Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odtruwanie i odrobaczanie organizmu

14849505254

Komentarz

  • @Rejczel, mnie to nie przeraża. Chcialam się spotkać z Dorotą, więc bardzo mi pasowal termin wizyty. Niestety w tym czasie sama się z trójką jeszcze dalej wypuszczam. Nie ma co dygac, wszystko do zrobienia.
  • Rejczel powiedział(a):
    Latwo Wam sie mowi przyjedz. Samej z malymi dziecmi to nie tak hop siup, to cala eskapada.
    Wizyta u lekarza tylko dalej. Będę musiała zrobić więcej kanapek..ot. ;)
  • Kiedy podać leki na odrobaczenie? Czy jest to Nów, czy coś innego, wiem ze ma to związek z rozrodem robali, chyba...?
  • Najlepiej przy pełni.
    Podziękowali 1Ania i Adam
  • @Agnicha, a wcale. Zakładasz że PKP zawiezie mnie spod domu do określonego miejsca. A raczej tak się zdarza rzadko. Komunikacji miskskoej nie masz za darmo, a są miasta (patrz Tczew) gdzie musimy płacić cały bilet za 4latka już i pełen bilet za wózek. Więc wcale nie wychodzi dużo taniej pod względem finansowym, a czasowo i pod względem logistyki (właśnie z małymi dziećmi, tona pampersów, pieluszek, nagle kupy wychodzące karkiem, napady głodu its) .auto zaparkuje gdzie bądź i przebiorę malucha, nakarmię, wszystkie dzieci siedzą, nie spierniczaja. No ale rozumiem, że do Poznania jechałaś sama, a dzieci masz w takim wieku już, że to co dla mnie obecnie jest komfortem, dla Ciebie nie ma już znaczenia. Tak czy siak różnica w cenie paliwo vs komunikacja publiczna nie jest aż tak duża, właśnie sprawdziliśmy.

    Jesteśmy po pierwszej wizycie u Ozimka i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. 
  • I pojechałam z dziećmi i zadawać pytania o nich, a dr Ozimek dał mi częściowo odpowiedzi na pytania, ktore dotyczą mojego zdrowia. Jeśli badania potwierdza jego teorie, a leczenie pomoże, to należy mu się Nobel. I potwierdzi to teorie mojego męża, która stworzył żeby mi dopiec, że jeśli coś nam dolega i nie jest to popsuta tarczyca, to muszą być robaki. Zobaczymy. Na razie jestem pod wrażeniem wiedzy dr i ogarnięcia w temacie też ciąży i kp. 
  • edytowano kwiecień 2018
    .
  • Akurat przed chwilą nie  marudziłam ;) 
    Czy teoria naciągana to dowiem się jak przyjdą wyniki badań. Tylko fajnie, że tam gdzie wszyscy lekarze już rozkładają ręce trafił się ktoś kto gdzieś obok tematu wizyty mnie wypytał, zbadał i dał inny trop. Jasne, facet na tym zarabia, więc dopki nie wyjdzie w badaniach nic konkretnego to sceptycznie czekam. Niemniej miło mieć znów nadzieje że da się coś z tym zrobić 
     A z dziećmi to To w sumie sprawa jest jasna i dla laika jakim jestem. Czy kolejne lab potwierdzi te przypuszczenia to zobaczymy. 

    Tak czy siak, autem jest wygodnie, nie sądzę że dużo drożej niż komunikacja publiczna, a wygodniej i spokojniej.
  • Dobra, bez sensu dalej dyskusja. W każdym razie jak badania z krwi potwierdza diagnozę to będę polecać Ozimka,.po pierwszej wizycie pozytywne zaskoczenie. ;)
  • A jakie to wyniki?
  • J.z krwi badanie w kierunku lambii i 3 rodzajów glist w laboratorium Nadzieja na Wilczej w Wawie, czeka się około 3-4tyg na wyniki.
    Ja też z krwi w kierunku przywry kociej, czeka się dłużej na wynik.
    Podobno bardziej wiarygodne niż wyniki z kału, zobaczymy. 
  • @Dorotak - miałaś kiedyś koty? Ja mialam. . . Jakie objawy daje przywra kocia?
  • Ona nie pochodzi koniecznie od kotów. Może być w mięsie ryb np. Jest sporo w necie informacji. A co ważne dla mnie - bytuje w okolicach wątroby i wpływa na przemieszczanie się kamieni,czego lekarze u mnie nie potrafili wyjaśnić. Jak i tego, że pod żebrem boli mnie nadal pomimo wcięcia woreczka. Kilka innych rzeczy też się zgadza albo sobie wmawiam;) skoro jest na to badanie, w miarę wiarygodne, to nie szkodzi sprawdzić. 
    Podziękowali 1Pola
  • Co do samych badan to nie wiem, ale się wypowiem :) - też słyszałam, że z krwi są o wiele bardziej wiarygodne niż z kału. Z kału to w zasadzie strata czasu.
  • Czyli na jednej wizycie nic sie nie wskora? Dr zlecil tone drogich badań w jednym lab w Warszawie i potrzebna kolejna wizyta zeby dostac recepty na tone drogich leków? Tak sobie rozważam wizytę i zastanawiam się z jakimi kosztami to się wiąże oprócz samej wizyty.
    To może lepiej się oplaci zamówić tą alinie czy coś co wytlucze wszystko bez badań. Tak tylko się zastanawiam. Bralismy juz zentel i pyrantelum ale problem powraca, moze za malo steryliady zrobiłam.
  • edytowano kwiecień 2018
    @karolinamika to zależy od sytuacji. U nas skomplikowane po 1.dlatego że dzieci małe, najmniejsze 4 miesiące. Jasne jest że żaden poważny lekarz maluchowi nie zapisze obciążającego leku bez chociaż próby zrobienia wyników. Inna sprawa, że dzieci mają podejrzenie jednego, a ja czego innego. Z przywra lekarz tłumaczył mi że jest tak, że i tak póki karmię to nici z leczenia, a same leki trzeba sprowadzać z zagranicy. 
    Więc tak, to jest bardzo drogi interes. Ja w to weszłam, bo w ciągu ostatniego roku nasze zdrowie z żelaznego padło zupełnie i dzieci mają cała masę upierdliwych dolegliwości akurat wbijających się w dolegliwości pasożytnicze.  Jeśli to u nas dobry trop to tylko zyskam. Jeśli nie, to zyskam tyle, że będę na pewno wiedzieć, że muszę szukac gdzie indziej. 
    Ostatecznie każdemu wynikowi i każdemu lekarzowi można wierzyć bardziej lub mniej, oceniać wiarygodność i działac jak polecają lub szukać innego lekarza, wszystko zależy od decyzji.

    EDT moi dostawali regularnie raz w roku pyrantel,.ale już ostatnio nie było poprawy nawet na kilka dni. 
  • Dr Ozimek jak nie jest na stówę pewien to dla potwierdzenia zleca badania. Akurat w naszym przypadku kiedy byliśmy u niego 6 lat temu byl w 100% pewien po naszych objawach jakiego lokatora które z nas ma i leczenie zlecał razu. Na alinie nie trzeba miec recepty wiec podejrzewam ze jak u Doroty badania potwierdza jego diagnozę to jej mailem wysle dalsze wskazówki i nie będzie musiała jeździć.
  • Dr Ozimek jest zdecydowanie jak dla mnie najlepszym lekarzem od robaczków jakiego znam i wizyta u niego warta jest swojej ceny. Tym bardziej ze doktor nie udaje chojraka ze się zna na wszystkich objawach i jak nie jest pewien to zleca badania.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Co to alinia i gdzie się ja kupuję?
  • edytowano kwiecień 2018
    Agnieszka82 powiedział(a):
    Dr Ozimek jest zdecydowanie jak dla mnie najlepszym lekarzem od robaczków jakiego znam i wizyta u niego warta jest swojej ceny. Tym bardziej ze doktor nie udaje chojraka ze się zna na wszystkich objawach i jak nie jest pewien to zleca badania.
    Ale wiedzę w temacie ma ogromną i z wielkim spokojem i bardzo profesjonalnie odpowiadał na wszystkie moje pytania. U nas też doszło to, że podejrzewał dwa rodzaje pasożytów u dzieci, jednym z nich mogli zarazić M, innym nie. Dlatego i mi zależało na potwierdzeniu badaniami. Ale tak jak pisałam, to była moja decyzja, że zaufałam temu a nie innemu lekarzowi i zainwestowałam te pieniądze i czas.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • No dobra. I nie oszukujemy się. Jego wizytówka i kolekcja LEGO powaliły na kolana moje dzieci. Jozef był zachwycony kolekcja kaczek. Zofia kalendarzem LEGO friends, a jak Fran zobaczył Batmana to oszalał. :D 
    Podziękowali 1annabe
  • A buty z palcami miał?
    ;)
  • @Katarzyna, a wiesz że nie zwróciłam uwagi? Co za strata!
    Ale dzieci wypuściłam po 6h w samochodzie wprost do gabinetu więc tego... Tak jakby oczy naokoło głowy... nadal podziwiam, że ich wszystkich zbadał sprawnie i poobserwowal (zwrócił duża uwagę na F.przy zabawie, wiecie to gryzienie kołnierzyków itp) w stanie w jakim byli.
    A teraz ja gryzę pazury w oczekiwaniu na te wyniki. Z jednej strony jak wyjda dodatnie to przynajmniej będę.miala na co zwalić winę za wszystkie niepowodzenia świata ;D
  • Terminów brak. Zapisy na maj jeszcze nie ruszyły.
    A w ogóle to powiem że podziwiam. 6 godzin w samochodzie z takimi maluchami to jest cos. Szacun. Ja mam problem jechac z nimi dwie godziny bo wyja, a jest ich tylko dwóch.
  • Równo 15.04 będą odblokowane terminy. Ja tak zalapalam się na kwiecień. Podobno codziennie kilka terminów się zwalnia z tych co nie potwierdzili wizyty (czyli z dziś na jutro) ale jeszcze nie trafiłam, a i nie za bardzo mi to na rękę organizować wyjazd w taki sposób. 
    Za to inteligentnie aż jak nie ja zarezerwowałam sobie dwa terminy różne i dobrze zrobiłam bo z pierwszym położyła nas jelitowka. ;)
  • Dziś zostały odblokowane terminy na maj do Ozimka, gdyby ktoś chciał próbować ;)
  • Naprawdę? Sprawdzalam z telefonu i z komputera i wciąż pisze że beda odblokowane w polowie kwietnia...
  • O patrz pani, a jak sie wcisnie zarezerwuj to sie pojawia wszystko. Cholera a ja caly dzien sprawdzalam i nic sie nie otwieralo
  • Były terminy, od rana były dostępne do połowy maja, a w południe odblokowali resztę. Mi się wydało załapać na wolny termin w majówkę, jeśli tylko zdążą przyjść wyniki to będzie super wyjazd ;)
  • A tak zapytam: z jakimi badaniami nalezy stawic sie u tego doktora na pierwsza wizyte, bo dobrze jest juz cos miec - czy to np.morfologie z rozmazem czy cos innego. Kilka razy probowalismy wykryc np.lamblie i nigdy sie to nie udalo, wynik byl "czysty". Zadne z moich dzieci nie mialo nigdy owsikow, nikt sie nigdzie nie drapie. Martwie sie troche o najmlodszego, on pol zycia spedzil na podlodze, biorac do buzi co popadnie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.