Kociaro, każdy, nawet bezduszny bandzior zająłby się działalnością charytatywną, o ile byłaby opłacalna także dla niego. Twój argument jest słaby.


    Naprawdę sama miłość płynie z tych słów...


    To tyle , więcej nie piszę na ten temat ale trochę mniej zaciekłości się przyda:bigsmile:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Argento wypraszam sobie

    Moi drodzy sobie to można odmówić a nie wyprosić:shamed:
  • [cite] argento1967:[/cite]Tomaszu i Ewo skąd w Was tyle nienawiści???
    Tak nie wypada.
    Bo jeżeli jesteście bez winy to rzućcie pierwsi kamień...
    Trochę wyrozumiałości do poglądów innych ludzi to obowiązek ludzi wiary.
    Nawet Jezus kochał celników i faryzeuszy...

    Jak się nie ma argumentów to się zarzuca nienawiść! No i ... rasizm, ksenofobie, antysemityzm, fanatyzm religijny itd.
    "Bo każdy pijak to złodziej"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.